| scumpik010 a întrebat:

Fostul meu prieten dupa ce ne-am despartit, m-a intrebat daca vreau sa ne impakm, iar eu l-am refuzat si m-a mai intrebat de vreo 3 ori primind acelasi resp...credeti ca asta inseamna ca el chiar tine la mine?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu costa nimic sa intrebe, nu-i asa? Sunt alte indicii din care ar trebui sa-ti dai seama daca tine la tine, dar conteaza mai mult ca v-ati despartit: daca au fost motive puternice, ele raman. Daca au fost motive prostesti, relatia e atat de slaba incat n-a rezistat.

2 răspunsuri:
| niko_7262 a răspuns:

In primul rand tu mai vrei sa te impaci cu el? sau il refuzi pentru ca ti-ai pierdut increderea in el? De tinut poate tine la tine, insa ia in vedere si alternativa ca poate a incercat sa-si gaseaca o fata, incercarile au esuat, si normal, ce altceva, si s-a intors din nou la tine.Ai da intr-o lumina proasta, si nu ma refer in vazul lumii, ma refer la respectul de sine, sa devii presul unui baiat, nu e un lucru cu care sa te falesti.Ai fi, si scuze-ma, ca suna suna urat, roata de rezerva. Daca tu simti, pentru ca tu il sti cel mai bine, ca poti avea incredere in el, si ca nu o va mai face lata din nou(ceea ce e putin ptobabil), impacate.
Dar avand in vedere ca l-ai refuzat de 3 ori, asta spune ceva. Ori iti e frica de pasul asta, ori nu mai vrei nicio treaba cu el.
Eu am incercat sa-ti deschid putin ochii. Sfatul meu spre final ar fi sa mergi inainte, lasa ce e in urma, acolo in trecut, si da-i cu viitorul.Altul.Sunt convinsa ca acolo undeva este cineva si pentru. tine.
Cel mai frumos lucru la o persoana este sa se respecte si sa nu se lase calcata in picioare.Nu ceda, doar ca-l vezi milogandu-se, e doar un truc.Fi ferma pe deciziile tale, ca o sa-ti mearga ff bine,
Bafta:*

| Mara_1046 a răspuns:

Gandeste-te, niciodata nu va mai fi ca prima data. Motivul despartirii voastre va persista permanent intre voi, chiar daca veti incerca sa ascundeti asta.