| 9620eu a întrebat:

Fetelor, va plac baietii cu putina burta?

24 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Iti zic eu, nu le plac, scapa de burta daca ai! Nu te lua dupa ele cu 'aspectul nu conteaza', ba, conteaza, chiar foarte mult! Nu prea interactionezi cu oamenii, sau? Trebuia sa stii raspunsul la intrebarea asta. Daca ai burta si nu te poti desparti de ea, obisnuieste-te cu ideea ca vei gasi greu pe cineva!

| Kira5854 a răspuns (pentru RB26DETT):

Depinde de burta, cum am scris si mai sus, exista tipii care au structura masiva, dar cu putina burta, dar arata foarte bine cu ea.
Eu nu m-as uita la o scobitoare, care cantareste 60 kg cu pietre in buzunar si nici la tipi cu muschi pentru ca mi se par super dezgustatori, iar majoritatea tipilor care fac sala sunt si foarte narcisisti si "papusei". Deci doua defecte intr-unul

| RAY a răspuns:

Într un răspuns jignești și scrii ca nu doar fizicul contează, în al doilea răspuns scrii ca sunt urat de asta nu a stat nici una cu mine, îți recomand un consult la psihiatru

| Kira5854 a răspuns:

Hmm, in general, fetelir le plac baietii care stiu sa se comporte. Alte detalii precum : burta, patratele, culoarea parului sunt adaptabile. Doar o femeie superficiala ar gandi ca ea vrea strict un tip care sa arate intr.un fel. Atata timp cat cineva te atrage... poate fi oricum. Pe langa asta depinde ce definesti putina burta... daca de exemplu esti o persoana slaba, dar ai putina burta, e ok, nimeni nu cauta pachete de muschi. Daca ai 100+kg, atunci e posibil ca femeile sa nu acorde atentie sa te cunoasta. Cu toate astea am prietene care sunt foarte slabe(1.70m si 55-60kg maxim) si sunt atrase de tipi mai plinuti. Eu zic totusi ca cel mai important este caracterul, iar apoi nu aspectul fizic, ci aspectul pe care fiecare il poate adopta : stil, autenticitate, maniere, etc.

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Prima oara te atrage aspectul fizic nu personalitatea

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Nu te astepta la sinceritatea de la fete asta e prima lectie a vieti,a doua e ca ele plac barbati nu baieti asa ca fuga la sala si slabeste si baga culturism,schimbati si personalitatea intr-un barbat matur, astea sunt vrajeli cu fizicul nu conteaza, atunci de ce tipi populari au ceva in comun =aspectul fizic? de curiozitate fa un cont de facebock fals si adauga o poza cu unu frumos si apoi cu unu cu burta sa vezi diferente mari, asta cu sufletul conteaza e o ipocrizie feminima, ba conteaza mult aspectul fizic, suntem finte vizuale nu pananormale

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Nu am zis ca nu conteaza deloc...am zis ba din contra sa nu fie nici peste 100 kg. Am 2 prietene slabe care au iubiti de 100 de kg. Unul e la regim altul merge doar la sala de meselaughing
Daca stii cum sa te porti, nu conteaza daca ai 70 sau 90 kg. Si aici nu ma refer la sufletlaughing

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Prima data nu ma uit la nimic...doar vorbesc. Nu am acceptat niciodata o intalnire cu cineva cu care sa nu fi vorbit mult si cu care sa nu ma inteleg.

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Deci tu draga mea nu te uiti la oamenii pe strada? fi serioasa ce sens are ipocrizia asta, ce sens are sa mintiti ca fizicul nu conteaza? va plac barbati frumosi si nu aia cu burta

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Iubitul meu a facut putina burta pentru ca a inceput sa bea bere si il iubesc la fel de mult si il vad la fel de atragator.
P.s mi se par dezgustatori tipii cu muschi sau care arata ca niste papuseiwinking

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Iar inainte de el. Am stat cu un tip care ma facea sa ma simt bine, desi avea fata plina de cosuri si semne de la acnee si dupa despartire nu a mai stat nicio alta tipa cu el pana acum( au trecut cam 2 ani jumate). Si de cate ori mi s-a spus ca e urat, am spus ca nu ei sunt cu el ci eu. Deci e alegerea mea. Nu pot sa spun ca l.am iubit, pentru ca nu am reusit sa il iubesc, dar ne era foarte bine asa, iar daca el nu gresea nu aveam de gand sa ii dau papucii.
Din ce ai scris pana acum rezulta ca esti o persoana foarte superficiala, din proprie experienta spun ca vei regreta asta candva.

