| DarthRevan a întrebat:

Fratilor,eu m-am saturat,nu vreau sa par misogin sau nesimtit cu fetele,dar adevarul este ca majoritatea fetelor din ziua de azi au devenit niste profitoare si au multe filme in cap,multe vise, vor sa fie pitigaiate si pisiciate.Eu nu stiu ce sa mai zic, ieri am vazut doua fete, erau suparate ca mama lor nu le lasa pana la 10 seara afara, da ce vor ele mah? normal ca daca esti mica si esti minora, ca fata e bine sa nu stai mult seara.Eu sincer nu stiu ce sa mai spun, majoritatea adolescentelor de varsta intre 13-18 ani sunt foarte nebunatice si imature mental.Din cate vad eu, ele doar vor sa se simta bine si sa se sarute cu baieti draguti,atat in rest daca vine vorba de gatit sau ceva mai concret, de realitatea in care noi traim, sunt vai de capul lor.Eu sunt un baiat cuminte,eu de ce nu am avut iubita, si aia smecheri au tot timpul? Unde sunt fetele alea care totusi vor ceva concret sau mai cuminte, adica fara bautura si fumat si prostii, petreceri de noapte si altele.Asta e generatia,sunt eu demodat? nu sunt singurul am vazut baieti, am prieteni care la fel, Ne plangem ca nu gasim fete normale, toate au partea aia de dragoste in cap,atat numa iubire,pupici si inbratisari.Da nici una nu intelege cu adevarat ce inseaman sa ai o relatie,habar nu au,numai isi dau cu parerea, si dupa tot barbati sunt nesimtiti, tot noi gresim, dar daca e unul mai cuminte, nu ala nu e bun.Arat bine, cu toate astea, nu prea conteaza, multe fete din oras sunt asa ignorante si vor numai prostii.Nu vor ceva serios, lung si normal. Daca tot vreti relatii de ce nu vreti ceva concret? numai fifty shades of grey...

Răspuns Câştigător
| Jolenne a răspuns:

Eu cred că ai rămas în situația asta datorită gândirii tale. Uite, eu fac parte din categoria fetelor cuminți - asta însemnând că stau în banca mea, sunt cu capul pe umeri, învăț cât mai mult cu putință și încerc să îmi clădesc o carieră onorabilă, dar și foarte importantă. Dar asta nu înseamnă că nu am viață socială, că nu merg la câte o petrecere, că nu ies seara în oraș, sau că nu am prieteni. Ba da, le fac pe toate cele enumerate de mine, dar cu măsură. Depinde și de ce fată cauți tu! Dacă-ți dorești o prietenă care să stea închisă în casă și să n-aibă prea multe scopuri în viață, decât să fie femeie la cratiță și să aibă o relație lungă cu tine, atunci go for it, vei avea o prietenă "pe cinste". Dar dacă dorești o prietenă deschisă la minte, ponderată, care să știe și ea cu ce se mănâncă viața asta și cu ceva scopuri în viață, atunci schimbă-ți gândirea puțin, pentru că nu te ajută prea tare.
Vina nu este doar a femeilor, ci și a bărbaților, care au cam multe "filme" în cap (ca să te citez) și care visează prințese venite pe cai alb care să fie mici roboței și să nu le iasă din cuvânt niciodată. Sincer... ție ți se pare normal? Dar oare femeile nu-și doresc același lucru? Sau în acest domeniu se merge doar pe premisa: bărbatul are drept de "veto", iar femeia tace?
Acum poți să sari cu jignirile, pentru că ești liber și trăim într-o țară și mai liberă, dar înainte să o faci, gândește-te dacă ai în totalitate dreptate. O zi bună! happy

| DarthRevan explică (pentru Jolenne):

Nu am spus ca numai femeile gresesc, si noi, da e greu......sau poate depinde si de baiat cum face relatia, da cum am mai spus, o relatie e in doi, ambele parti trebuie sa cedeze din cand in cand, altfel relatia va fi distrusa.

| Jolenne a răspuns (pentru DarthRevan):

Eu am înțeles la ce te referi, doar că din postările tale am înțeles că ești oarecum revoltat pe femei. Există și excepții... Iar omul perfect nu s-a descoperit încă, deci nu trebuie să ai pretenții prea mari de la viitoarea ta prietenă, pentru că până la urmă oamenii se schimbă în timp, asta dacă ai răbdare... happy

