| beckham1 a întrebat:

FUNDA pentru cel mai bun raspuns! Am patit de cateva ori sa ejaculez in timp ce dorm, adica atunci cand imi vine ma trezesc. Vreau sa stiu daca este normal. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este vorba de ejaculare a spermei in timpul somnului, denumita POLUTIE NOCTURNA, sau in termeni populari VIS UMED.Este absolut normala, nu ai de ce sa te ingrijorezi!
Pa, pa!

19 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Nu este normal.Sufletul iti este pus la incercare de catre demoni.Un demon nu este nici barbat nici femeie dar are puterea sa ti-se arate in vis sub orice forma.De asta se spune ca nu trebuie sa crezi in vise caci ele sunt majoritatea de la diavol.El te incearca si te ataca acolo unde stie ca este mai moale si doare mai tare. Daca practici pacatul masturbarii atunci te asigur ca de aici inainte ai sa ai astfel de vise.In momentul in care vei dori sa te dai de partea Domnului,aceste vise te vor coplesi,te vor inebuni si de multe ori cei slabi nu rezista si devin satanisti, homosexuali, pedofili, masturbagii, etc. Opreste pacatul caci cu cat continui cu atat ochii iti vor fi umbriti si diavolii isi vor bate joc de tine pana in momentu cand nu va mai fi nevoie nici de asta. Vezi tu. te urmareste impotenta continuand astfel.Numai bine.

| ramona1989 a răspuns (pentru Narfundo):

De unde ai scos toate aceste nebunii? Traiesti pe alta lume omule

| fReAk_2574 a răspuns (pentru Narfundo):

Da, demonii sunt de vina laughing)laughing

| Narfundo a răspuns:

Vezi tu acum am citit si raspunsurile celorlalti care majoritatea vin de la adolescenti nepriceputi.Ca sa ajungi un adevarat sportiv" in sportul sexului trebuie sa iti invingi demonii daca ma intelegi.Nu permite nimic si trebuie sa iti spui inainte de culcare ca orice sex ce iti vine in minte si nu este real trebuie sa dispara imediat.Cu aceste vorbe te vei apropia de realitate si usor, usor demonii te vor impinge spre pacatul cel mare-> sexul adevarat.Vezi tu rugandu-te Domnul iti va aduce adevarata prosperitate si cu cat vei fi mai abstinent ele vor veni una dupa alta incercand practic sa iti imbolnaveaca mintea.Lumea e bolnava si diavolul actioneaza prin trupurile celorlalti.Lumea este o lupta, un test si tu trebuie sa demonstrezi ca esti jucatorul cel mare si bun.Gandeste-te la vorba " tipu are boase".Nu ma intereseaza varsta ta stiu doar ca trebuie sa porti o discutie cu tine insuti si sa nu mai permiti diavolilor sa te umileasca.La mine in zona sunt un intelept si odata mi-a venit un baiat sa imi spuna ca el practic isi da drumu noaptea doar privind femeia de la distanta.Vezi tu un diavol intrand in visul tau iti citeste gandurile.Nu numai ca nu trebuie sa faci sex in vis, ci trebuie sa iti protejezi gandul si sa huidui pacatul si diavolul.Numai de cat va veni realitatea peste tine cu toate pacatele ei odata ce iti vei invinge diavolii.Bruce Lee dumnezeu sa il ierte stie ce zic eu aici.

| nesuferit a răspuns (pentru Narfundo):

Frate, esti batut de viata urat de tot, du-te si futete in cur cu demonii tai si lasane laughing)

| Oana92 a răspuns (pentru Narfundo):

Tu din ce secta faci parte? chiar sunteti asa de dusi cu pluta sau e doar de fatada?

| Ghionea_Mihai_1989 a răspuns (pentru Narfundo):

Noi nu nea-am inmmulti daca nu am avea contacte sexuale ...deci dumnezeu ingaduie sexul intr-o anumita masura! si faza cu masturbare :nu am ejacul daca nu ne-am masturba(deci practic tot nu ne inmultim)mai viziteaza wiipedia!

| Auraru_Aurica_1982 a răspuns (pentru Narfundo):

