| oanaade a întrebat:

Fostul meu prieten m-a tot suna, desi are prietena eu i-am explicat si i-am zis sa ma lese, sa nu mai rasuceasca cutitul in rana. Acum am alt prieten pe care am inceput sa il iubesc, da cand ma gandesc la fostul meu prieten, si mai ales acum ca are prietena, sunt geloasa rau. De ce? plz

Răspuns Câştigător
| eXpreSSss a răspuns:

Sentimentele nu dispar asa de repede tongue. A dracu inima cum se joaca ea cu noi nuh? In fine, incearca sa nu mai vorbesti cu fostul deloc, fi si tu mai indiferenta cu fostul, acordai mult mai multa atentie actualului, petreceti mai mult timp impreuna. Cu alte cuvinte increaca sa faci ca "centrul univeruslui" sa se invarta in jurul actualului si fi atenta numai la el. Cu timpu vei uita de fostul.

Cius! Succes cu actualul si asteptam noi informatii cu eventuala evolutie big grin

| oanaade explică (pentru eXpreSSss):

Multumesc :*

| eXpreSSss a răspuns (pentru oanaade):

Np Sper ca ti-am fost de folos tongue

| oanaade explică (pentru eXpreSSss):

Da imi este de mare folos

20 răspunsuri:
| StaceyG a răspuns:

Pentru ca inca poate inca mai ti la el si nu poti uita tot ce a fost intre voi.Eu te sfatuiesc sa-l uiti sa-l, si sa iti vezi de prietenul tau actual si sa incerci ca el sa nu vad ca esti geloasa pe fostul ca sa-r putea sfarsi!

| DeeaUcideVisse a răspuns:

Din poza de la avatar imi dau seama ca n-ai mai mult de 12 ani... Cred ca esti putin cam mica sa vorbesti de iubire.

Ce dracu se intampla cu generatia asta?

| oanaade explică (pentru DeeaUcideVisse):

Am 17 ani, sa stii si tu, da poza e a lu soramea, daca tot te intereseaza. Si sa stii nu conteaza varsta. cumva vrei o poza cu mine?

| DeeaUcideVisse a răspuns (pentru oanaade):

Scumpo, nu ma minti pe mine in legatura cu varsta ta, te minti pe tine. Daca tu crezi ca la 12 ani e normal sa vorbesti de fosti iubiti si actuali si de iubire... dar pana la urma nu e vina ta... e vina generatiei din care faci parte. Nu te supara pe bine dar nu e normal, si stii si tu chestia asta. Numeste-ma de moda veche, dar nu eu voi pune peste cateva luni o intrebare de genul "Am ramas bortoasa si nu stiu ce sa fac".

| oanaade explică (pentru DeeaUcideVisse):

Mai ce naiba nu intelegi, da stii cv ma doare pe mine undeva ca nu ma crezi, eu stiu ca am 17 ani. nu imi pasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate inca il iubesti ca nu ai cum sa fi geloasa pe cineva pentru care nu simti nimic, parearea mea happy

| oanaade explică (pentru anonim_4396):

L-am iubit enorm dar si-a batut joc de iubirea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oanaade):

Cam asa fac toti, din pacate straight face noi le dam tot iar ei isi bat joc straight face

| oanaade explică (pentru anonim_4396):

Da, dar eu am o vorba" roata se intoarce odata si o data"happy

| Antonima19 a răspuns:

Draga mea, sunt sigura ca pe fostul la`i iubit foarte mult si nu poti suporta sa-l vezi in preaja acelei fete mai ales ca inca te cauta. Te sfatuiesc sa-l uiti sa-i spui sa nu te mai caute, iar tu sa iti vezi de prietenul tau actual si incearca ca el sa nu vad ca esti geloasa pe fostul ca s-ar putea sfarsi! Fundita? puppy dog eyes

| oanaade explică (pentru Antonima19):

Stiu de asta nici nu stie, CA MAI VORBESC CU FOSTU. Nu vreau sa se termine totul pentru ca nu vreau sa il fac sa sufere, deoarece a suferit destul din cauza mea.

| GreenShinyApple a răspuns:

Cat timp a trecut de cand v-ati despartit? Sentimentele nu trec asa repede, stai cu noul tau prieten mai ales pentru ca incepi sa-l iubesti.Il poti face si tu gelos pe fost.Succes din partea mea!winking

| oanaade explică (pentru GreenShinyApple):

3 -4 luni. nu pot sa il fac pentru ca evit sa il vad.

| ingerashmeu a răspuns:

Cred ca mai simti o urma de dragoste pentru el

| Ebby a răspuns:

Inca ai niste sentimente pentru el. Daca il iubesti mai mult pe cel prezent, ramai cu el si incearca sa-l uiti pe cel vechi. Si cu cel vechi... Daca nu mai tii la el. Uita-l. Esti geloasa doar pentru ca l-ai iubit mult probabil. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| oanaade explică (pentru Ebby):

Da l-am iubit.