| spi a întrebat:

Fetelor voi chiar ati sta langa un baiat care va agreseaza fizic? sau chiar vi s-a intamplat asa ceva si ati fost in continuare cu baiatul respectiv? sau care au fost motivele din cauza agresiunii? eu chiar sunt curioasa..nu doriti respect?(valabila intrebarea doar pentru unele persoane) eu l-as lasa imediat si i-as mai cere si daune ca sa ii rad in fata(poate am eu o gandire mai aiurealaughing )

6 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Depinde...cauza agresiunii, cat de mare e iubirea si comportamentul de dupa al agresorului. deci, sa iti zic "povestea" mea: eram la o petrecere, el a baut cam mult, eu de asemenea si discutam cu cativa baieti, lui i s-a parut nu stiu ce. la un moment dat am iesit pana afara, era fum inauntru si nu mai puteam sta.a venit dupa mine si m-a prins cam tare de mana. eu ametita fiind a crezut ca poate vrea sa dea in mine asa ca l-am intors cu fata la mine si l-am lovit cu palma peste fata. atunci si el a vrut sa ma loveasca doar ca am fugit de langa dansul. l-au calmat prietenii lui. Apoi toata seara am fost suparata, imbufnata nici nu voiam sa il vad. Si-a ceut mii de scuze, a incercat sa imi arate ca ii pare rau si ca ma iubeste, ma strangea in brate etc.( avem multe poze de atunci in care el apare foarte amorezat iar eu cu o fata asa parca imi era scarba). La noi alcoolul si-a spus cuvantul! Si da, am ramas cu el, intamplarea nu s-a repetat, am incercat sa uitam si sa ne iubim si respectam in continuare. Si acum ne e bine. insa daca m-ar bate fara motiv, fie treaz fie beat nu as sta langa dansul oricat de mult l-as iubi. nu e vorba neaparat de orgoliu, dar de ce sa ma agreseze, de ce sa fiu carpa lui, de ce sa sufar eu? Mai bine singura decat cu un astfel de om. Trist e ca cunosc cazuri in care fata suporta batai crunte, jigniri cand nici macar nu e casatorita cu baiatul respectiv, nici nu locuiesc impreuna, nu au nici copil nimic. de ce suporta ea/ele? pentru ca le e frica sa ramana singure, pentru ca se multumesc cu putinele momente de fericire.

| DeeaMarry a răspuns:

Normal ca l-as lasa imediat.
Nu trebuie sa astept sa se ajunga pana la asta ca sa imi dau seama ca nu ma iubeste.

| Diux96 a răspuns:

Nu gandesti aiurea deloc..asa ar trebui sa gandeasca si cele care sunt agresate fizic si raman langa acea persoana in continoare...cred ca fetele/femeile acelea isi iubesc foarte mult persoana de langa ele si accepta asta din iubire si din naivitate dar, din punctul meu de vedere nu e ok deoarece sunt tratate ca niste "carpe","obiecte" si nu se respecta deloc eu nu as accepta niciodata una ca asta.

| viataeopoveste a răspuns:

Scuze da nu se merita sa stai langa o persoana care te agreseaza. Daca face asta inseamna ca nu te iubeste sau nu te merita asa ca dupa parerea mea mai bine il dai dracuu baieti sunt destui in lumea asta

| Larysu a răspuns:

Nu as sta langa un baiat care ma agreseaza fizic. Nu mi s-a intamplat. Cauzele agresiunii cred ca sunt disperarea baiatului. Nu e disperare e dependenta.

| Inna22 a răspuns:

Mi s-a intamplat sa dea o palma in mine. si l-am dat dracu in 2 secunde laughing
Nu se merita sa stai langa asemenea jegosi! Iar gandirea ta e perfect normala! kiss