| stropescgagici a întrebat:

Fetelor, de ce voi preferati baietii rai, care beau, va bat, isi bat joc de voi, cei care au o reputatie proasta, va mint, fumeaza, care trag pe nas etc...si nu baietii timizi, la locul lor, cei care v-ar iubi cu adevarat, baietii politicosi, fara vicii, baietii buni...happy? Ce dracu aveti in cap (sau aveti?) laughing Astept parerile voastrehappy

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hehehe fratelo fetelor le place adrenalina bajetii timizi sunt plictisitori

| Liviu a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mai rau e cand o sa te logodesti cu unul cu adrenalina, de te vei umple de vanatai pardon, voiam sa zic 'adrenalina' zilnic pentru ca mancarea va fi prea asa, hainele nu le vroia asa sifonate si etc.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca aia sunt alfa nu niste fatalai beta care se lasa calcati in picioare.

| RAY a răspuns:

Parera mea daca esti un barbat frumos nu trebuie sa fi badboys ca sa atragi fetele in jurul tau,la fel si ele ca si noi le plac barbati frumosi degeaba esti tu badboy urat ca nu emiti aractie pentru nimeni,explicatia biologica de ce frumusetea masculina = violenta? pentru ca femeile prefera barbati inalti cu fetele late ei au o cantitate mare de hormon masculin ceea ce le determina sa fe violenti,se pare ca cei frumos are si partea lui demonica sa spun asa, parerea mea ramane ca aspectul fizic e ceea ce conteaza cel mai mult,carcaterul til formezi cu timpul,acuma de ce prefera ele unul mai cool? pentru ca e ceva normal tu ai vrea un prieten plictisitor? nu,nu cred,cu toti vrem persoane pozitive langa noi,cei cu o reputatie proasta reflecta si ceea ce suntem noi de fapt,fara masca ipocriziei sub care ne ascundem cu toti suntem bad nu exista oamenii buni doar ipocriti care se vor a fi buni,acuma cu iubirea sa fim seriosi ca tu vrei sex de la o fatuca si aia te simte cum nu reprezinti un interes pentru ea ea te baga in zona prietenlor masculine,treaba e simpla noi vrem sex de la ele,ele vor mai mult vor un barbat frumos,bogat,inteligent cu carcater etc de asta multe femei nu gasesc ceea ce vor pentru ca barbati din ziua de azi numai reprezinta un interes sunt prea feminimi,sensibili,metrosexuali, daca stramosi nostri ar fi asa cum sunt baieti buni repet nu exista baieti/fete bune nu am fi mai existat ca specie, daca tu ai merge la vanatoare banuiesc ca te-ai plange a? ce sa faca o femeie cu tine aia cauta un viitor nu un copil langa ea, acuma cu viicile cu toti avem vici fie ca e vb de net, muzica, tigari, dulciuri etc
sincer eu nu as vrea un baiat cuminte ca prieten ca e plictisitor culmea sunt baiat

| WaterDrop a răspuns:

Daca ramai cu gandirea asta, prosop de baie te numesti si te vor insela cu primul care este mai bun ca tine.

| deeeaqq a răspuns:

'' Fetelor, de ce voi preferati baietii rai, care beau, va bat, isi bat joc de voi, cei care au o reputatie proasta, va mint, fumeaza, care trag pe nas etc...si nu baietii timizi, la locul lor, cei care v-ar iubi cu adevarat, baietii politicosi, fara vicii, baietii buni...happy? ''

Cine spune că preferăm băieţii răi? Mie una îmi plac ăia buni, sau cum zice ''VerginicăVacăGrasă'', ce nume, să mor... plictisitori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand o sa-ti scoti generalizarile astea din cap si nu o sa mai stai dupa basic bitches, atunci o sa-ti gasesti si o fata care sa aprecieze lucrurile astea la tine.

Personal, cunosc foarte putine persoane care prefera ce ai insirat tu acolo si majoritatea sunt adolescente nesigure pe ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca baietii buni si fara vicii nu sunt interesanti si sunt supusi. Senzatiile tari sunt cele care contureaza viata, stabilitatea si plafonarea vin mai tarziu. Baietii timizi si cuminti ar trebui sa isi incerce sansele cu babe, ele vor liniste si stabilitate. Fetele si femeile tinere, pe de alta parte, vor un barbat care sa le faca inimile sa bubuie in piept. Asa ca astia cuminti nu au decat sa se uite cu jind cum baietii rai profita de fetele la care ei doar viseaza.

| NameHarris a răspuns:

Finca langa cei ca tine se plictiseschappy

| alexandru0sorin a răspuns:

Man pentru ca baietii rai, care beau, se bat si isi bat joc de alte fete nu isi bat prietena si nici nu o trateaza rau, ci ca pe o printesa.

ce e mai interesant? sa cuceresti un baiat rau, sa-l faci sa te iubeasca si sa fii singura pe care o trateaza frumos? sau sa te dai la un timid politicos care n-are tupei sa-i spuna tipei pe care o place ca o place si care nu e asertiv si care te va trata la fel ca pe orice alta tipa de frica sa nu te deranjeze in vreun fel?

fetele vor sa fie tratate ca oameni, nu ca bibelouri si puse pe un pedestal. iti reocmand sa te maturizezei si sa intelegi asta daca vrei sa poti obtine cu adevarat o relatie bazata pe incredere reciproca si dragoste.

| Axde a răspuns:

Lasa ca am dat si de unul care parea timid, la locul lui bla bla etc si era de fapt un mincinos si fustangiu. Baiatul tacea si facea cum se spune.winking
Si nu nu prefer unul care are vicii, reputatie proasta, sa ma bata nici nu se pune problema. Prefer un baiat hotarat, care stie ce vrea de le viata, doar ca unul perfect nu exista si trebuie sa ne resemnam si sa mai lasam de la noi.

| Johnny69 a răspuns:

Fetele preferă băieții răi din cauză că lângă ei se simt în siguranță, băieților răi nu le este teamă să vorbească cu ele, să le sărute sau să facă sex cu ele. Băieții buni sunt mai liniștiți, ei așteaptă permisiunea fetei ca să facă ceva, sunt nesiguri pe ei.

| Andreeea21 a răspuns:

Bună.
Sunt unele fete care au fost maltratate când erau mici de către proprii părinți și când ajung la vârsta adolescenței, se cer din nou bătute. :) Dacă nu pot primi ceea ce vor din partea părinților, caută în exterior. :)
Iar în cazul băieților timizi care nu au curajul să spună un "Bună, ce faci?" unei fete, au multe de pierdut. Datorită nesiguranței lor, nu au nimic de câștigat.
Dar dacă tu ești o persoană timidă, ți-aș sugeră să te uiți pe acest link: http://artaseductiei.ro/abordari/ ca să îți faci curaj să vorbește cu fete frumoase și de treabă. :)
Sper că te-am ajutat cât de cât. ^_^
P.s. Eu una caut bărbați alfa. :)

| fghjklkj a răspuns:

Eu mă încadrez în ambele categorii si nu prea am succes la fete

| MunteSSi a răspuns:

Daca nu ai observat daca El e Bagabont si tipa de langa el tot bagaboanta!
Niciodata nu o sa vezi un tip cuminte *** care nu a baut mai mult de 1 bere in viata lui cu o fata "Buna" si plin de talent...
Dar nici un derbedeu cu una care sta sa ceara voie la parinti sa iasa pe afar!

| IcyberOrganization a răspuns:

O data m-am pierdut prin garsoniera din cayza betiei și iubita mea nu a reactionat de rău happy