Ejacularea in somn nu e doar la pubertate, adica la pubertate e ceva normal, dar mai sunt si altii care o practica, eu am intalnit musulmani care ziceau ca li se intampla asta, din cauza abstinentei pentru. ca ei sunt mai stricti cu religia si nu se masturbeaza sau nu merg la curve

| Narfundo a răspuns (pentru Oana92):

Huhuhu.Ce m-am amuzat pe intrebarea aceasta.Eu cu raspunsu meu am atras atentia mai mult decat era cazul.Vezi tu oana eu nu fac parte din nici o secta.Eu sunt crestin ortodox si multe femei isi doresc sa faca sex cu mine doar ca eu trec printr-o perioada in care incerc sa devin cat mai sanatos mental si fizic P. Daca te depaseste nu inseamna ca omul e nebun sau face parte dintr-o secta, dar sti vorba aia "vulpea care nu ajunge la struguri zice sunt acrii"hee hee

| Narfundo a răspuns (pentru Ghionea_Mihai_1989):

Dumnezeu ingaduie sexul intr-o anumita masura? Eu zic ca este cazu sa citesti biblia. Atunci cand oamenii au inceput sa faca sex incontinu si aveau copii peste copii Domnul a trimis foc si pucioasa peste ei deoarece devenisera prea rai si devenise-ra homosexuali si cred totusi ca este cazul sa citesti biblia caci nu e loc aici sa iti povestesc P.In orice caz eu nu am zis nimic de sex ci am zis sa aiba grija cu masturbarea caci asta e problema actuala a oamenilor tongue.

| Narfundo a răspuns (pentru Auraru_Aurica_1982):

Nu sunt musulman stai linistita.M-am masturbat si eu si m-am dus la curve in viata asta sa nu crezi ca sunt perfect.Defapt sunt certat cu biserica nu am treaba cu ea. Problema este una psihologica. Daca pustiu nu stie sa se controleze o sa aiba parte de poluctii nocturne toata viata si intr-un final va da de o femeie ce ii va controla viata si va face ce doreste din el. Daca incerc sa il intaresc pe plan psihologic si spiritual nu cred ca gresesc nicaieri. Apropo tongue tu esti o fata si nu ai idee ce se intampla in trupul unui barbat.Sa citesti de pe internet toate prostiile este o adevarata risipa de tipwinking.Nu te baga unde nu-ti fierbe oala.

| Oana92 a răspuns (pentru Narfundo):

Eu sunt crestin ortodoxa si merg des pe la biserica, dar prostiile spuse de tine nu le-am auzit decat la pocaiti...si la nebuni

| KingSize a răspuns (pentru Narfundo):

Cum mai e viata prin pestera?

| beckham1 explică:

Mental e putin exagerat dar iti multumesc ca ai raspuns. Eu nu mi-am inceput viata sexuala, am 17 ani si am zis ca in acest an se va intamplat oricum nu are sens sa intru in detalii big grin Va multumesc frumos ca m-ati lamurit. Ma bucur ca nu e nimic de speriat. V-am pupat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal si dureaza pana ai o viata sexuala intensa iar daca nu, pe la 20 -24 de ani dispare

| Zeref a răspuns:

DA pentru ca visezi cum faci sex sau te excita ce anume visezi.Am patit si eu, dar e foarte misto...multi se roaga sa aiba sau sa mai aiba astfel de vise.Dar nu tot timpul ejaculezi, depinde de cat de intens este visulbig grinbig grinbig grin.Dar este ceva normal.Tu esti o persoana care se excita mai repede. Poate rezulta si din faptul ca ai avut o activitate sexuala si dintr-odata s-a intrerupt si ti-a stricat putin ritmul hormonal.Dar nu e nimic de speriat.Nu am mai avut demult o asa experienta.Te face sa te gandesti nu?big grin.In final totul este ok.

| Ŧιonค a răspuns:

Buna!
Daca esti la pubertate e normal in cazul baietilor. Nu trebuie sa te ingrijorezi.

| Alexandru98ferrari a răspuns:

Da e foarte normal, si eu mai patesc, mai ales la pubertate!

| Alexandru98ferrari a răspuns:

Da e foarte normal, si mie mi se intampla, mai ales la pubertate.