| ValleVallery a întrebat:

! HALP!
Pai la scoala e un baiat pe care il plac foarte mult si faza cea mai rea e ca nici nu prea avem prieteni comuni cu exceptia colegei mele de clasa, care la randul ei il place. El e genul de baiat care are admiratoare cu duzina iar colega mea e mult prea directa, si avand in vedere faptul ca si ea il place mi-e frica de ce iar putea spune. Si o alta chestie destul de tare e ca am idd-ul lui dar mi-e frica sa-l bag in lista ptc nu stiu ce sa-i spun si cum sa-l abordez... Are cineva vvreo idee?
FUNDITA*!

Răspuns Câştigător
| IulyaN_2743 a răspuns:

Baga idd lui in lista ta de messenger si vorbeste cu el ii zici cine esti ce mai face chesti din astea te imprietenesti bine cu el si stai cat mai mult cu el.
Iar peste vreo 3 4 zile dupa ce te`ai imprietenit cu el il iei undeva pustiu si il intrebi daca te place si daca vrea sa fie cu tine pentru ca il placi foarte tare, iar daca iti e teama sa ii zici fata in fata vorbesti cu el pe mess
Sper ca ti-am fost de folos~!

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Firar sa fie, eu nu te inteleg, daca il placi de ce nu ii spui pur si simplu... adica ce ai de pierdut? In cel mai rau caz te refuza dar daca te refuza ar face asta oricand deci mai buine incerci si te refuza decat sa nu incerci deloc.

| niko_7262 a răspuns:

Uh. Cam nasoala treaba asta cu colega de clasa.Dar nu sunteti cele mai bune prietene nu? Pe naiba, sper ca nu.Auzi n-ai auzit ca in dragoste si-n razboi totul e permis? E clar ca tu esti mai timida, si ai cam putin curaj, si nu e nimic rau, de fapt e un lucru chiar dragut, esti si calculata pe de-asupra.Dar daca tie iti place, actioneaza fara sa iti pese, si stai sa vezi si de ce. Vei suferi, cat? o zi, doua? De privirea si veninul colegei tale dupa care bye...Dar gandeste-te cat o sa te sifoneze faptul ca ii vei vedea pe ei mana in mana, cu saruturi si chesti din alea...O sa te deranjeze mai tare crede-ma.
Ia atitudine si treci si lupta pentru ceea ce-ti doresti.Baga id si intra in convsersatie.Nu-ti da nimeni in cap, nu ai nimic de pierdut. E doar un baiat nu un zeu grec.Bafta.
PS:Facand asta o sa fie o provocare pentru tine, si ai sa vezi cat de bine ai sa te simti apoi.

| Rev a răspuns:

*** in gura prietenei tale pentru ca e o tocilara maimare ca ratata de tine.Ca sa vb cu el intreaba-l daca vrea sa eu sugi