26 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Eu cred ca (INCA) mai sunt si fete cuminti, dar tocmai pentru ca sunt asa nu le gasesti. De ex, si eu iti impartasesc opiniile si cam sunt fata cuminte, dar cand vad cata destrabalare si prostie e in lume, prefer sa ma baricadez in casa. Fete cuminti nu gasesti pe strada; daca nu sti unde sa le cauti, raman in ascunzatoarea lor pana dau de un dobitoc care le transforma la 180 de grade - sau nu.

| RAY a răspuns:

Eu stau si ma intreb daca erai in pesterea si venea leul langa tine si era femeia ta acolo tu i spuneai sti ce eu sunt baiat cuminte eu nu ma bat cu el du-te tu ca esti femeie, tu ce crezi ca alegea o femeie un barbat care era un mascul alfa sau un pampalau care i era frica si de umbra lui? plus ca baieti cuminti sunt plictistori, montoni, vor cu disperare o relatie, te omoara cu mesaje, pe bune esti barbat sau fetita? esti barbat fi barbat naibi

| neutrino a răspuns:

Nu esti demodat, dar atunci cand nu prea ai succes la fete, dai vina tot pe ele. Asa patim cu totii. Ia sa fi avut si tu buzunarele pline si atunci altfel ai fi vorbit!

| T0T a răspuns:

Acum le cred și pe ele. Ori ești șmecher ori ești fraier. Foarte puține fete apreciază un fraier. Mie mi se pare logic. Ce să faci cu un fraier? Cu un șmecher ai mai multe ce experimenta.

| DarthRevan explică (pentru T0T):

1.Eu nu sunt fraier
2.Nu beau,nu fumez, si nu merg in cluburi
Incerc sa ma dezvolt ca persoana, nu stiu ce ar vedea o fata gresit la un baiat care vrea sa se dezvolte cat mai mult.Ce spui tu acolo fraier, pot sa ma apar, fac sala, arte martiale, fizic si mental, spiritual toate combinate redau dezvoltarea unui om.

| DarthRevan explică (pentru T0T):

Ceea ce spun eu, este ca majoritatea fetelor dramatizeaza, si sunt multe certuri aiurea care pot fi evitate in orice cuplu, fara sa tipi sau sa te enervezi.Te enervezi cu masura, si incerci sa balansezi situatia.Dar asta incerc eu sa spun, nu de ce nu m-ar place fetele. Daca majoritatea vor baieti smecheri foarte bine, eu nu sunt cocalar sau retardat, sunt un baiat la locul meu care isi vede propriul interes in societate, si incearca sa fie o influenta cat mai pozitiva pentru oameni.

| DarthRevan explică (pentru T0T):

Faza cu banii, e alta generalizare a barbatilor, Nici femeile si nici barbati nu sunt mai buni in capitolul de iubire si relatii, degeaba spuneti voi acolo.Greselile vin din ambele parti de cele mai multe ori.Fiecare greseste, dar nu trebuie sa devenim misogini sau mitocane.

| T0T a răspuns (pentru DarthRevan):

Acum nu lua sensul cuvântului "fraier" neapărat ca atare. Nu am spus că nu te apreciez pentru ceea ce faci dar în societatea actuală se apreciază altfel de lucruri.

| peperonies a răspuns:

Probabil pentru ca esti foarte lache si baietii aia smecheri care au iubita tot timpul nu sunt lache.

| DarthRevan explică (pentru peperonies):

Lache poate e creierul tau galben, pai peperonies, fi linistita nu sunt asa.Sunt serios si imi vad de viata, si nu ma las usor condus sau fraieirt.Ba chiar sunt fete care ma plac, desi nu ma atrag mai deloc.Dar nu mai ma gandesc la fete asa de mult, e frumos sa le apreciezi dar nici sa devi obsedat si sa nu mai poti sa te concentrezi.

| peperonies a răspuns (pentru DarthRevan):

Nu stiu ce sa zic, dupa numarul mare de posturi cu *bu hu nu mai sunt fete serioase pentru mine* as zice ca te gandesti destul de mult. dar hei cine sunt eu sa judec...

| DarthRevan explică (pentru peperonies):

Da, ai dreptate.....eu admir fetele pentru frumusete, dar nu inseamna ca ma voi indragosti de ele.

| Lawliet14 a răspuns:

N-ai avut iubita pentru ca ai alergat dupa panarame sau pentru ca ai fost ai timid sau esti putin antisocial cu alea bune sau tot panarame.

