| Bulbuc_1736 a întrebat:

Fundita.

Buna,
Am o relatie la distanta de 6 luni cu un baiat pe care l-am cunoscut la un chef.
In primele luni, totul era frumos.perfect, pana cand mi-a zis ca m-a inselat.
S-a intamplat pe mess, pus si simplu a intrat pe mine si a zis ca a fost cu una in acea seara, ca s-a simtit singur si ca i-a fost dor de minechatterbox
I-am acordat o a doua sansa.
Acum e din ce in ce mai aiurea.Ma suna de doua ori pe zi, poate nici asa, la mesajenu raspunde intotdeauna, de pe mess iese si nu zice nimic, si cel mai important este ca nu vrea ca prietenii lui sa stie de mine.

Ce sa fac? Sa mai continui relatia asta? Mai are rost?
Il iubesc enorm de tare.

Multumesc.:*

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca,oricat te doare,e mai bine sa incetezi relatia asta.
Tu traiesti cu un telefon si un calculator si iti spui ca ai o relatie.
Nu ai.
Iesi intre oameni,asteapta clipa cand te va tine de mana un baiat,cand te priveste in ochi si-ti spune ca te iubeste!
Asta e o relatie.
Pentru asa ceva,merita sa-ti faci probleme si sa te framanti,nu pentru telefoane care nu suna,messenger-uri care se inchid fara explicatie si,un baiat ciudat,aflat la sute de km distanta, care te-ar putea insela zilnic, fara ca tu sa stii nimic!
Inceteaza sa mai traiest acest surogat de iubire.
Succes!

| lolly a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta, spune-i ca te raneste foarte mult, si daca mai are vreo `amanta` sa puna capat relatiei cu ea daca te iubeste, si cred ca te inseala deoarece tu poti sa afli prin diferite moduri de la prietenii lui daca e cu altcineva si de aceea nu trebuie sa stie nici ei de tine.o solutie ar fi sa-l lipesti de tine dupa vorba, dar nu poti fi mereu langa el sa vezi cum se comporta si sa ajungi sa ai incredere in el, increderea se castiga greu si se pierde intr-o secunda gresita. Distanta este o problema ca nu poti fii cu ochi pe el sa-l supraveghezi sau sa-l `spionezi` in locul tau as pune o prietena foarte buna sa se dea la el sa vezi sincer ce face daca o accepta sau refuza, atunci vei stii daca mai poti avea incredere in el sau nu. daca o va acepta il parasesti.nu merita sa iubesti un om infindeltongue Fundita?

| PrecioussGirl a răspuns:

Vorbeste cu el... intreaba'l de ce nu vrea ca prietenii lui sa nu stie de tine. spune-i tot ce ai pe suflet. si in fuctie de cum decurge conversatia decizi daca mai ramai cu el sau nu.Asta e parerea mea.

| smile a răspuns:

Buna! Poate se simte putin sufocat.Relatiie la distanta nu rezista mereu.Ele se pot destrama mai repede decat cele normale pentru ca cei doi parteneri isi pierd increderea unul in altul.Nicio relatie nu functioneaza de la sine.Este nevoie de multe ca relatia sa reziste.Din cate imi dau eu seama tu ti-ai cam pierdut increderea in el.Ar trebui sa vorbiti amundoi si sa luati o hotarare daca mai are rost sau nu sa continuati.Pentru ca eu nu pot sa iti spun da sau nu pentru ca nu sunt in masura.Decizia iti apartine...adica va apartine.Succes:*

| VadTot a răspuns:

Buna dimineata Scuza ma ca incep asa dar cred ca mai degraba metaforic.Nici nu stiu cum sa incep sa ti raspund, iar daca imi vei urma sfatul ca mai degraba este ca un sfat si iti raspund ca si cum te cunosc de foarte multa vreme.voi fi foarte dur cu tine si iti voi raspunde foarte direct. Ceea ce nu inteleg este cum poti duce o astfel de relatie iar pe deasupra mai vrei si ai pretentia ca el sa ti fie fidel... Poate nici daca a ti sta in acelasi oras si poate te ar fi inselat dar mai ales sa fie departe de tine.el cu viata lui cu grupul lui de prieteni smd.Acum imi cer mi de sucuze ce ti voi spune dar cred ca te ai avantat in aceasta relatie cu foarte multa pasiune oarba si probabil la acel chef ati avut si prima noapte de dragoste? in fine nu ma intereseaza pe mine asta si scuza ma de indiscretie...Deci cum iti spuneam esti extrem de visatoare romantica si colac peste pupaza ai pus foarte multa pasiune intr o relatie care din start nu prea are prea mult viitor frumos asa cum iti doresti tu.Cel mai bine era ca dupa acel chef sa l fii uitat dar din cauza faptului ca esti atat de romantica si eu situ ce sa mai zic ai crezut intr o relatie de la distanta.Eu iti Garantez ca relatia nu va mai merge mult si daca nu o inchei tu pur si simplu din propria initiativa vei avea doar de suferit.

| Bulbuc_1736 explică:

El spune ca nu vrea sa stie prietenii lui de mine pentru ca o sa isi bata joc de mine, si o sa vorbeasca urat.II cunosc cativadin prieteni si ei ma cunosc( nu in calitate de iubita) si au o personalitate mai ciudata asa.In cateva cuvinte:baieti de cartier.happy