| Altair22 a întrebat:

Hai sa fac putin pe "popa porstu' " si sa postez o intrebare pe care tind sa o adresez celor care se afla ~ oarecum ~ in situatia mea saaaau celor care au trecut prin situatia mea si au acumulat o oarecare experienta, si au capacitatea de a indruma implicit happy

There goes :-s

Vroiam sa intreb... in cat timp se poate "inghega" o relatie? In cazul meu, am inceput o relatie cu o tipa cam de vreo 4 zile straight face puii mei, ma simt ca un virginel - parca acum am dat prima oara de fete straight face

Ma simt eu ca privesc lucrurile prin prisma altor chestii - faptul ca am trecut si prin alte relatii, faptul' ca m`am obinuit cu anumite tipologii si personalitati straight face si sincer, am cam pierdut increderea...

Mai mult, deja tind sa grbesc lucrurile, si am cam simt vinovat pentru asta. Ma simt de parca eu as continua o relatie trecuta cu care m`am familiarizat TOTAL, unde stiu ca sunt stapan pe situatie. Eu la momentul de fata, [ nici nu stiu cum sa ma exprim] nu stiu - nu pot sa constientizez, sa rationalizez ca am inceput O NOUA RELATIE, si ca trebuie luate lucrurile usor straight face

Am uitat stadiul asta. Va cer ajutorul; ce trebuie facut? Cum trebuie luate treburile? Are rost sa o caut de pe acum, sa-i pun vesnicile mele intrebari " ce faci?" "unde esti?" - Sa o iau la misto -- chestii din alea ce le faci abia dupa ce cat de cat incepi sa-ti stii parteneru, sau cel putin asa cred eu - ma simt ca un fatalau straight face pe bune!

Ajutor! Va multumesc anticipat ~ Cea mai deosebita consideratie si respect maxim.

6 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Cat de tare esti!laughingrolling on the floor
pai iti zic ce cred eu:faci asta deoarece esti entuziasmat d noua relatie si e starea aia d euforie totala d la inceput cand ti se pare ca totul e roz si asa mai departe. faptul ca iei persoana d langa tine d parca ai cunoaste-o f bine nu mi se pare neaparat un lucru rau.eu zic ca dupa ce vor mai trece cateva zile si te vei trezi la realitate si se va duce euforia aia d la inceput o sa te linistesti si nu o sa mai grabesti lucrurile.

| anonimaa a răspuns:

Darrenhaayesrolling on the floorrolling on the floor)) sa mor de ras deci mai...nu creed ca sunt eu in masura sa te ajut dar.totusi tu nu trebuie sa te mai grabesti.totul o sa vina pe parcurs si la fel ca toti baietii tu iubeste-o pe tipa respectiva fi dragut si tandru si nu o lasa sa vada ca ai o urma de nesiguranta in tine
lasa timpul sa-si faca efectul si multa bafta
fundita?

| Altair22 explică:

Eheeeo... frate straight face

Multzam mult laughing raspunsu' asta e clar si definitoriu laughing... am fumat destul si ink fumez. Mi se pare aiurea - am dezamagit prea multa lume si am frant multe inimi. sunt satul de asta... vreau ceva nou.

Multzam oricum. Peace, bro'

| cristina a răspuns:

Poarta-te absolut normal cat de normal poti
incearca sa fi sigur pe tine nu lasa sa vada ca esti nesigur ca tie teama.
fi increzator
totul va fi bine
succes

| stefan_4644 a răspuns:

Frate euforia e buna si tine-o cat mai mult ca intr-un final oricum o sa se instaleze rutina. zici ca esti de 4 zile.pai nu mai privi prin prisma altor relatii gandeste-te la ea si ca trebuie sa incepi s-o cunosti.si eu m-am despartit de curand a fost aiurea eram mutati impreuna aveam obiceiuri zilnice care au disparut odata cu ea dar nu e sfarsitul lumii sau mai exact daca nu a mers cu altele nu inseamna ca nu o sa mearga cu "cea noua". doar sa nu-i dai tu cu piciorul.

| darrenhaayes a răspuns:

Prietene te afli intr o situatie emo, nu mai fi asa deprimat, dupa tren si dupa maimuta sa nu alergi nicioadata timpu le va aseza usor

Du-te si i ati doua beri si asculta paraziti.