| anonim_4396 a întrebat:

Fostul meu iubit s, a suparat ca nu ia. m spus ca mi-am facut alt prieten, de 2 saptamani el incerca sa ma recucereasca, vroia sa ne impacam si eu vroiam dar nu puteam pentru ca eram cu altcineva si nu vroiam sa ranesc pe nimeni, am preferat sa ii spun sa astepte o vreme insa el a tot insistat si azi mi, a facut cu ochiu si actualul meu prieten l. a vazut si s-a dus la el si s-au certat.
nu stiu ce sa fac pe cine sa aleg si cum sa il impac pe fostul prieten.
poate ar trebui sa renunt la aman2? tin la aman2 si nu pot alege nu vreau sa ranesc pe nimeni,

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sti ca cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde niciunu asa ca alege pana nu e tarziu, asculta ti inima

| MaTrIx8378 a răspuns:

Fa ceea ce-ti spune inima, alege-l pe cel care tine cu adevarat la tine, care te iubeste si mai departe cred ca-ti dai tu seama care-i potrivitu pentru tine, daca cu fostul ti-a fost bine impaca-te cu el, daca actualu te iubeste cu adev si tine la tine, ramai cu el si ii poti explica fostului, ca. n-ai vrut sa se intample asa ceva si ca-ti pare rau, in fine sper ca te-am ajutat cu ceva happy, app La Multi ani!;*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vina este a ta. Trebuia să aștepți să rezolvi odată problema cu fostul prieten, te ai grăbit.Acum suporți consecințele.

| Rebecca009 a răspuns:

Am mai spus-o altora si ti-o spun si tie. Solutia e sa o faceti in 3 laughing

| justmeandyou90 a răspuns:

Sti ca treceam si eu prin asta acum 1 saptamana. dar laughing. am ramas cu cel cu care eram, cred ca asta a fost alegerea mea buna, lasa nu te mai gandi ca o sa ranesti pe cineva, lucrurile astea nu sunt asa de importante, lor o sa le treaca dar gandeste-te la tine, fi un pic mai egoista si alege calea sa fi fericita tu nu ei. fundita?