DA, s-au degradat femeile si trebuie sa cauti acul in carul cu fan dar nu e imposibil sa o gasesti.

Problema nu e ce fac ele neaparat cat timp nu sunt lucruri interzise, ci faptul ca nu o fac din iubire. Cand o fac asa, as putea spune ca sunt extrem de depravate. Si mai exista si baieti/barbati pasionali.

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Nu sau degradat fetele, baieti au devenit fetite

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Ah,, Ray, deci iti merge bine de cand ai devenit BAD BOY? happy Eu ii prefer pe baieti fetite pentru ca m-am saturat de cocalari. Fetele s-au degradat, fara doar si poate. Stii ce fac? Umbla dupa p*** pe la cocalari aka tauri comunali si dupa se cupleaza si cu de aia sensibili de care profita si le mai si cer prostii. Nici macar nu stiu sa iubeasca, asta-i mai trist.

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Sincer da,m-am saturat sa fiu bun si sincer, tratez lumea rece cu indiferenta, nu-mi pasa de nimic /nimeni doar decat mine, imi place sa fiu rau, ce iubire tot e interes sex =banii, fetele sunt exact ca un wc public dai banii te. si gata nu-i asa?

| Lawliet14 a răspuns (pentru RAY):

Te schimba oamenii sau ramai la fel? Puternic nu esti, nu poti sa stai pe drumul cel bun si devii exact ca cei pe care-i urasti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cand au fost fetele sau barbatii altfel, daca tot spui ca "au devenit"?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ma bucur, ca macar ai folosit cuvantul "majoritatea". Vezi bine, chiar si aici, pe TPU, ca mai sunt si fete serioase, foarte "prinse" in relatia lor. Din pacate, asta se promoveaza. Alaska, Fifty Shades of naiba sa-i ia, Divergent, Fluturi. Viseaza si ele la "barbati adevarati", cele mai proaste exemplare masculine. Pe vremea mea, visam la gentlemanii lui Jane Austen, aia care stiu sa se poarte, sa vorbeasca, sa cucereasca si sa iubeasca. Azi se cauta miliardarul pervers, Grey si mai cum il cheama pe ala. Stii care e partea buna? Ca vei sti sa faci diferenta intre o fata care merita tot ce-i mai bun, si una care nu merita nici un dram din atentia pe care o cauta cu disperare. Daca n-ar fi "fitoasele" astea, voi, barbatii, n-ati sti sa apreciati o femeie adevarata. La un moment dat, se vor trezi si astea mici, clonele Anastasiei (si mai cum?), si isi vor da seama ce inseamna o relatie adevarata, cum se mentine, si ce implica. Deocamdata, lasa-le sa copilareasca, sa viseze acum, cat mai pot. Tu esti tanar, ai principii, si o viata inainte ca sa fii adult. Lasa dragostea acum, si lasa si gandurile astea pesimiste, caci pe termen lung nu aduc decat frustrare. In felul acesta, se prea poate sa lasi sa-ti scape sansa de a iubi o fata, care sa merite toata atentia ta.

| kyliejenner a răspuns:

Of greu ie viata

| justadream94 a răspuns:

Lumea a luat-o razna..nu mai sunt apreciate bunul simt si respectul de sine.
nu te stresa, totusi sunt si oameni de calitate, trebuie sa stii unde sa ii cauti

| Rainmaker a răspuns:

Fii linistit! Foarte multe fete impartasesc opiniile tale, dar despre baieti.De regula sunt mai timide si mai greu de gasit, dar sunt convins ca la momentul potrivit vei cunoaste si tu cel putin una.Bafta!

| ylakiztenurb a răspuns:

Crede-ma ca e mai bine sa fii o fata asa cum spui tu mai sus decat fata cuminte cum sunt eu