| pinkystyleツ a întrebat:

Funda+vot.Va rog un sfat.sad. Acum 9 intrebari am povestit despre relatia mea cu un baiat care m-a inselat de doua ori si l-am iertat întotdeauna. L-am iertat si a 3-a oara, totul bine si frumos nu mai ca de la un timp il simteam total schimbat. Mereu ne certam din cauza facebook-ului lasa diverse comentari fetelor, etc. Eu am fost plecata pentru vreo 12 zile iar in acest timp noi vorbeam ( cu toate ca il simteam schimbat) iar intr-un final ia-m spus sa o terminam si a inceput sa imi spuna lucruri de genu': a oricum nu te-am iubit niciodata, de altele imediat ma indragostesc dar tu nu ai putut sa ma faci ( tinand cont ca eu am fost ce-a mai lunga relatia a lui adica 1 an de zile) cu restul sta maxim 1 luna. M-am saturat de toate panaramele astea dupa facebook care nu stiu altceva decat sa distruga relatii. Intr-un final mi-a recunoscut ca el e cu ea de cand sunt eu plecata, si acum sunt tot impreuna. Cu toate ca a cunoscut-o pe fb.s-au vazut odata..Mereu il vad prin cartier, avem prieteni comuni. Ba chiar suntem in clasa impreunasad cum sa fac sa fiu indiferenta si sa pot sa nu imi pese asa cum nici lui nu i pasa... Tin sa precizez ca mai ma cauta si la ora actuala oh go on Imi cer scuze pentru acest roman. (FUNDA + vot).

Răspuns Câştigător
| Biutzaaaaa a răspuns:

Daca il vei ignora si nu vei vorbi cu el mai mult timp atunci el va deveni tot mai intresat de tine pentru a te cuceri din nou.Dar este un nesimtit dupa parerea mea. ceea ce face el nu este prea frumos. Daca as fi in locul tau nu as vrea sa mai aud de el niciodata.In clasa nu vorbi cu el... ignora-l, el va veni la tine dar tu sa nu-i vorbesti.Eu zic ca asta e cel mai bine.Si nu pune la suflet astfel de prostii din partea lui.Mai sunt multi baieti buni si care stiu sa se poarte frumos cu fetele.Succes :* Fundita? happy

| pinkystyleツ explică (pentru Biutzaaaaa):

Multumesc a fost un sfat foarte folositor. Doar ca el daca nu i vorbesc sau astea zice ca ma oftic, sunt geloasa pe aia, sau am dusmanie..deci cum o dau tot...

| Biutzaaaaa a răspuns (pentru pinkystyleツ):

Eu zic sa ii spui o data pentru totdeauna ca te-ai saturat de felul in care s-a comportat cu tine si ca nu mai vrei sa ai de-a face cu el.

9 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Ai şi tu puțină demnitate. Te-a inşelat de atatea ori şi se poatră urat cu tine. Nu te merită. Ignora-l!
O zi frumoasă! happy

| AndreeaEma a răspuns:

Am trecut si eu prin aceeasi chestie de curand, asa ca te inteleg. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este ca de fiecare data cand te gandesti la el sa iti amintesti cat de mult te-a facut sa suferi si ca nu te merita. Te pup si succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai stat 1an cu el pentru ca ai acceptat sa te insele... celelalte nu d-aia a stat doar o luna cu ele! draga mea arata-i ca nu mai ai nevoie de al, chiar daca in inima ta e altceva, el a vazut ca esti cam prostuta si poate sa fac din tine orice.dar arata-i ca nu e chiar asa, baga-te cu alt baiat.winking sau ramai singura.e alegerea ta, chiar daca tu te impaci cu el tot asa va face.iti convine?

| pinkystyleツ explică (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate. Acum mai nou zice ca i-am facut si o l.a. Scuzati-mi vocabularul. Nu pot sa nu ma gandesc la ceea ce spune acum la lume..multumesc pentru sfat. Sper sa reusesc sa fiu cat mai indiferenta

| anonim_4396 a răspuns (pentru pinkystyleツ):

Se oftica, ca l-ai lasat, a vazut ca ti-ai dat seama ce fel de baiat este si ii este greu sa accepte ca tu l-ai lasat...ai vazut cu cine ai stat? cu ala care se lauda ca i-ai facut nu stiu ce...de ce nu te muti la o alta scoala? ignora-l,pentru ca omul nu se schimb ci se schimb in mai rau niciodata in bine ci doar se preface pana isi atinge scopul, fii desteapta nu te lasa calcata in picioare, cand il vezi, incearca sa razi, ia-l la misto.nu te intoarce pentru ca vei suferi vei prinde drag mai rau de el si o sa se joace cu tine cum vrea, si in caz ca te va lasa ca s-a saturat de tine tu o sa suferi vei cadea intr-o depresie.ai grija de tine! cati ani ai?

| pinkystyleツ explică (pentru anonim_4396):

Nu e nevoie sa ma mut din scoala pentru un c*c*t cu ochii, ca ăsta. Am 15 ani, nu m-am gandit vreodata ca o sa am chesti de genu' pe cap la varstra asta. Dar sincer nici nu are trebui sa ma imi pese vreo secunda. Indiferenta doare cel maintare. Nu am sa mai am vreo legatura cu el nici de amiciție nici coleg nici nimic, nu merita.

| pinkystyleツ explică (pentru anonim_4396):

Si nu e prima oara cand avem despartire asa, ca m-am si plictisit sa il iau la misto sa ne ciondanim si dupa o luna doua sa ne impacamhappy.