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Daca tu peste tipe de genul ai dat, nu spune ca toate sunt la fel pentru ca s.ar putea sa fi surprins.
P.s: imi pare rau ca esti inca in lumea papusilor barbie si ken.

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Sunt o persoana realistica si sincera, daca asta ma face superficiala asta e, adevarul chiar daca nu isi convine tot adevar ramane, atunci de ce sunteti dezamagite daca selectati barbati doar dupa personalitate? cum ramane cu freindzone acolo sunt exact barbati de care vorbiti voi si culmea e ca nu simtiti nimic pentru ei, cum se face ca badboys sunt populari, de ce exista curvari daca voi puneti pret numa pe suflet? nu e rational si in conformitate cu realitatea ceea ce afirmi sunt doar minciuni pentru masculi care viseaza ca fetele vad dufletul din ei

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Eu nu cred ca pe cineva personalitatea cuiva la atras vreodata sexual, platonic da, si pe mine ma atrage in mod rational o fata sincera si inteligenta dar nu sexual

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Am cunoscut tipi foarte sexy cu putina burtica (asemanatoare cu cele de la balonare), plus ca nu ai de unde sa stii ce vrea fiecare femeie. Dupa cum am spus am prietene extraordinar de slabe, care au avut amandoua numai iubiti plinuti, nu grasi dezgustatori, dar aveau putina burtica. Uneori, daca iti place o persoana, e posibil sa incepi sa o placi si daca are putina burta. Imi sustin ideea si vorbesc in calitate de fata.

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

A place pe cineva este ceva involuntar, eu nu spun ca voi nu va compromiteti cu restul barbatilor din interes ba da, dupa ipoteza mea ar insemna ca doar 10% din barbati au iubita ceea ce nu e adevarat, atunci solutia vine din compromisul femeilor din anumite interese, se cunoaste faptul ca femeile fac copii cu un mascul alfa si il cresc cu un mascul beta, adica fraieri care cred in voi cresc copii altora

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Eh, aici nu te pot contrazice laughing

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Problema e alta draga mea, femeile au devenit mai libere in secolul asta au un loc de munca, cariera, facultate, multe femei sunt mult mai masculine ca barbati asa ca ele nu se mai compromit asa usor asa ca apare frustrarea si complexele barbatilor, si eu cred in independenta femei fata de barbati

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Acum sincer, fiind obiectivi. Tu nu ai observat ca majoritatea(nu pot spune ca toti) barbatilor si a baietilor, se poarta mai feminin decat sunt unele fete? Da-mi voie sa aduc cateva argumente:
-barbati pensati
-dati cu fond de ten
-cu blugi mulati pe fund
-si care spun "aww" "cute"
Nu imi poti spune ca asta e doar la adolescenti, fiindca am vazut si barbati de 20-28 de ani exact la fel.
Pai sincer, prefer unul cu burta decat unul cu blugii mai mulati decat ai mei. Urmatoarea intrebare este: ei au ceva in pantaloni?(pentru ca eu nu imi explic cum altfel se pot deplasa)

| RAY a răspuns (pentru Kira5854):

Multi copieaza moda din usa, noi importam din pacate ce e mai rau de afara

| Kira5854 a răspuns (pentru RAY):

Aici ajung la concluzia ca femeile (cele fara principii care merg dupa turma) nu vor barbati cu burta, dar nu cred ca un tip si-ar dori o femeie fara niciun principiu, asa ca am eliminat asta. O tipa cat de cat ok, si-ar dori un tip cu putina burtica, daca se ingrijeste, e inteligent, amuzant si nu are comportament de prostanac. Plus ca oricine poate remedia asta cu putina incurajare.

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru RAY):

Bai omule, tu ești bolnav de misogin.Nu a spus nimeni că nu contează aspectul fizic dar nu contează doar asta.Și în lume sunt un milion de cupluri diferite, daca tu stai doar in casa sau in fata blocului și visezi doar sex, este normal sa conteze doar fizicul
daca vrei relații, contează 50% cu 50% nu 100% doar fizicul.Și nu la toate le place mușchii.ti-e greu să crezi că ai văzut prea multe filme și ai stat pe mult pe TPU, că am văzut că ești cel mai activ. pe mine miosginii infecți ii detest. Poate sa fii și Mister Universe.Barbatii din ziua de azi majoritatea sunt jeguri, doar voi vă ridicați în slăvi, că toate vor aia sau aia, dar voi ce dracu vreți. Încetați cu ipocrizia.

| simplegirl2 a răspuns:

Nu

| мартна a răspuns:

Nu neaparat, dar nu imi plac baietii cu patratele. Sunt prea...plini de ei (majoritatea). In plus, patratelele nu ajuta la nimic. Dar nici grasimea excesiva nu e draguta. :-)