| Rux_5597 a întrebat:

Fetelor, vreau sa imi spuneti cum ati face.

Dau exemplu urmatoarea situatie:

Sa zicem ca nu mai esti virgina, prieten nu mai ai pentru ca primul a fost un obsedat care te'a presat s'o faci cu el si tu de "frica" sa nu ramai singura ai facut'o.(evident gandire proasta!) Dupa care printul a avut grija sa afle tot cartierul si altii de intimitatea voastra facand un pariu. A trecut aproape un an de'atunci iar tu gasesti pe altcineva.Acum nu mai esti cum erai si stii sa pui piciorul in prag si sa innebunesti baietii lansadu'i doar sa gandeasca si atat.
Dar tipul asta iti place, vrei sa fiti impreuna. Iti cere sa fii prietena lui iar tu acceptihappy. El e din acelasi cartier cu primul.Risti sa afle de la acela ca ai facut'o cu el, varianta aceea [am ****'o pe asta].
Te hotarasti si'i spui cum s-a intamplat ca sa afle de la tine. Ii spui de la prima intalnire ca sa fii impacata cu gandul. Nu mai vrei sa patesti la fel si nu'ti doresti s'o faci cu nici unul decat daca ai o relatie serioasa si de lunga durata. Acum intrebarile:

Ii spui de la prima intalnire sa nu se astepte s'o faci cu el?

Ii spui ca daca accepta asta ok, daca nu sa'si caute alta?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Nu exista te-a presat s-o faci cu el si ti-a fost teama sa ramai singurica. Asa va scuzati voi mereu? Unde ti-e titlul de femeie? Trebuie sa ai caracter, verticalitate si feminitate. Zi ca ti-a placut momentul si gata, n-o mai da in diverse c-ai fost obligata indirect. Asta-i ca sa-ti spun direct, e ipostaza de mirosonita, de nevinovata. Not!
Revenind acum. Depinde ce varsta detii. Nu e rusine sa spui c-ai avut o relatie sexuala cu cineva, mai ales daca ai fost la momentul respectiv cu el si-n primul rand l-ai iubit. Daca ti-e frica de reactiile lui, atunci eu spun ca traiesti c-o frica gratuita. Un barbat sau baiat trebuie sa fie de acord cu deciziile tale si sa astepte acel moment pentru cand te simti pregatita, matura si responsabila de acel moment. Nu mai puneti voi conditii. Daca accepti ok, daca nu fugi sub fusta alteia. Cand aud asa ceva, innebunesc. Santajul asta copilaresc merge doar cand te joci cu papusele sau inchei un deal, in dragoste n-are ce cauta.
Afirmatia ta ca stii ''sa pui piciorul in prag, sa innebunesti baietii lasandu-i sa gandeasca si atat''. Ha? Mai mortalo, dar ce plina de tine te crezi. Ai grija cu baietii pe viitor. La momentul cand te crezi vultur, s-ar putea sa vina momente cand o sa te vezi cartita.
Respecta-te pe tine ca femeie. Nu conteaza barfele atat timp cat ai constiinta impacata. Vocea de cartier, anturajul, invidiile, mistocareala ieftina mereu vor exista. Tu trebuie sa ai fruntea sus ca n-ai nimic cu ce te rusina. Si dovedeste ca esti femeie nu numai fizic, caci femeie nu te nasti, ci devii.

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa fii deschisa si sincera si sa ii spui. Parerea mea este ca fiind o situatie delicata nu ar fi potrivita pentru o marturisire la prima intalnire. Dupa cateva intalniri in care iti dai seama daca poate fi baiatul pe care il cauti ii poti marturisi tot.

nony
| nony a răspuns:

Ce sfaturi bune ai primit.Eu sunt invidos pe succesul tau in ale baietilor sad
Eu daca m-as duce la o fata si-i spun din prima zi : Auzi, tu esti pe undeva pe locul 70, sper sa accepti, altfel dispari si cauta-ti altul. Ce crezi? Mai am sanse de un pui de dragoste?
Stii ce ma roade? (curiozitatea, desigur) Daca la prima intalnire va marturisiti aventurile si povestile sexuale, la a doua ce se intampla? thinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu trebuie să îi spui. Trebuie să îi arăţi, adică să nu îi accepţi avansurile şi să nu îi cazi în plasă. Cuvintele te-ar face să pari disperată/vinovată.

cami
| cami a răspuns:

In nicun caz, daca te indragostesti, si sfarsesti pana la urma o s-o faci cu el?!
Deci, nu-i mai spui nimic, vezi cum decurge relatia voastra, daca crezi ca este un baiat serios, potrivit, atunci de ce nu?

| simoSTAR a răspuns:

Nu ar trebui sa pui prea mult pret pe chestiile astea cu vai, o sa afle.panha la urma nu ai facut o crima daca nu mai esti virgina.eu zic sa nu te grabesti cu acest baiat,. nici sa il iei asa direct ca eu vr relatie serioasa daca vr si u ok daca nu iti pierzi timpul...lasa sa decurga totul de la sine, fii tu insati, mai ales faza cu sexul sa nu i-o spui pentru ca daca s-ar intampla sa fiti impreuna si u chiar iti doresti sa o faci cu el cazi in penibil ca la inceput te bataeai cu pumnul in piept ca nu vrei.vezi pe parcursul intalnirilor ce se intampla, din descutiile voastre fa-l sa iti dea seama ca nu esti disponibila pentru o noapte, ca vrei ceva mai mult, ca ai multa iubire de daruit!

| simoSTAR a răspuns:

Auzi... u sau cine a votat la toti cu stupid. oare ce ati vrea sa vi se spuna de fapt de raspunsurile noastre nu sunt deloc bune? fratilor, dadca nu va convine ca nu spunem ceea ce vreti sa auziti, clar nu aveti ce cauta pe un site ca TPU pentru ca aici se spun pareri proprii nu se umfla doar ca sa te simti u bine. ce oameni.

| Tessy a răspuns:

Nu ii spui nimic.Nici nu sunt de acord cu marturisirile tale.De ce sa ii spui?
Dupa parerea mea ar fi bine sa ii zici urmatorul lucru : "Am fost cu un baiata mult timp, acum scorneste tot felul de vorbe despre mine, daca ai vreo neclaritate ma intrebi pe mine ca stiu mult mai bine decat gura lumii ce am facut." - scurt si la obiect.

