| ElenaMaria a întrebat:

Fundita! Am facut sex neprotejat pe 29 iulie.Eu am menstruatia neregulata si mi-a venit pe 20 august. Dupa contactu sexual eu am racit la ovare si abia acum 10 zile am fost la medic si mi-a dat pastile.Pe 1 septembrie am avut o scurgere de sange cam de aproximativ 2-2 zile jumatate.Am facut 3 teste de sarcina care au iesit negative.1 din ele inainte de a veni menstruatia iar celelalte in ultimile in ultimile trei saptamani. Unele din simptomele de la raceala de ovare sunt asemanatoare cu cele de sarcina.De exemplu : greata, varsaturi, balonare etc. Exista riscu sa fiu insarcinata.Va rog ca raspunsurile sa nu fie date in bataie de joc sau cu jicnituri.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, a trecut deja mult timp de la contactul sexual, iar testele de sarcina au iesit negative, ceea ce rezulta ca NU esti insarcinata! De vina este raceala. Sanatate!

pa, pa.

| petitdreamer a răspuns:

Daca trei teste au iesit negative, stai linistita

| alebuburuza a răspuns:

O sarcina poate fi detectata in primele doua saptamani de catre testele de sarcina, dar cum ai avut menstruatie in august si putin in septembrie nu cred sa fi gravida. poate nu ti-a trecut raceala sau este un efect secundar al pastilelor. dar totusi pentru linistea ta consulta un ginecolog, iti va face un control si vei sti ce ai.bafta si mult noroc