| spiridush2012 a întrebat:

Gelozia face parte din Iubire sau este exact Opusul?

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca nu poti iubi fara sa fi gelos, macar putin. Din pacate, si pe mine ma mananca gelozia uneori si ma gandesc ca ma chinuiesc degeaba, deci trec peste!

| Zenithf a răspuns:

O relatie se bazeaza si pe incredere, nu? Ori gelozia este opusul increderii si distruge relatia. Nu este opusul iubirii ci a increderii, dar considerand ca ceea ce iubirea si increderea construiesc ea distruge, poate fi considerata inamicul iubirii. thinking

| elena a răspuns:

Gelozia este considerata o boala, desi se afirma ca este un sentiment chinuitor si obsedant provocat de faptul, sau de banuiala ca persoana iubita este necredincioasa, in mod inevitabil relatia nu va dura.

| Octavutzu a răspuns:

Pentru mine Gelozia nu face parte din iubire.
Gelozia aduce doar certuri si la un moment dat despartire.
O persoana geloasa nu poate sa zica "te iubesc " caci iubire fara incredere si cu gelozie nu exista, exista doar obisnuinta de a sta cu acea persoana si e gelos pe alti degeaba tongue

| LittleDreamer a răspuns:

Gelozia face parte din iubire atata timp cat este in limite normale. Daca esti gelos din orice ar trebui sa iti dea de gandit ca pate esti obsedat de acea persoanawinking.

| Alexandru a răspuns:

Gelozia este o boala, incurabila chiar.Nu face parte din iubire, asta e cat se poate de clar si de obicei in momentul in care apare gelozia intr-o relatie, in aceasta se intrevede sfarsitul deoarece da nastere multor certuri, neintelegeri.
Daca exista gelozie inseamna ca nu exista incredere, ori unul dintre pilonii cei mai importanti ai unei relatii este increderea, incredere care trebuie sa fie prezenta inca de la inceput.

| 009 a răspuns:

Da sa zicemi ca face parte din iubire... daca nu ai tine la o persoana nu ai fi gelos... dar sa nu fie in exces ca s-ar putea sa duca la despartire(cunosc eu niste cazuri)

| ĐǿŁŁY a răspuns:

happy Pai daca nu iubesti nu esti gelos. happy

| girlemita243 a răspuns:

Da sigur ca face parte din iubire altfel inseamna ca nu iubesti cu adevarat. si nu nu este opusul, ura este opusul iubirii. FUNDA DACA TE-AM AJUTAT

| emilia1980 a răspuns:

Nu.gelosia inseamna ca nu ai incredere in cealalta persoana ca vrei s o schimbi si asta inseamna ca nu o iubesti. daca iubesti si esti iubit trebuie sa lasi libertate la cealalta persoana.noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia face parte din iubire