| pantofipantofi a întrebat:

Fostul meu prieten a inceput sa ma tot streseze cu mesaje ca vrea sa ma vada, cand eram cu el de fiecare data daca nu faceam ca el, cum vroia el, tipa la mine, dadea in mine, si mereu spunea ca el cand isi propune ceva reuseste, eu nu i-am raspuns la mesaje, dar imi este foarte frica, daca ne intalnim pe strada, nu stiu ce sa fac, ar fi in stare sa ma ia cu forta de pe strada, ce ma sfatuiti sa fac?
eu nu mai vreau sa am nici o treaba cu el

8 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Zi sa te lase in pace daca e sa se ia de tine fa o plangere la pol.

| pantofipantofi explică:

Esti comunist? happy

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Ar trebui sa le spui si parintilor tai despre treaba asta, pentru este in interesul tau ca ei sa afle despre tot. Daca chiar vezi a nu inceteaza ar trebui sa te gandesti serios s depui o plangere la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| benga94 a răspuns:

Uite asa patesc unele fete care le trebuie baieti nebuni sau ''smecheri''tu nu ai auzit de el ca e agresiv inainte sa te cuplezi cu el? Acum stai cu frica,ca cine stie ce patesti pe strada,asta sa iti fie invatare de minte inainte sa iti faci un iubit intereseaza-te de el cu cine umbla ce face cu ce se ocupa si dupa cuplarea nu daca are vreo masina sau la batut pe vreunu gata ma bag pe el ca e smecher de cartier,binenteles numesc asa pentru ca asa spuneti voi nu ca ar fi,sa ajunga la un nume trebuie mult,nu ii mai raspunde la nici un mesaj,distanteazate de el, daca te prinde pe strada spui ca l-ai dat la politie si daca se atinge de tine il ia garda, spui ca ai dat declaratie ca tie frica de el sa nu iti faca ceva si ca il au in vizor, in caz de esti batuta sau nu apari acasa el e primul suspect, si cu asta o sa te lase no fi atit de prost sa isi faca belea degeaba, sper ca te-am ajutat si de alta data fiti mai atente!

| PsihinG a răspuns:

In primul rand vorbeste cu parintii tai despre aceasta situatie. Mergeti la politie si depuneti o plangere! Situatia ta este destul de grava!

| my23ro a răspuns:

Asa cum au spus si ceilalti vorbeste cu parintii tai. Poate ti se pare dificil de facut acest lucru, dar parintii sunt facuti pentru a ne intelege si a ne ajuta in orice probleme avem, indiferent daca acestea sunt sau nu cauzate de noi, ei ne vor apara.
Sa nu cedezi insistentelor lui si sa crezi ca s-a schimbat.
Un barbat care a lovit O SINGURA DATA o femeie va continua sa o loveasca.
Indiferent cate probleme sunt intr-o relatie, nimeni nu bate pe nimeni, si mai ales un om mai puternic pe un om mai slab.
Sa nu uiti asta!

| Haze a răspuns:

Iti traznesti un sut in sfintele boase sa vezi cum te lasa in pace!