| anonim_4396 a întrebat:

azi am aflat ca de fapt nu toata lumea ma iubeste(asa credeamlaughing)

deci eram afara cu o colega si vine si o alta fata...care zicea mai demult ca vroia sa ma bata, colega mea ii readuce aminte si o intreaba de ce vrea sa faca chestia asta. Fata aceea ii raspunde cam asa:"pai nu mi-a placut moaca ei, nu-mi plac oamenii cu pistru sau cu ochelari(eu avand ochelari), dar apoi m-am obisnuit cu ea si nu am mai zic nimic" apoi a inceput sa imi explice si mie chestiile astea, eu m-am cam suparat si i-am zic colegei mele sa mergem... dar fata aceea se tinea dupa noi, toti sunt prieteni cu ea, dar eu nu vreau sa fiu asa apropiata de ea, dar ea imi cere lucrurile, i le dau cu o oarecare frica
Nu stiu daca conteaza dar ea este de etnie rroma. Ce as putea face sa nu ma mai bage in seama avand in vedere ca locuim in apropiere si ca suntem in aceeasi scoala?happy

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu are cum sa te iubeasca toata lumea, exista persoane care ne plac exista persoane care nu ne plac happy
cel mai bine ignoro, e cam dusa straight face daca nu iti place moaca cuiva nu inseamna ca trebuie sa-l iei la bataie, asa toti ne-am bate si ar fi pline spitalelehee hee
si daca iti cere lucruri nu te obliga nimeni sa i le dai straight face

| Maya. a răspuns:

Pff. Tu doar te lasi manipulata.Fii sigura pe tine.

La urma urmei nu are ce sa iti faca. Ce, tu nu ai parinti, prieteni, profesori care sa te protejeze?

In locul tau as pune pe cineva sa o ameninte. Un prieten mai dur sau ceva de genu.Sau mai bine i-as da chiar eu o replica taioasa, si as aborda aceeasi atitudine ca si a ei, dar doar cu ea.

Succes si nu te mai lasa influentata!happy

| daniela_9291 a răspuns:

Scuze pentru greseli, dar am scris destul de repede si nu m-am uitat apoibig grin