| telefon29 a întrebat:

Salut, in luna august am avut un contact sexual cu o fata a strazilor, in timpul actului s-a spart prezervativul, am scos repede si am schimbat, apoi am pus altul si am recontinuat, a 3-a zi am avut o raceala groaznica(cu o zi inainte am lucrat la betoane, era cald afara si a venit o ploaie serioasa) si am racit, m-a tinut 3-4 zile, apoi in timp ce am fost racit am citit pe net despre sida, si am avut simptomele alea, am mers la doctor dupa 2 sapt si dupa o luna, toate negative, iar de la o luna jumate ma doare stomacu si cand ma apas pe burta imi intra mana tare in grasime(da, is gras, 1.70 si 115 kg), cand am facut contactu ala aveam 106-7 kg, acum 115, si am roseata pe penis(pielea +cap). ce se poate sa fi luat?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mergi din nou la medicul de familie pentru a fi consultat temeinic, fiindca doar acesta pe baza celor constatate poate sa aprecieze daca esti sau nu bolnav si daca este necesar sa se faca si alte investigatii de specialitate. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Din august si pana acum ai luat in greutate 8-9 kg in plus. Fa bine si mai da jos din grasime.

| telefon29 explică (pentru Emilian65):

Voi da jos din greutate, stai lin. dar vreau sa stiu daca am ceva probleme de sanatate referitor la ce am zis mai sus.

| sofisis a răspuns:

De principiu asa....HIV are perioada de incubatie de 6 luni.
Nu iti iese decat dupa ce trec 6 luni de la contact, in caz ca ai.winking
Fa-ti test pentru toate bolile venerice ...asa aflii exact daca si ce ai happy

| telefon29 explică (pentru sofisis):

Si daca imi iese alta boala se poate sa am si hiv?

| Freya1 a răspuns (pentru telefon29):

Fa-ti acum testele pentru restul bolilor iar la 6 luni de la contact refal cel pentru hiv.Pana atunci nu mai merge la femei din alea si daca te culci cu altcineva foloseste protectie si pentru siguranta ta si a altora

| telefon29 explică (pentru Freya1):

Automat nu o sa mai merg, e si primadata cand merg la fete din alea si ultima, si nu o sa ma culc cu nimeni pana nu fac testul hiv, sa stiu clar ca nu am nimic si sa omor si pe altii din prostiile mele. mersi de sfat.

| sofisis a răspuns (pentru telefon29):

Bineinteles. Dar nu te mai panica. Nu e musai sa ai HIV. Oricum, maaaaare prostie facusi.
Sper din suflet sa nu ai dar sper ca astea 6 luni sa te streseze suficient ca de acum incolo sa iti pui si 3 prezervative cand e nevoie laughing) Glumesc. Dar chiar sper sa iti fie invatatura de minte. La petarde NICIODATA fara protectie adecvata.

| telefon29 explică (pentru sofisis):

Am avut protectie, dar s-a rupt, si cand s-a rupt am scos direct.

| kandaraki a răspuns:

Mda, mari dobitoci cei ce merg la curve!
poti sa iei orice de la ele!

| DorelExpertu a răspuns:

Se poate sa fii luat sifilis.
Orice ai luat, sa-l stapanesti/sa o stapanesti sanatos!