| Dafq a întrebat:

Fetelor, stiu ca o sa vi se pare aiurea intrebarea mea dar sunt curioasa cate dintre voi ati avut pana acum o relatie cu un barbat mai in varsta decat voi? big grin Nu ma refer la pustanii de 20 de ani ci la barbati adevarati care au peste 30 de ani? Eu una cred ca ai ce invata din relatiile astea pentru ca ei au experienta si e mai usor asa decat sa te lasi prada pustanilor de varsta noastra care ne fac sa suferim. eu nu regret nici ca mi-am inceput viata sexuala cu un barbat adevarat acum chiar ma bucur ca s-a intamplat asa si ca a ramas ceva frumos chiar daca nu mai suntem impreuna pentru ca respectivul avea o familie.dar e ma bine decat sa o faci cu un tip de varsta ta apoi sa iti dea papuci si sa afle tot orasul laughing voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| blueSky_3324 a răspuns:

Bine spus! Perfect de acord. Si eu am fost cu un barbat mai mare cu 12 ani decat mine si vreau sa zic ca experientele petrecute cu el cu nici un alt barbat nu le-am intalnit desi au trecut 5 ani de atunci. Ma facea sa ma simt super bine din toate punctele de vedere doar atat, in rest la un moment dat o sa se observe dif de ani.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu voi fi de acord cu tine, desi gusturile nu se discuta.
E adevarat ca un pepene copt e mult mai savuros decat un pepene abia dat in parg, dar are dezavantajul ca se va strica repede, se va mucegai in timp record si te vei simti tentata sa incerci un pepene proaspat si racoros, care ti se potriveste gustului si...varstei tale!happy
Candva,peste ani, vei intelege atractia pe care o are un barbat matur pentru tineretea si prospetimea ta,vei intelege ca totul in viata e bazat pe cerere si oferta,tu ceri caldura,tandrete,maturitate (pe care un barbat "adevarat" le ofera automat,deja a invatat lectia),el cere un chip tanar si un corp proaspat(pe care tu le detii fara sa fii constienta de valoarea lor),vei intelege ca te-ai supus unui simplu schimb in natura,incantata si ametita de superioritatea gaunoasa a unui barbat care s-a amuzat de naivitatea ta.
Exista si cazuri in care iubirea primeaza,se indragostesc si se iubesc femei si barbati cu diferente mari de varsta,nu neg,raman impreuna si traiesc fericiti,intelepciunea si experienta lui completand ardoarea si entuziasmul copilaresc al ei.
Dar si aici exista pericolul ca nici experienta,nici siguranta materiala sa nu poata suplini un rid,o piele care atarna,o burta in curs de formare...
Trebuie sa ti se intample TIE,ca sa le poti accepta la omul de langa tine,timpul e implacabil nu iarta pe nimeni.
Asa ca,nu stiu de ce ai refuza sa traiesti fiecare emotie si fiecare experienta la timpul ei si cu omul potrivit.
Da,sa suferi langa un pustan de varsta ta.
Da,sa inveti sa iubesti langa un baiat neexperimentat.
Pentru ca dragostea si stabilitatea se invata in doi, iar ca ceva sa tina iti trebuie rabdarea, puterea si insistenta picaturii de apa ce sparge stanca, nu graba si curiozitatea catelului flamand care alearga de la un tomberon la altul, in cautarea unei bucati de mancare...
Parerea mea.

| Roberta a răspuns:

De data aceasta sunt de acord cu @Greece12!

In primul rand se stie ca relatiile de acest gen nu sunt facute sa tina, motivele sunt multe si nu ar avea rost sa stau acum ca sa-ti explic! Tot ce trebuie sa intelegi este ca un barbat mai in varsta stie deja cu ce se mananca viata iar tu cand esti doar la inceput ar nevoie sa simti ca traiesti trebuie sa iti traiesti viata pasi cu pasi iar faptul ca tu stai cu un astfel de barbat in nici un caz nu te face sa pari mai matura decat esti pentru ca nivelul de experienta nu va fi niciodata acelasi! Dar din cate ai spus tu te-ai referit mai mult la o aventura si nu la o relatie din moment ce ai spus ca ai fost impreuna cu un barbat ce avea o familie asa ca este cu totul un alt lucru! Cred ca mai ai multe de invatat si o sa vezi ca intr-o zi vei vedea lucrurile cu alti ochi!

| harciog a răspuns:

In toata viata mea am avut ocazia s-o ard si cu mai tinere cu mult ca mine.O trasatura comuna a speciei feminine este ca,dupa o anumita perioada confunda schimbul de experienta cu dragostea si incep sa-si extinda instinctiv, incet, incet, pe neobservatelea aproape, aria de dominatie.

| ιυвιтα a răspuns:

Mi se pare foarte bine, un barbat cu 10-15 ani mai mare chiar iti poate da anumite lectii de viata...adica ai ce invata
In legatura cu ce ai zis tu, dupa parerea mea nu este ok ca ai avut o relatie cu un barbat insurat, daca era singur da!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai buna alegere, fa sex cu barbati care au o familie. de ce nu. ce ai de piedut? nimica. familia lui ce are de pierdut? tot iti spun eu. te ai gandit vreodata ca barbatul ala poate are copii de varsta ta si tu nu ai fost ceva frumos in viata lui ci doar o distractie, o fantezie sexuala pe care si a implinito si pe urma s-a intors la familia lui.

da sfaturi de astea, macar poate nu se mai planga toate pustoaicele ca au ramas insarcinate, ca macar oamenii aia la 30-40 ani au un pic de educatie.

| catosp a răspuns:

Daca morcovul nu e tanar, ciorba nu iese buna...

| NightWing a răspuns:

O sa dau pe scurt un raspuns la intrebarea aceasta pentru ca sunt baiat. Daca vrei sa mai detaliez sa imu spui. Eu am avut o colega care avea 17-18 atunci si era cu un baiat de 27 de ani.

| Kimy07 a răspuns:

Nu am nimic impotriva normal daca tipu are bani si masina si daca mai arata si bine nu ma deranjeaza daca e insurat sau cati copii are! da ai dreptate e mai ok sa te culci cu barbati mai mari decat cu pusti care nu au doi lei de un suc.

Răspuns utilizator avertizat