| Tinusikk a întrebat:

Anul acesta mi-am schimbat scoala.si indata ce am venit in scoala asta noua am facut cunostinta cu noii mei colegi, si am mai vazut un baiat simpatic care mi-a placut dintr-o singura privire.de la inceput nici nu atragea atentia la mine dar dupa ceva timp se uita si el la mine. dupa aia i-am scris un mesaj pe mess in care i-am spus ca imi place de el. el a spus ca sunt foarte simpatica dar are o prietena cu care este impreuna deja de 2 ani si citeva luni si si-a cerut scuze.deodata au inceput sa-mi curga lacrimi pentru ca mi-am dat seama ca il iubesc. da lui ii era totuna.acum a trecut ceva timp aproximativ 2 saptamini.il vad la scoala in fiecare zi si nu-l pot uita.ma doare sufletul si inima cind il vad.nu stiu ce sa fac.va rog mult dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

SFATUL MEO SINCER E:incearca sa-i demonstrezi ca ti-a trecut de el(chiar daca nu-i asa) fa-ti alt prieten. saruta-te cu el in fata celuilalt tip si incearca sa fii cat de vesela posibil prin preajma lui si sa nu uiti in acelasi timp sa il ignori

2 răspunsuri:
| Tinusikk explică:

Mersi mult pentru sfat...

| Ioana_6463 a răspuns:

Of, sfatul meu este sa-l uiti daca poti pentru ca asa nu faci decat sa suferi, din moment ce el isi iubeste prietena...