| tpufpe a întrebat:

Iar m-am despartit d prieten ca vrea sa fie cu alta, ne'am certat rau, ne'am injurat, daca ne gasim p strada ne si batem, cum s fac s ameliorez situatia? ca vreau s ne impakm sa ii fac eu rau acum, cum sa il iau cu vorba, c s ii zic ca s accepte s ne impakm? va rog ajutati-ma(eu il iubesc mult, el tine l mine, da las iubirea sa ii intorc raul c mi l-a facut)

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,eu una nu cred ca voi va iubiti,sincer. DAca v-ati iubi,v-ati respecta in primul rand si altfel ar fi purtarea voastra.
Daca el vrea sa fie cu alta inseamna ca nu te iubeste; tu din moment ce vrei sa te razbuni,nu il iubesti,daca va injurati si va jigniti,eu cred ca cel mai bine ar fi sa isi vada fiecare de drumul lui.
Nu cred ca trebuie sa te razbuni pe el,cea mai buna razbunare e indiferenta.
Fa-te ca nu iti pasa de el,nu il cauta,NU il baga in seama si in cazul in care se baga in seama cu tine fie ca vrea sa va impacati fie ca vrea sa te jigneasca, nu raspunde atacurillor lui, prefa-te ca nici nu exista pentru tine.Asta cred ca il va durea cel mai tare, nepasarea si ignorarea.
Nu vad de ce sa te impaci cu el ca apoi sa intorci raul ce ti l-a facut, ca nu rezolvi nimic in plus poate vei ajunge sa iti para rau.
Mai bine lasa-l in pace si uita-l.Ai toata viata inainte, mai sunt baieti, in loc sa iti amaresti sufletul si sa pui la cale razbunari mai bine incearca sa iti ocupi timpul cu altceva si sa cauti un alt baiat.

5 răspunsuri:
| Pissy a răspuns:

Razbunarea e arma prostului!winking

| ionut7782 a răspuns:

Sunt de acord cu Pissy.razbunarea e arma prostului.incearca sa iti refaci viata si nu il baga in seama.fii indiferenta.indiferenta doare cel mai tare.succes.

| leoaica_1036 a răspuns:

Barbatii trebuie dusi cu zaharelul

| Nikcoletta a răspuns:

Ii scrii frumos un mesaj in care iti ceri scze ca i-ai vb urat... dar el te-a intaratat ca nu ai vrut sa ajungeti aici, atat.
Dar ii scrii pe scurt, nu sta sa te rogi de el.

| tpufpe explică:

Monyk:nu a zis ca ne iubim, ci ca eu il iubesc si el doar tine la mine, ca sa tin ca ne iubim trebuie sa vina din ambele parti iubire si nu e cazu...si eu chiar il iubesc si vroiam sa ma razbun s ma descarc de furie da nu pot sa ma razbun ca il iubesc prea mult sad ca o proasta ce sunt