| Andreea52 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi... Fostul meu prieten, mentionez ca am fost un an cu el, a plecat acum 2 ani si atunci cand a plecat m-a pus sa renunt la multe chestii cum ar fi sa ni\u mai merg la disco, sa nu mai ies cu prietenii dar bineinteles ca nu am fost de acord si am hotarat sa ramanem amici dar nu stiu ce a inteles el ca a crezut ca sutem tot impreuna, in fine... In 3 luni m-a sunat de doua ori dar odata s=a apelat din greseala si cand am raspuns am auzit niste "sunete" mai dubioase scoase de el si de o alta fata. Amdecis sa nu ii mai dau atentie si am inceput sa vorbesc cu un alt baiat, un amic de al lui, nu foarte apropiat(este actualul meu prieten). dupa trei luni fostul prieten a venit acasa si a facut tot posibilul ca eu sa ma despart de actualul, a inceput prin a spune ca m-am culcat cu el, sa puna pariuri ca inca simt ceva pentru el, ca el se impaca cu mine, etc. Se pare ca nici in ziua de azi el nu se opreste, tot incearca sa bage strane intre mine si acualul. Intrebarile mee sunt: ce poate fi in capul lui?, ca sa fac sa scap de el? mentionez ca am incercat sa ii explic, sa ma lase in pace dar s-a enervat si a vrut sa-mi dea o palma.

Răspuns Câştigător
| Natashha a răspuns:

E gelos. Pune accent pe ce nu-i al lui.De 2 ani de cand a plecat el,tu chiar ai fi stat incuiata in casa si cu telefonul sub bat si cu frica ca te urmareste? Din spusele tale, el pare a fi genu care colecteaza fete, si le ataca la sentimente.Nu-i mai raspunde la telefon, nu-l mai baga in seama cand vine la tine, evita-l total daca vrei sa scapi de el.Cu ce drept sa-ti dea o palma dupa 2 ani?! uita-l

| Andreea52 explică (pentru Natashha):

Nu mai vorbim de un an si ceva, nici macar nu ne uitam unul la altul dar el continua sa imi faca rau.

5 răspunsuri:
| Andreea52 explică:

A pleca in Italiabig grin am uiat sa mentionez

| iustin1992 a răspuns:

Nu are cu cine sta cand vine aici probabilbig grin

poate acolo are pe cineva

| AnnaAbba a răspuns:

Pai, eu cred ca el inca te mai place. Dar ceea ce incearca el sa faca e sa te desparta de baiatul ala deoarece este prietenul lui si probabil s.a suparat ca ai facut asta si acum vrea sa te faca sa suferi pentruc a el crede ca e o prostie. pentru ca nu i.ai zis de ce te.ai suparat el poate gandi orice.

| ღღDέDέEBчέiiiBiiiღღ a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu cineva sa te ajute sa scapi de el dar in final el o sa renunte pentru ca nu poate continua asa la nesfirsit.in capul lui sunt doar ginduri amestecate si nimic bun sa stii.si un baiat daca a vrut sa iti dea o palma si zice ca te iubeste nu te iubeste cu adevarat. E UNSOR SA SPUI TE IUBESC DAR SA IUBESTI CU ADEVARAT E FOARTE GREAU