| madalin150 a întrebat:

Funda si vot
deci cunosc o fata pe care o iubesc si ia ma iubeste.
maine ma vad pentru prima data cu ea.
o cunosc de o luna si ceva.am vorbit pe mess
cum ar trebui sa fie prima intalnire, ce ar trebui sa fac?
orice sfat
Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna...
nu stiu daca in cazul vostru e vorba neaparat de iubire, insa poate e un fel de atractie care in urma acestei prime intalniri se poate transforma in iubire.
ei bine...stiu ca simti nevoia de niste sfaturi pentru ca de...esti emotionata.dar ceea ce cred eu e ca totul trebuie sa vina din suflet, adica sa faceti ceea ce simtiti. daca simti ca vrei sa o saruti atunci fa.o daca vrei sa o mangai fa.o daca vei sa o ti de mana din nou fa.o.ideea e sa nu.ti fie tema sa exprimi ce simti in momentele acelea pentru ca astfel nu vei mai fi tu ci doar cel care crezi ca ai putea fi.
totul trebuie sa vina de la sine si asa va fi totul mai mult decat perfect.
mult mult succes!(si sa ne spui cum a fost big grin)
pupici

| Ramo80 a răspuns:

Prima intalnire ar trebui sa fie romantica, tine-o de mana, imbratiseaz-o, sarutati-va daca si ea vrea, o sa-ti dai seama de asta. Fii vesel, plimbati-va si discutati despre lucruri frumoase. Cumpara-i si un trandafir rosu! Mult noroc!

| dia200 a răspuns:

Pai frumos ar fi saii ducio micatentzie, ciocolata sau un trandafir.ca un gest romantic aiputea ibcerca sa cumperi un tradafir alb si ca ii scrite iubesc pe una din petale. avand in vedere ca ii cam frig si dac stati afara nu o sa va vedeti mult cand va int intreab-o daca vrea sa mergetzi undeva sa betzi un suc mai vorbitzi. si nu uita ca daca ea se uita la buzele tale inseamna ca vrea sa te sarute. monetu potrivit pentru sarut ar fi cand ii dai trandafiru a mai bine la sfarsit cand o cnduci. succes astept sa-mi zici cum a fost

| adelaadelaadela a răspuns:

Daca v-ati cunoscut pe mess nu poti spune ca va iubiti, nu i-ai simtit suflarea, atingerea bla bla etc. stii tu filozofii d'astea oricum daca te place te va placea asa cum esti tu! MULT SUCCES!

| Sh0rty a răspuns:

@candyy erai beat cand ai scris? big grin ^_^'

| madalin150 explică:

Deci a fost frumos.i-am luat un trandafir galben cu varful petalelor rosii.trandafirii ei preferati sunt galbeni.eu de fel sunt putin cam timid.dar parea ea mai timida decat mine.n.am grabit lucrurile.ne.am vazut doar in liceu in pauze.stiu ca i-a placut mult trandafirul.si colegii ei erau foarte invidiosihee hee