| Deea5546 a întrebat:

Buna TPU.Fostul meu prieten s-a suparat pe mine dar nu stiu de ce (presupun ca era gelos, deoarece eu aveam un amic foarte bun si oricine ar fi crezut ca suntem mai mult decat amici). Dupa ce nu a mai vorbit cu mine m-a sunat sa iesim afara dar cand am ramas singuri incepeam sa fie o liniste totala.Alta seara l-am sunat cu motivul sa ne jucam, dar a zis ca nu se mai joaca demult jocul ala si i-am zis ca am vazut ca te-ai logat azi si mi-a zis ca cica nu el ar fi intratchatterbox. Ieri m-a sunat sa ma intrebe de o piesa care o avea alaltaieri la status(ma gandesc ca ar fi vrut sa aiba un motiv, cum am vrut sa am si eu cu acel joc). Mi-a trimis mesaj la scoala ca eu nu stiu sa-l sun decat atunci cand beau si ca nu imi pasa de el si se tot certa cu mine. Prietenei mele cele mai bune i-a zis de vreo 2-3 saptamani ca are o noua prietena si ca deja il enerveaza (el nu a avut pe nimeni ca m-am informat). Sambata bausem ceva si l-am sunat cu ascuns sa ii cant. El nu si-a dat seama, dar i-am zis macar ca putea sa-mi zica ca am o voce frumoasa.Il iubesc enorm, el nu stiu daca ma iubeste (umblam de 2 ani impreuna in caz ca ajuta la ceva)As vrea sa ne impacam, dar totusi nu as face eu primul pas. Oare ce pot sa fac?

1 răspuns:
| bia28 a răspuns:

Eu consider ca ar fi bine sa nu mai vb cateva zile cu el sa vezi pe el il intereseaza persoana ta daca totusi tine la tine ...de obicei fetele tot timpul fac primul pas si e gresit ( baiatul gandeste ca ooo da e disperata dupa mine) e nu e asa puneti gandurile in ordine si gandeste-te bine la cea ce vrei sa faci lasa-l pe el sa faca primul pas tu nu :* succeshappy