| beckham1 a întrebat:

FUNDA! Cat de des este bine sa te masturbezi? Stiu ca este bine dar vreau sa stiu cat e ok pentru a avea o viata sexuala asa cum trebuie. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

De ce sa dea una scurta cu 3-4 ore inainte de a se duce la una? Pentru a-l tine mai mult?
Daca are o prietena nu cred ca e nicio problema daca prima partida il tine mai putin, poate sa existe si o a2-a si o a3-a,sau cate doresc ei.
Poate si femeia are chef de fu*** si tu nu te poti teleporta la ea fix atunci,dar asta nu insemna ca trebuie sa mearga la altul sau sa-si bage ceva in va*in! Dragostea este mai profunda si mai pasionala atunci cand se intampla dupa ce ai avut rabdarea sa astepti si nu te-ai dus repede la baie ca sa ti-o freci! Dar vad ca tu nu stii de asa ceva, pacat.
Si cine nu se lasa de masturbare, desi are o partenera care-l face sa se simta bine si cu care intretine relatii sexuale, este un mare OBSEDAT si nu se poate lasa de obiceiul asta, s-a obisnuit asa si va muri cu asta in sange, indiferent de femeia fatala pe care ar ave-o langa el.

| beckham1 explică (pentru Raiiiisa):

Iti dau dreptate Ciara, dar baietii se nasc cu asta in sange. Nu stiu daca exista vreun baiat pe lumea asta mai ales la varsta adolescentei care sa nu se masturbeze. Intr-adevar, sexul cu persoana iubita e cel mai frumos sentiment dar din pacate nu putem aveam parte de... cand vrem noi big grin

9 răspunsuri:
| LolitaLempicka a răspuns:

Penibilule.

| beckham1 explică:

Buuun dar tu mi-ai spus de masturbarea excesiva. Stiu ca nu e buna dar eu am intrebat cat de des trebuie pentru a nu se ajunge acolo.

| beckham1 explică:

Nu cred ca e vorba despre libertate laughing E doar o placere care trebuie satisfacuta. Depinde acum de mai multe situatii...nu intru in detalii.

| anonimg a răspuns:

Nu este bine deloc sa faci lucrul acesta.
Retine ca orice placere folosita in mod anormal nu este sanatoasa. Lucrul acesta devine viciu; iar orice viciu slabeste puterile fizice, mintale si morale ale omului.
Bucura-te de placerea aceasta doar in modul pe care a lasat-o Dumnezeu: cu sotia ta, dupa cum este scris: "Casatoria sa fie tinuta in toata cinstea, si patul sa fie nespurcat, caci Dumnezeu va judeca pe curvari si pe preacurvari." (Evr.13:4)

| Raiiiisa a răspuns:

Asta e pentru tine o libertate?laughing
Ma faci sa rad.
Pai de ce naiba mai aintretineti relatii sexuale cu femeile atunci? Mergeti si frecativ-o la rece pana nu mai puteti.
Asa vorbesti de parca, prima data ar fi aparut placerea creata manual sau cum?
Si inca o comparatie- mana ta crezi ca e mai buna decat vaginul uneia?
Nu cred.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Este foarte sanatos sa te masturbezi 1 data pe saptamana sa zicem de 2 ori, ajuta la catilelarea pielii si la stralucirea ei. Daca nu faci in exces nu o sa ai probleme. Mai fa pauze de 1-2 lunii pentru a nu ejacula asa de repede. Deci 1-2 pe saptamana este SANATATE CURATA.