| 1Mihai1 a întrebat:

Hai că vă întreb şi pe voi. Dacă o persoană se apropie prea tare şi prea repede de o altă persoană, credeţi că cealaltă persoană va reactiona intr-un mod nu prea plăcut?

Răspuns Câştigător
| kanajambe a răspuns:

Ai grija sa nu plictisesti daca te apropii brusc.asa se intampla mai mereu si persoana respectiva va incerca sa te evite. ia-o incet, e cel mai bine

| 1Mihai1 explică (pentru kanajambe):

Greseala asta am facut-o, am luat-o prea brusc...

9 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Daca o persoana se apropie prea tare si prea repede de o alta persoana, atunci prima persoana o va darama pe a doua.

| 1Mihai1 explică (pentru GoguSteriade):

Adică?

| GoguSteriade a răspuns (pentru 1Mihai1):

Adica data viitoare fii mai coerent cand incerci sa explici ceva. big grin

| 1Mihai1 explică (pentru GoguSteriade):

Ce nu înţelegi din întrebare happy?

| GoguSteriade a răspuns (pentru 1Mihai1):

Am inteles totul, doar ca pentru ce am punctat eu era o exprimare ambigua. Acum, daca vrei sa iti raspund la subiect: daca te apropii de o persoana prea repede e posibil sa te evite, asa cum a spus si cugfy. E posibil sa sperii persoana respectiva (poate e un cuvant cam dur) si sa strici totul. Cel mai placut e sa o iei usor si sa vezi unde ajungi, fara sa te gandesti ca ar putea fi timp pierdut.

| 1Mihai1 explică (pentru GoguSteriade):

Si daca ai facut greseala asta, o mai poti repara cumva?

| GoguSteriade a răspuns (pentru 1Mihai1):

Mai greu, dar se poate. Ideal e sa te retragi cel putin o perioada, sa lasi apele sa se calmeze si daca vrei sa revii, sa o faci intr-adevar incet.

| 1Mihai1 explică (pentru GoguSteriade):

Mersi!