| Bubuuuu a întrebat:

FUNDAA >: love struck! Am o colega careia ii place de acelasi tip pe care il plac eu.Adevarul e ca nu ma inteleg bine cu ea.Insa nu sunt genu` care sa fac rau oamenilor, sau sa. i fac sa sufere.Am iesit de cateva ori in oras, in grup. El statea cu mine, vorbeam, eu faceam pe o buna prietena, insa ma topeam laughing. La un moment dat colega aceea care il place m-a luat de o parte si mi-a zis cu fite si sictir de ce ma dau la el. Eu i-am explicat ca nu eu stau pe langa el :X, ci el vine pe langa mine. S-a ofticat, insa nu i.am dat mare importanta pentru ca eram super fericita big grin. I-am cerut id`u pe un alt site de socializare. Mi-am spus : daca mi. l da il iau, daca o da in coteala nu il mai cer.Si mi l-a data, spre bucuria mea >8-. Niciodata nu am intrat eu pe el, el intra pe mine.cand eram pe mess.La scoala ma saluta, se uita la mine, zambeste. Dar sunt momente cand se face ca nu ma vede sau. chiar nu ma vede >:". Am aflat [nu de mult timp] ca ar placea o fata din clasa la el. Dar el tot vorbeste cu mine si asa mai departe laughing. Nu mai stiu ce sa cred thinking Vreo parere?! Va rog >kissbig grin

Răspuns Câştigător
| CodrutM a răspuns:

Te place si pe tine. Insa nu ne putem limita doar la una. In schimb daca tu faci primul pas ii devi net superioara celeilalte si o sa uite repede de ea. Been there, done that.

Prin primul pas, vreau sa zic daca devii mai mult decat o fata pe care o place. Deci treci de aceasta granita, eu incurajez fetele sa faca primul pas. O sa fie mai mult decat incantat sa ii ceara o fata prietenia.