| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor ajutati-ma si pe mine sa inteleg o chestie...am cunoscut o fata care abia se despartise de prietenul ei(si eu abia ma despartisem de prietena mea)cu care am inceput sa vorbesc, ne-am placut la prima vedere am ajuns sa o inteleg cat de cat iar in seara cand am sarutat-o mi-a spus ca nu poate sa fie cu mine pentru ca il iubeste si pe fostul... ce pot sa fac in legatura cu asta
Ea a spus ca ar vrea sa fie cu mine dar tine si la fostul si mai ales ca si ala se baga si tot o face sa sufere si acum si cred ca am sa il bat pana la urma
I-am demonstrat ca o iubesc stie asta stie ca fostul nu o face decat sa sufere dar tot nu gaseste un raspuns final... vorbeste cu mine dar acum ne comportam mai mult ca niste prieteni normali...straight face

Răspuns Câştigător
| SiCeDacaRisc a răspuns:

Las.o un timp in pace, spune-i mai apoi sa se gandeasca la ceea ce vrea... e normal sa-i fie greu, ea inca spera la fostul (impacare).e indecisa, ii e foarte greu, am trecut si eu prin astastraight face. eu spun sa-i fii alaturi, pana la urma o sa fie bine, o sa-si deschida ochii si o sa vada ca de fapt tu esti omul pe care il vreahappy. deoarece u ii esti alaturi.si nu fostul. sper ca te-am ajutat. te-am pupat:*. bafta!♥

13 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Poarta o discutie serioasa cu ea in care sa o faci sa inteleaga ca intre ei doi s-a terminat si ar trebui sa iti dea o singura sansa in care ii vei demonstra ca va fi mai frumos cu tine si daca nu ii va placea atunci o vei lasa in pace. Cere-i macar o sansa si spune-i ca asta nu va face rau nimanui.

| ali_8949 a răspuns (pentru Muppet):

Daca o sa-l bati pe fostul ei, s-ar putea ca sa se supere fata pe tinehappy

| deeadragutza2 a răspuns:

Dai timp sa inteleaga pe cine iubeste incearca sa o impresionezi sa afli de ce s-au despartit si daca acel baiat nu e bun pentru ea incearca sa o convingi de acest lucru. sper ca te-am ajutat bafta

| xCarolina a răspuns:

Daca inca mai tine la el, va avea nevoie de timp ca sa treaca peste.Ce ma intreb eu e cum de asteptat pana la sarut ca sa iti marturiseasca asta.E posibil si sa fi realizat chiar in momentul acela ca nu poate sa fie cu tine, iar asta inseamna ca ai facut cam tot ce puteai. Daca esti dispus sa astepti, spune-i si da-i o perioada de timp in care sa fie singura si sa se gandeasca la tot ce s-a intamplat.Trebuie sa isi faca ordine in ganduri si in timpul acesta cel mai probabil ai suferi langa ea.

| TarjaTurunen a răspuns:

Este decizia ei si nu poti sa o schimbi, poate ii trebuie mai mult timp, sa vada cine esti, cum te comporti cu ea si asa poate o sa te iubeasca mai mult de cat pe fostul. Nu uita, intotdeauna o realatie incepe prin a fi prieteni si pe urma un cupluwinking. Nu-i o regula scrisa, dar asa se intampla de dese ori. Poate dura 1 luna, 2, 3 poate 1 an, dar asteapta ca sunt sigura ca o sa ajungeti un cuplu si pe urma nimic nu o sa va desparta, si o sa ajungeti in fata altarului laughing si o sa ma invitati si pe mine big grin, glumesc, dar totusi, pan la altar laughing sper sa ajungeti.
Mult Noroc

| Iamal a răspuns:

I-am demonstrat ca o iubesc stie asta stie ca fostul nu o face decat sa sufere dar tot nu gaseste un raspuns final... vorbeste cu mine dar acum ne comportam mai mult ca niste prieteni normali...straight face

| Iamal a răspuns:

Ea a spus ca ar vrea sa fie cu mine dar tine si la fostul si mai ales ca si ala se baga si tot o face sa sufere si acum si cred ca am sa il bat pana la urma

| Iamal a răspuns:

Complexa nu am cum sa ii spun asa pentru ca pe ala il cunoaste a avut o relatie cu el pe cand eu ii sunt un necunoscut inca...nu ma cunoaste pe cat ar trebui

| anonim_4396 explică (pentru Iamal):

A avut o relatie cu el din care s-a ales cu suferinta. In relatia voastra de prietenie nu a intervenit asta. Unde crezi ca ar fi mai rentabil?

| Iamal a răspuns:

Mda...cred ca cel mai bine ar fi sa o las un timp sa se gandeasca caci daca o tot stresez asa nu ajung nicaieri...

| FerLin a răspuns:

Daca nu se impaca inapoi cu fostul (se intampla asta foarte des in randul tinerilor), dupa un timp il uita si se va cupla cu tine daca nu apare altul intre timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va cam jucati de-a soarecele si pisica si nu ajungeti nicaieri. Stii unde gresesti tu? O lasi in "aer", ii dai timp de gandire, care de fapt nu ajuta la nimic. Spune-i ferm si in fata: Ori renunta definitiv la fostul, ori va opriti aici si nu va mai vedeti. Cand vine vorba de situatii radicale puse in fata, creierul oamenilor intra in alerta si da raspunsul rapid care se "coace" in minte de mult timp. E cel mai sigur mod asa. Indiferent ca pierzi sau castigi, timpul inseamna bani, de ce sa il irosesti cand totul se poate termian cu o simpla fraza?

| mihaiyy98 a răspuns:

Ai o situatie grea, in primul rand demonstreazai ca o iubesti.2 incepe sa vorbesti dintre fostul ca sa creada ca are pe altul. 3 o mai intrebi o data dupa ce esti sigur ca te place