| BloodyBlade a întrebat:

Funda! Buna TPU! Daca ar fi sa-i scrieti o "scrisoare" persoanei iubite(pentru el)ce i-ati scrie? Sa fie ca un fel de felictare pentru ziua lui(citate, sau ceva in cateva randuri)Va multumesc! Voi da funda raspunsului care il voi pune in practica!

2 răspunsuri:
| Rawwrr a răspuns:

' Cu tine am amestecat atatea zambete cu lacrimi, atatea satisfactii cu greutati, clipe nenumarate dar stranse-n suflet cu grija, simtite si cantarite neincetat si neincetat, la capatul fiecarei clipe, inima mea da mereu acelasi verdict : Te iubesc! '

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite..citate din cărticica pe care am primit-o de la iubitul meu:

''Atât de fină, în trecere.atingerea mâinii tale, discretă şi liniştitoare-Nimeni altcineva n-ar bănui câtă dragoste poartă-Atingerea aceasta mi-e călăuză prin zilele cele mai întunecate, prin soartă.''

''Învăluie-mă cu acea nobilă tandreţe pe care numai la tine am găsit-o...''

''Îţi sărut mâinile şi îngenunchez în faţa ta...ca tu să ştii cum mintea mea întreagă, respiraţia sufletului meu, inima mea, tot ceea ce sunt există doar pentru a te putea iubi. Eşti adoratul...frumosul,desăvârştiul,făcut pentru a fi dezmierdat, dorit şi iubit până în moarte, până în nebunie.''

''Dacă aş putea descrie frumuseţea ochilor tăi şi graţiile într-o artimetică nouă să ţi le-adun! ''Va fi minţit poetul!'' vor spune cândva cei răi, ''Căci nu e omenească minunea-poetul e nebun'' ''

''Aş muri pentru tine. Iubirea este crezul meu, iar tu eşti dogma.Care mă supune cu o forţă căreia nu pot să-i rezist... Fără tine nu pot respira,nu ştiu să exist.''

'' Iubirea este clipa în care două singurătăţi se recunosc,se apropie una de cealaltă fiindu-şi de-atunci, pavăză şi mângâiere, mereu! ''

''Suntem o singură fiinţă. Când unul plânge, celălalt gustă sarea''

Probabil unele par exagerate, dar sunt foarte frumoase şi 'profunde'.
happy