| TheBlackAngelsRocks a întrebat:

Mi-a venit prima oara ciclul pe 25 august. si de atunci nu mi-a mai venit... e ceva de ingrijorare? zfunda!

Răspuns Câştigător
| psycho771 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un medic sa vezi exact ce se intampla, ca poate este o dereglare hormonala. Am avut si eu o colega care a patit ceva asemanator, dar nu a fost nimic ingrijorator. Pur si simplu i-a venit apoi din nou, regulat. Putine sunt cele carora le vine ciclul la timp, dar nu este ceva in neregula cu asta, mai ales la inceput. Poate iti va veni din nou zilele, lunile urmatoare. Nu te ingrijora degeaba, dar daca tu chiar vrei sa fii sigura, vorbeste cu mama ta sa mearga cu tine la medic. E ok sa faci asta, iti poate da sfaturi si nu te va pune sa te dezbraci, sau chestii din astea.

2 răspunsuri:
| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Nu.este foarte normal.
Menstruatia nu e regulata!

| NuVreauSaTeAud a răspuns:

Atunci a fost prima data cand ti-a venit? Daca da nu e ingrijorator si eu am patit la fel pentru prima data mi-a parca in martie daca tin bine minte si dupa aceea nu mi-a mai venit cateva luni bune. Daca nu e prima data ar trebui sa consulti un medic care sa iti dea un tratament, spre exemplu cu anticonceptionale sunt foarte eficiente si il regleaza. Sper ca te-am ajutat:*