| Deea5546 a întrebat:

Fostul meu prieten dupa ce imi zice ramanem amici, nu se mai poate sa avem o relatie am decazut de acord cu el desi nu imi convine. In timpul amicitiei venea la mine si nu faceam intocmai lucruri pe care le fac amicii(nu ne-am sarutat, nici mult nu mai aveam). Eu am un amic N cu care ma inteleg super, nu este nimic intre noi doar vine pe la mine si imi tine companie.Fostul meu prieten m-a sunat sa imi zica ca la N nu i se scoala si sa folositi prezervativul +multe chestii rautacioase.De ce face asa ceva? Il iubesc si il vreau inapoi.

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Pai din gelozie, poate te vrea inapoi.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Este gelos pe amicul tau.Si este urat din partea lui sa provoace vorbe urate neadevarate(nu are de unde sa stie) "nu i se scoala".si sa va zica de rpezervativ.Adica cu ce drept spune el asa ceva? Daca ar fi ceva de ce il intereseaza? Iti zic eu.Pt ca este gelos.Eu iti dau un sfat.lasa-l pentru ca daca tinea la tine nu indraznea sa-ti vorbeasca de prezervativ sau sa vorbeasca asa urat.este doar gelos si isi baga nasul, insa si prin gelozie trebuie sa arati putin respect.Eu iti zic sa ii dai o sansa relatiei cu amicul tau si apoi sa vezi cum decurge.Nu-ti recomand sa te intorci la fostul dupa cum se comporta si vb.

| harciog a răspuns:

Incepi jocul in cazul asta.Contrazice-l,spune-i ca greseste, ca amicului tau chiar i se ridica, ca nu ai facut-o dar ca ai simtit-o cind va sarutati.Prajestel un pic da-l naibii de habauc.

| bluesky a răspuns:

Este gelos, dar asta nu ii da dreptul sa vorbeasca asa. E cam neobrazat. Da-i pace. Dar daca tu chiar nu poti fara el atunci spune-i ca il vrei inapoi dar daca despartirea a fost de comun acord, poate nu te mai vrea...

| kirra886 a răspuns:

Nu te supara dar este vizibil faptul ca fostul tau se foloseste de tine,eu te inteleg din toata inima ca il iubesti,dar lasa-l sa plece odata si pentru totdeauna, este porc mare si cu tine si cu alta si inca tea parasit. Gandeste-te la un lucru-trebuie sa te iubesti pe tine in primul rind, apoi pe altii. Pe langa toate cele ce iti face inca si nu-ti permite sa-ti faci viata personala.oribil.parasestel tu odata si odata pe fostul tau, refuzal sa va vedeti.si traiesteti viata din plin! bafta

| TiffanyTpu a răspuns:

Este gelos! si eu am trecut printr`o situatie gen a ta...mai bine fi indiferenta cu el! nu arata ca-ti pasa deoarece ii dai satisfactie si nu cred ca ai vrea!