| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor vi se pare normal ca iubitul vostru sa se duca o data in club(fara sa va spuna)cu prietenii lui si sa ia o "dansatoare"(k si prietenii lui)sa ii danseze in poala? Eu sunt cu el de 3 ani si ceva si e acum am aflat de la o fata ca l-a vazut in clubul x facand ce am zis! E asta un motiv serios sa ne despartim?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
In primul rand ai certitudinea ca el chiar a fost acolo si-a dansat in brate cu acea tipa,cum ai auzit?
Analizeaza putin.
Amintestte-ti daca ai vorbit cu el in acea seara,la ce ora,etc. Asa poti sa-ti dai macar putin seama.
In alta ordine de idei nu-i spune nimic la telefon. Cand te intalnesti cu el,il lasi putin, apoi ii zici ''iubi, stii ce-am auzit?(iar aici continui tu fraza)''
Si priveste-i ochii! Ei intotdeauna spun adevarul.
Nu mi se pare normal sa se duca in club fara sa-mi spuna, dar nu cred ca as ajunge la o despartire din cauza asta.
Acum, ramane la alegerea ta ce vei face pe viitor.
Dar tinand cont ca aveti 3 ani impreuna, te iubeste.
Acea dansatoare a fost doar de-o noapt, probabil ca nici nu o sa mai vada vreodata. tu esti principala.

| Dyaanaa a răspuns (pentru NoSmile):

Da,stiu sigur ca a fost acolo si acea tipa i-a dansat in brate(printre altele care faceau acelasi lucru cu alti baieti) si inainte sa se duca acolo m-a sunat sa vada ce mai fac si sa-mi spuna noapte buna...(asta mi-a zis el).Si de aici toate in mintea mea s-au legathappy

| NoSmile a răspuns (pentru Dyaanaa):

S-au indemnat unii,pe altii.
Sa nu pice de fraier, a facut-o si el.
Urat din partea lui ca te-a sunat de ''noapte buna'' cand stia foarte bine ca nu o sa doarma. Dar, poate nu a vrut sa te supere, sau poate chiar se pregatea sa doarma si a fost sunat de baieti sa mearga la distractie.
Stai linistita, nu e nimic grav.
Te iubeste! Asta conteaza cel mai mult.
Te pup.
Ai grija de tine si de relatia voastrahappy

| Dyaanaa a răspuns (pentru NoSmile):

Stia ca la ora aia ma pregatesc eu sa dorm eu si de aceea! mersi pentru sfaturi..cam asa vedeam si eu lucrurile dar aveam nevoie de o ''confirmare''happy

| NoSmile a răspuns (pentru Dyaanaa):

Aaa,pai atunci e ok.
Nu-ti mai face griji.
E al tau,va iubiti! Ti-am spus, e tot ce conteaza.
Te pupbig hug si nu ai pentru ce sa-mi multumesti, a fost o placere sa-ti raspund, si mai ales ca am si reusit sa t ajut.
Nu imi place sa sufere cineva, sufar eu prea mult si d-aia.
Te pup

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu e un motiv serios.
Daca lua dansatoarea cu el si dispareau cateva ore bune,poate!
Tu crezi ca un barbat este bunul tau privat? Iti apartine,ca mana sau ochiul tau din cap?
Nu.E o persoana ca tine, rade, bea, mananca, are gusturi proprii si o viata a lui.
Faptul ca te-a acceptat in viata lui, inseamna ca a gasit si a apreciat la tine lucruri deosebite, pe care la alte femei nu a vazut.
Te iubeste si il iubesti.Nu e posesia ta si nici tu,a lui.
Era cu prietenii la distractie,este de la sine de inteles ca se indemnau unul pe altul,se grozaveau unul fata de altul si aici castiga cel mai indraznet!
Asa ca nu i-a trebuit mult iubitului tau sa ajunga in situatia expusa de tine.
Crezi ca avea timp sa se gandeasca la dragostea lui pentru tine sau ca nu-i bine ce face? In nici un caz,era intr-o companie masculina in care totul era permis,iar el era nevoit sa-si apere "prestigiul",asta ca sa intelegi ce s-a intamplat.
Ca nu ti-a spus ca iese cu prietenii,poate avea doua explicatii.
Sau nu se distreaza cand iese cu tine si-i era dor de-o nebunie cu baietii,sau a considerat ca iese doar la o bere si era nesemnificativ sa-ti dea explicatii pentru ceva atat de nevinovat.
Daca tu crezi ca asta e motiv sa te desparti,ma intreb ce vei face cand te vei casatori si sotul tau va fi obligat de servici,de exemplu,sa mearga la o intalnire profesionala cu reprezentanta Coca Cola(sa zicem),o blonda traznet,necasatorita,sau cand va lucra cot la cot cu doua,trei subalterne frumoase care-l privesc gales si-i aduc cafeaua preferata,zilnic...
Dovedeste,draga mea, ca esti matura, ca-ti cunosti locul tau in inima lui si ca-l meriti cu adevarat, ca exact tu esti cea mai grozava dintre toate si a ales corect cand te-a ales pe tine.
Crize de gelozie si scene terminale stie sa ofere fiecare pitipoanca frustrata.
O femeie adevarata e superioara, stie cand sa slabeasca haturile, stie cand sa dea cu biciul.
Foloseste-ti creierul, ajuta la fericire!happy

| Dyaanaa a răspuns (pentru greece12):

Multumesc foarte mult!

| greece12 a răspuns (pentru Dyaanaa):

Cu mult drag!happy

| danutyqwe a răspuns:

Un motiv serios ar fi sa' prinzi facand sex cu altcineva, pentru abaterea asta trage'i o palma happy. E ceva normal sa mearga cu tovatasii la streptesse, sta in adn'ul nostru... N'ai ce face happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baiatul a vrut sa se distreze cat timp nu a pus mana pe ea si s-au apropiat foarte tare nu ar trebui sa va despartiti. Mai intai stai de vorba cu el sau analizeaza situatia, nu cred ca a facut-o intentionat, s-a lasat purtat de val

| Raiiiisa a răspuns:

Nu mi se pare normal sa faca ceva si sa nu-mi spuna, as fi mai multumita indeferent de ce a facut sa aiba curajul sa spuna. Daca esti cu el de 3 ani, ar fi trebuit ca comunicarea sa fie pe primul loc si sa va spuneti tot.Nu stiu daca este un motiv serios sa av despartit, depinde de cum privesti tu lucrurile, eu poate l-as ierta dar l-as face cu siguranta sa-i para rau si nu l-as lasa sa uite asa usor ce a facut.Tu stii cel mai bine ce o sa faci:*

| extreme0708 a răspuns:

Nu cred ca este chiar un motiv sa va despartiti.
Probabil a facut asta pentru ca ii lipseste ceva in relatia voastra, dar asta nu inseamna ca nu mai tine la tine sau ca nu te mai iubeste, sunt sigur de asta.
Cel mai bine ar fi sa discuti cu el si sa il intrebi de ce a facut asta, dar iti mai spun odata. Cu toate ca pare de neiertat ce a facut sa stii ca ceea ce a facut nu ia schimbat sentimentele fata de tine.

| Dyaanaa a răspuns (pentru extreme0708):

Nu cred ca e de neiertat, tocmai de aceea nu stiam cum sa vad situatia, ma gandeam ca poate sunt orbita de iubire si nu vad realitatea ori as exagera daca i-as ''reprosa''(poate e mult spus).

| CrinaCorban a răspuns:

Nu este normal ceea ce a fucut el.desparte-te de el!