Nu trebuie sa te lasi calcata in picioare de baieti!
Si primul, e un DOBITOC.Cum sa zica la toti ce a facut cu tine? Dar tu de tarani de astia ai nevoie?

Succes cu al doilea!:*

| MonicutZZa a răspuns:

Eu, daca as iubi tipul respectiv, nu l-as minti. I-as spune de la bun inceput ca eu imi doresc o relatie serioasa, de durata si i-as explica exact cum sta treaba cu celalalt tip, i-as explica ca in urma cu un an am fost obligata de tpul respectiv sa fac sex cu el, dupa care m-a lasat cu ochii-n soare. Apoi, i-as spune ca acea experienta m-a marcat si ca m-a ajutat intr-un fel, asa ca vad intr-un alt mod viata si ca nu imi doresc sa repet experiente asemanatoare cu aceea, ca daca va fi sa o fac si cu el, o voi face cand voi fi pregatita, i-as spune ca vreau o relatie bazata in primul rand pe sentimente. Dupa modul in care ar reactiona el as decide si eu.

| Lorenyk a răspuns:

Uite, o sa iti spun strict ce as face eu in aceasta situatie. i-as spune ca eu caut o relatie serioasa si nu doar o aventura, deoarece am avut o experienta nu tocmai placuta din cauza unui baiat care s-a dovedit a nu fi asa cum ti-ai fi dorit. dar nu i-as spune motivul concret de la prima intalnire. as astepta sa vad ce zice el. nu trebuie sa fi foarte dura cu el ca nu are nicio vina. si in plus, daca te vede in defensiva (adica daca i-o zici mult prea direct) te-ar putea considera salbatica si dificila si atunci nu ar merge relatia. vreau sa spun ca as incerca sa vorbesc cu diplomatie. daca ii spui ceva in genul la ce am scris mai sus, cred ca e suficient ca sa inteleaga exact ce trebuie. iar apoi, vezi ce zice, daca e ok, dar nu-l intreba tu, asteapta sa iti spuna el ce ganduri are, ca nu se poate sa nu zica nimic.
iar daca e sa ii povestesti exact ce s-a intamplat cu tipul ala, e foarte bine sa afle de la tine si nu de la alte persoane, insa eu as lasa asta pentru a doua intalnire.
tu faci cum vrei tu, eu ti-am spus ce as face eu in locul tau. succes.

| Mixed a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ii spui foarte deschis despre ce e vorba. Daca ii convine bine... daca nu nu. Baieti sunt, nu se termina baietii nici la ala care a fost un ipocrit nici la asta cu care te intalnesti! multa bafta. pupicibig grin

| Kidu a răspuns:

De ce trebuie sa-i spui?raised eyebrows
Adica mi se pare ceva normal daca nu mai esti virgina, nu inseamna ca esti c***a.
Baietii banuiesc, ca nu le zic prietenelor :auzi draga, stii,, eu nu mai sunt virgin, si nu sunt desconsiderati pentru asta, nici fetele n-ar trebui sa fie.happy

| roccomato a răspuns:

Nu ar trebui sa te streseze ceea ce s-a intamplat, fiecare persoana i-si incepe viata sexuala mai degraba sau mai tarziu. plus de asta indiferent de situatie oamenii vorbesc de bine sau rau, tu trebuie sa-i spui acelui baiat ca vrei o relatie serioasa nu aventura ca nu esti multumita de ceea ce s-a intamplat cu relatia anterioara si daca te iubeste nu cred ca o sa conteze vorbele persoanelor din cartier.Nu trebuie sa-i zici de la prima intalnire lasa un timp sa vezi ce vrea si el apoi sigur va veni un moment cand o sa discutati despre intimitatea fiecaruia si cred ca atunci e momentul destainuirii tale. Fii puternica si nu face o tregedie din asta. bafta

| zantedeschia a răspuns:

Spune-i clar ce s-a intamplat, si explica-i ca nu poti sa faci sex de la prima intalnire. Ca trebuie sa astepte un pic, daca nu e liber ca trenu. Succes.

| Rux_5597 explică:

Sa nu exageram, a fost un mod de'a spune ca naivitatea nu'si mai are locul nici vorba ca m'as simti mortala.Si sunt sigura ca fetele inteleg ce vreau sa spun la faza cu presatu`.[Ce nu faci pentru persoana de langa tine cand esti indragostita?]

| Rux_5597 explică:

Va multumesc pentru raspunsurile voastre. M'ati ajutathappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa relatia sa mearga.sa va cunoasteti. daca veti face sex si te va intreba, ii vei spune, daca nu, nu e nevoie.de-ti va reprosa vreodata, ii vei cere dovezi ca el a fost virgin.no sa aiba. cerei doar dragoste si respect.sa nu dezgroape mortii.doar nu e gropar.si daca e... s-o faca doar la propriu. dar sa stii ca unii dintre noi apreciaza sinceritatea totala de la inceput.

| bambum a răspuns:

Eu zic sa iti cauti altu cu care vrei sa faci si sex. Daca nu vrei sa mai faci sex, stai singura. Nu exista relatie serioasa fara sex!