| Saya555 a întrebat:

FUNDA! hey TPU sad...prietena mea cea mai buna e suparata pe mine acum...pentru ca fostul ei prieten ma place si ca ma placea si cand erau impreuna. si nu stiu ce sa fac.va rog dati-mi un sfat crying(

Răspuns Câştigător
| Fluture14 a răspuns:

Ce daca te place? nu ii poti interzice unei persoane sa te placa. prietena ta nu are motive sa fie suparata pe tine atata timp cat tu nu ii dai apa la moara fostului ei prieten. adica. depinde. daca si tu il placi se complica treaba, pentru ca ai de ales, ori esti cu el si incalci "legea fetelor" ( adica sa fii cu un fost prieten de-a lor ) si iti pierzi cea mai buna prietena, sau il lasi balta pe el si ramai cu cea mai buna prietena.

trebuie sa discuti cu ea sincer si fata in fata. nu pe mess/ smsuri/ telefon. explica-i cum stau lucrurile big grin

4 răspunsuri:
| Michell_7762 a răspuns:

Stii cum sunt astia? dupa ce au "cules " fructul interzis se termina interesul. Daca tii la prietena ta si la ceea ce va leaga nu ii vei da apa la moara tipului, daca si tu esti interesata de el ...aici se complica situatia.Dar inainte de a rupe prietenia care va leaga pentru un gunoi, inainte de a fii cu el (in cazul in care iti place ma repet), asigurate sa nu ai nici o prietena ca s-ar putea sa patesti la fel. Incearca si trimite-l la plimbare ca nu este serios.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Naturalaughing

| annonnimus a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca tu nu ai nici o treaba cu tipu si nu i-ai dat motive sa te placa (daca chiar nu i-ai dat si ti la prietenia voastra) eu cred ca ea v-a intelege, iar daca nu va trebuii sa ii dai un timp sa se convinga singura.

| CrazyGirl2 a răspuns:

Explica`i ca tu nu ai nici o vina ca el te place, ca nu i`ai dat niciun motiv sa te placa(nu i`ai dat, nu?), si daca ti`e prietena adevarata te va intelege