| LiviuBz93 a întrebat:

Daca iubita voastra si ar sarbatori majoratul ce cadou i ati cumpara? big grin Sau voi fetelor la ce cadou va asteptati de la iubitul vostru? Astept parerile voastre! Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| forthewicked a răspuns:

Un buchet de trandafiri și o bijuterie (NU DIN AUR)

7 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

Bijuterii, nu neaparat scumpe, ca la varsta voastra nu aveti de unde decat din banii de pachet. O bratara de exemplu, sau un pandantiv. Exista multe modele la toate preturile. Si ceva funny, gasesti pe site'uri de cadouri cautand pe google.

| neutrino a răspuns:

O bratara si/sau un lantisor din aur, plus 17 trandafiri.

| Neo12 a răspuns:

M-aş aştepta la haine/încăltăminte pentru că eu ador astea sau inel (alte bijuterii nu prea port, poate doar brăţări).
Ar fi frumoase şi florile, tort cu imaginea noastră pe el sau cu cifra 18+mesaj acolo, gen: te iubesc şi la mulţi ani etc.
Îi poţi face o farsă. Când e petrecerea în toi, fix atunci să se oprească curentul şi să o lege cineva de scaun, să plece toţi sau să fie panicaţi. Apoi poţi apărea cu cadoul pe care alegi să i-l dai. Având în vedere că este o zi atât de specială, cred că trebuie să fie şi un cadou special.
Nu te poţi duce cu o haină d'aia naşpa cumpărată de prin vreun târg sau o bijuterie care se înverzeşte după 3-4 purtări.
Eu am renunţat să-mi cumpăr bijuterii care nu-s din materiale ok. Prefer să iau ceva din argint decât aşa normale, inox, aur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca un colier care sa aiba forma unor ramuri de trandafir, care sa inconjuare partea de jos a gatului, iar printre ramuri sa fie cate o piatra rosie, mai micuta.

| Niicole a răspuns:

Poti sa-i cumperi un buchet frumos de trandafiri (16 rosi si unul alb, sau toti rosii, cum iti place si tie ), o rama cu o poza cu voi doi, un ceas mai finut, o bratara

| VivianneNicole3 a răspuns:

Bună şi ţie, Liviu!

Cu siguranţă aş dori un buchet de flori. deşi sunt trecătoare, e un gest foarte frumos şi NICIODATĂ nu o să fie demodat să oferi iubitei tale o floare.
Dacă îi plac animalele i-ai putea cumpăra un căţeluş micuţ şi jucăuş, sau dacă îi plac bijuteriile îi poţi cumpăra ceva frumos, gen o brăţărică, un lănţişor. NU E NEVOIE DE AUR, PLATINĂ, DIAMANTE. Ea trebuie să se rezume la gestul tău şi atât.
De ziua mea, de la iubitul meu, am primit un parfum şi am fost complet fascinată de el- La vie est belle. Nu cred că există persoană căruia să nu-i placă, e undeva la 50-100 E lei, depinde şi de ml ( preţul e ridicat, dar voiam să ştii în cazul în care ar fi vreo suspiciune cu privire la asta )
Sau dacă nu ai nicio idee, poţi să-i oferi bani într-o felicitare scrisă de tine şi îi vei menţiona acolo că îi doreşti un " La mulţi ani " fericit şi fie cu ocazia zilei ei de naştere să-şi cumpere ce are ea nevoie din ceea ce ai putut tu să-i oferi. Şi nu uita să-i menţionezi un simplu " TE IUBESC " la sfârşit. O să se simtă copleşită! happy

| carlacarlutza69 a răspuns:

Pai cred ca ar fi dragut sa ii oferi o poza cu tine cu dedicatie pe spate, un lantisor, ok genul asta de cadouri sunt pentru fete, pentru baieti ar fi ok un ceas ceva nu stiu, ceva specialhappyhappyhappylaughing