| Andreiu68 a întrebat:

Fetelorr si baietilor! Ce isi doreste o fata de la un baiat? Am invatat din experienta mea pana acum ca sa te placa o fata trebuie sa te comporti urat!( nu neaparat, asa am patit eu) De fiecare data cand ma comportam frumos cu fata pe care o placeam, nu eram bagat in seama sau apreciat, cand venea un,, golonas" si o baga in aia si injura pac peste 3 zile erau impreuna. Avand varsta de 20 de ani in prezent pana acum nu am avut nici o relatie. Nu ca sunt urat, sunt dragut dupa spusele multor fete, am 1, 70 inaltime, am facut sport de contact de performanta,arat ca fizic sportiv, ochi albastri, glumet, muncesc, am masina mea proprie cumparata si mai multe chestii, dar cu asta nimic.Nu ca daca am astea nu stiu sa ma comport cu vreo fata, ba garantez 100% ca stiu ce sa fac si cum. Repet: Ce isi dorest o fata de la un baiat? Eu pot oferi iubire, ceva de viitor, siguranta, fidelitate, incredere si cred ca cu astea am spus totul. Am ajuns sa cred ca in viitorul apropiat (2-3 ani) nu o sa imi gasesc nici o fata pentru ca stiti si voi cum sunt, s-a dus totul, conceptii, mentalitate, fetele isi doresc altceva si restul.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce isi doreste o fata de la un baiat?
in primul rand sa fie atrasa de el fizic,atractia fizica este involuntara si nu e vina lui fata aia ca place un curvar, badboy, posibil esti prea disperat, timid, la glumele tale razi doar tu, te dai doar la fete frumoase, cine stie in orice caz fete sunt destule si aici si in alte tarii

| Violleta2022 a răspuns:

Daca la 1.67m cat ai, cu sanse injumatatite deja sa gasesti fete, te mai comporti si urat cu ele, asta nu denota decat mitocanie si prostie si nu ma mir deloc, de ce nu-ti gasesti pe cineva care sa te placa si sa te accepte.
Invata sa respecti fetele, sa vorbesti frumos cu ele si sa fii dispus sa dai, ca sa primesti!
Stilul si gandirea pe care o ai acum, te va tien singur si la 40 de ani, pentru ca, nici o fata cu creier nu va accepta un asemenea baiat.

| sierra1 a răspuns:

Vezi pe site-urile matrimoniale, poate îți găsești perechea

| Necunoscut112 a răspuns:

Mi se pare mie să ai spus că ai 1.70 m ca şi cum ar fi mult? Eşti cam pitic. Asta poate fi una dintre probleme. Dar nu-ţi face griji că după o anumită vârstă vei găsi pe una sătulă de umblat care vrea să se facă femeie de casă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isi doresc sa fie puse la locul lor, sa le verifici la fel ca pe niste copii mici. nu le poti lu-a cu vorba bunã. acum Depinde de fiecare unele prin injuraturi, doua palme etc altele intr-un mod mai elegant si glumet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Frumos" și "urât" în contextul tău înseamnă fie complimente 24/24, sensibilitate, lipsă de păreri proprii și de personalitate, fie o combinație între lipsă de educație și violență.
Prima nu atrage pe nimeni.A 2-a atrage fete de 14-15 ani sau femei proaste, care salivează după genul ăsta de "bărbați".Cea mai bună e o varinată de mijloc
Presupunând că vrei ceva mai mult, un prim pas ar fi să renunți la a te comporta ca un cățeluș ce dă mereu din codiță alergând după stăpâna lui și sperând să primească osul(atenția ei). Disperarea nu e atrăgătoare. Încrederea în sine în schimb este. Vorbește cu cât mai multe fete.Nu începe direct cu cea mai frumoasă și arogantă tipă pe care o cunoști,pentru că nu ai să ai rezultate.Dar tu nu urmărești acum rezultate,cel puțin nu rezultate imediate. Începe cu tipe cunoscute,dacă îți este mai simplu sau ești foarte timid. Leagă-te de un subiect comun,ceva ce ați mai vorbit poate,ceva ce știi că o pasionează pe ea(un concert,un eveniment,cere-i părerea în legătură cu un film dacă știi că-i plac,o carte.)și avansează ușor spre conversații mai "profunde".
Ce îi poți tu oferi, calitățile alea pe care le-ai înșirat tu, vor conta mult când veți avea deja o relație. Până atunci ești la partea în care încerci să o atragi.Și nu reușești asta fiind "drăguț", cum ai spus tu.N-o trata ca pe o regină, nici ca pe o servitoare.Ca pe un om obișnuit, de care îți place, dar nu ești dependent.

| Laila12Izabela a răspuns:

Unele fete sunt atrase de băieții "răi",mie imi pari pachet complet, Da ne uitam si la fizic, la culoarea ochilor, comportament. gesturi.Fii mai optimist, ai mai multă încredere în tine.O fata vrea sa fie protejată, vrea să vadă că iubitul ei lupta pentru ea și pentru relația lor.