| Dominicc a întrebat:

Fetelor voi cat ati stat cel mai mult despartiti de pr vostru? ca apoi sa va reimpacati

Zile?, saptamani?, luni?

exista posibilitatea ca o fata sa caute un baiat dupa 1 luna?

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La mine cand a fost vorba de o despartire a-pai asa a ramas - o despartire!

Nu ma cert cu actualul, ci avem unele sicane ca in orice relatie; si nu s-a pus nicicand problema de asa ceva.

Consider ca ''pauzele'' din relatie sunt semne de apropiata despartire; deci nu sunt de acord nici cu astea!

Cat despre problema ta... orice e posibil! Dar poti si tu sa o faci posibila cautand-o!winking

Abh
| Abh a răspuns:

Claudiu, mama, te rog sa respecti utilizatorii acestui site scriind romaneste. Te-a durut mana sa mai scrii cateva litere ca sa fie intreg cuvantul " prieten"?

| anonimaa a răspuns:

O sa raspund la ultima intrebare mai intai. nu prea cred thinking sunt cazuri foarte rare si chiar si asa eu nu am pomenit insa nu se stie.thinking
eu cel putin stiu ca daca nu mi'as iubi iubitu' as putea sa stau departe de el cat am chef. de ce nu?
dar in cazul meu nu ne'am reimpacat
XOXO

| Emma a răspuns:

3 lunisad
A fost cea mai urata perioadacrying
Nici nu vr sa mi aminteschappy
kiss:*

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Pai.Eu nu am putut sa rezist nici macar o saptamana fara el pentru ca il iubeam enorm, plus ca el si'a cerut scuze apoi si eu mi-am cerut.Nu poti rezista mult timp fara pers. iubita.Si da, e posibil ca fata aia sa se plictiseasca de tine si sa'si caute altu', cele care te iubesc enorm te vor astepta.Asa fac eu, acum depinde de ceilalti.
Eu cand m-am saturat de baiatu' respectiv mi-am cautat altu', dar imi paruse rau ca'l vazusem trist, a inceput sa planga si m-am despartit de baiatul ala cu care eram si m-am bagat pe asta.
Bafta,

Ashley

| anduta160 a răspuns:

Nici macar 2 ore.si sunt impreuna cu el de 1 an si cevalove struck.doar o data a fost vb de o despartire eu i-am zis asta dar nu a fost de acord si nu s`a mai pus problema de o despartirehappy

| ßέßέ a răspuns:

Eu am fost plecata din tara, acum 2 ani, timp de 3 luni si ma despartisem de prietenul meu cu cateva zile inainte. Iar cand m`am intors ne-am impacat pentru ca vazusem ca distanta ne apropiase mai mult. :X

| aangelia a răspuns:

Hmm. el m-a cautat dupa 9 luni, apoi ne-am impacat iar dupa 4 luni, ne am certat rau si nu ma mai cautat. big grin

| evelin_1888 a răspuns:

Eu cu fostul meu prieten ne-am certat si ne-am impacat dupa 2 luni.au urmat dupa aceea inca 4 luni in care am fost mai apropiati.
in aceste 2 luni nu ne-am prea vorbit fiindca aman2 suntem foarte orgoliosi.
ne-am impacat pentru ca pur si simplu ne era dor sa fim impreuna.
deci se poate.bafta:*

| Sisuu a răspuns:

Buna! Din cate vad tu vrei ca fata sa te caute... dar nu te-ai gandit ca poate ea asteapta ca tu sa faci primul pas? insa parerea mea este ca daca tu tii la ea e mai bine sa o cauti tu nu sa o astepti pe ea altfel e posibil ca voi 2 sa nu va mai impacati niciodata!
Cu referire la prima intrebare:eu nu am fost despartita de prietenul meu dar cunosc pe cineva care s-au impacat dupa 5 ani iar acum urmeaza sa se casatoreasca...deci daca dragoste exista impacare va fi [cu siguranta! ]
Bafta! si nu uita:daca tii la ea fa tu primul pas!

| Livia94 a răspuns:

Eu m-am impacat cu el dupa 2 luni.Deci da se poate! dar nu l-am cautat eu ci el pe minebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost certata ca prietenul meu dar la 2 3 zile m-am impacat. dar dupa o luna e posibil sa se impace dar putine sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, nu exista regulile scrise ale unei relatii.Intr-o relatie nu poate fi vorba de"exista posibilitatea ca o fata sa caute un baiat dupa 1 luna?". Daca il iubesti, te iubeste...chiar mai crezi ca are importanta cine cauta pe cine? Iar despartirea de lunga durata nu face altceva decat sa va distanteze, sa va instraineze. Pauza e asa zisul"Nu stiu daca mai pot continua""vreau sa fiu singura". Pauza de 1 saptamana, 1 luna, 1 an e o cerere de despartire lipsita de curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu m-am certat cu el seara sh a doua zi ne-am impacat eu nu am facut niciodata primul pas l-am lasat pe el nu sunt genu de fata ca sa ma duc la iubitul meu sh sa ii sp : Dragul meu vreau sa ne impacam oh go on sau ceva de genu rolling on the floor nu imi place! il las intotdeaua pe el! pa-pa pupici:*

| dea93 a răspuns:

Eu m-am despartit de prietenul meu...si dupa 2 luni ne-am impacat iartongue