| MaduMDL a întrebat:

Hallo!
Cum pot cuceri o fată mai timidă și nu prea vorbăreață pe care o plac foarte mult si cu care doresc o relatie serioasă?
Orice părere e binevenită!
Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te chinui cumva sa dai de o solutie pana se lasa domolita dar vezi ca relatia care o visezi o sa ajunga o rutina pana cand se va desparti de tine sau tu de ea. Nimic nu mai tine pe viata in ziua de azi, mai sanatos e sa dai la buci ocazional

| Plato a răspuns:

Orice parere? Hmm... in primul rand nu mai folosi termenul ala oribil: "cuceri". Teritoriile se cuceresc, nu oamenii.
Mai apoi, nu poti face pe nimeni sa te placa, ori te place, ori nu.
Daca e asa timida probabil n-o sa faca mare lucru, cel putin la inceput, asa ca s-ar putea sa fii nevoit sa depui ceva "efort".
In orice caz, lasa in pace retele sociale, du-te la ea in realitate si vorbeste ca un om normal, nu tot virtual.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Pai ca sa te placa trebuie sa il faci sa te placa, sa te bagi in seama ci ea... Daca stai ca mutu si nu faci nimic, adios. Nu vine sfanta putere anorgasmica intergalactică si se pogoraste asupra voastra

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Iubirea e preexistenta. Nu trebuie sa faci nimic. Ori te iubeste, ori nu.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Hai ma taci cu aberatiile astea ca habar n-ai ce inseamna viata... Scoate capul din bula aia ca o sa te trezesti la 50 de ani ca n-ai facut nimic cu viata ta.
Ce sa ii placa la tine daca tu nu zici si nu faci nimic? Crezi ca te vede si sare pe tine? Ai o gândire de copil necopt la minte.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Taci tu, bai, ca tu mi-ai scris si tu ai deschis subiectul. Cine te-a pus? Nu e problema mea ca esti trist, dar daca vrei te ajut sa depasesti momentul. Mai bine copil necopt, decat gandire de depresiv morocanos.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

Pai nu sunt trist laughing Doar ca ma simt insultat cand judeci multimile care fac anumite lucruri, care de asemenea sunt calumea rau, cand tu iesi odata pe luna afara din casa.
Daca vrei te ajut eu sa treci peste faza asta si sa vezi si tu ce inseamna sa ai prietena sau sa vezi ce e ala sex laughing.
O alta varianta ar fi ca esti asexual deci nu te atrage sexualitatea si femeile, asa ca nu inteleg de ce iti dai cu parerea despre subiectele oamenilor normali? Scoate nasul din carti si incepe sa traiesti ca te trezesti lovit de masina si n-ai avut nici macar primul sarut.

| llleo a răspuns:

Mesaje. complimente. atasare. afectiune. comunicare. Tu știi cel mai bine, Madule.
Spor îți doresc.