| TheBlackAngelsRocks a întrebat:

Hay TPU! Stiu ca am mai pus intrebarea asta odata! Am 12 ani si mi-a venit prima oara ciclul menstrual pe 25 august pana pe 30 august dar de atunci nu mi-a mai venit de loc, doar imi curge o secretie alb-galbuie. E de rau? FUNDAA!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic rau. E normal ca primele menstre sa fie dereglate si poti avea pauze mari intre prima menstra si urmatoarele, uneori de pana la un an. Stai linistita, pana la 16 ani se vor regla.

1 răspuns:
| Crimeea a răspuns:

Pana la 18 ani are timp sa ti se regeleze,nu te speria,organismul e inca in dezvoltare,dar nu ar fi rau sa mergi la un ginecolog sa-ti dea un sfat,sa nu iei anticonceptionale ca sa ti se regleze,e total gresit,corpul tau trebuie sa se dezvolte si intampina cateva obstacole, dar e normal., pana la 18 ani mai are timp