| allecsella a întrebat:

Heeeeeelp! e ultima solutie, apelez la voi. I'm in love with two boys. Pe unul il iubesc, am relatie de 3 ani cu el si pentru celalalt am o tentatie imensa. nu vreau sa-mi insel prietenul, dar is innebunta dupa celalalt si stiu ca si el dupa mine...ce rahat ma fac?!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii lasi pe amandoi in pace si te retragi in singuratate pana te maturizezi si inveti ce inseamna iubirea. O sa vezi atunci ca atunci cand iubesti pe cineva nici macar nu mai esti constienta ca exista alti barbati. Tu il folosesti pe actualul partener pentru comoditate, aparente sociale, poate bani si ai vrea sa mai folosesti un alt barbat pentru placere fizica. Asta este posibil, dar ar trebui sa le spui si lor, ca sa nu-ti bati joc de ei, sa stii amandoi ca sunt doar instrumente si nu au alta valoare in viata ta.

| RAY a răspuns:

Cum naiba sa iubesti 2 persoane astea sunt vrajelii nu sti cei iubirea, decat sasi bati joc de baietii aia mai bine te-ai gandi mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti blonda?

| SmokeyEye a răspuns:

Cand iubesti 2 persoane, e simplu sa alegi: intotdeauna o alegi pe a2a( pe cea nou venita in viata ta) De ce? Pentru ca daca o iubeai cu adevarat pe prima persoana, nu aveai cum sa te indragostesti de a2a. Ceva lipsea, ceva nu mergea bine daca intre voi a disparut pasiunea, nu mai esti tentata sa il cuceresti, sa afli despre el.In 3 ani l-ai cucerit si cunoscut suficient incat poate relatia e platonica. Dar gandeste-te ca 3 e un numar magic.O relatie dureaza 30 min, 3 ore, 3 zile, 3 luni, 3 ani sau 3 generatii(cand esti adolescent, adult, batran). Daca treci de cumpana de 3 ani,e posibil sa dureze toata viata. E normal ca in viata ta sa apara tentatii, daca ai prieten nu inseamna ca esti in colivie, crezi ca dupa prietenul tau nu s-a uitat nicio tipa in toti anii astia? Crezi ca el nu a fost tentat niciodata? Dragostea e si atunci cand spui nu unei alte persoane, nu pentru ca nu o placi, ca nu ar fi ok, ci pentru ca nu merita sa ranesti persoana care te asteapta acasa pentru o tentatie.

| adriang95 a răspuns:

Daca ramai cu primul, dovedesti ca ai un nivel de maturitate foarte ridicat, arati ca esti cu adevarat o femeie. Trebuie sa rezisti tentatiei!
Daca nu rezisti si iti lasi iubitul pentru o posibila singura aventura... esti o curva

| NotToday a răspuns:

Esti in aceeasi situatie ca fosta mea prietena. O simpla copila, fara capul pe umeri, cu multe regrete in viitor, daca nu te trezesti la realitate... Nu iti iubesti prietenul! Daca il iubeai, cealalta persoana nici nu exista pentru tine... Eu am iubit, deci stiu ce vorbesc.

| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci sa renunti la ispitele din jur! Doar asa poti ajunge fericita la casa ta!happy
Nu pentru o aventura de o zi o noapte sau cine stie
Cum ai stat cu tipul respectiv 3 ani poti sa mai traiesti inca 50!
Daca totul a fost perfect si nu au fost certuri aiurea si va intelegeti!
Daca tipul cu care esti de 3 ani te iubesc eu zic sa-ti bagi mintile in cap!
Asa ajung multe fete sa insele.
La barbati chestia este genetica s-a si dovedit asta!
[Nu chiar dar totusi avem o scuza!laughing ]
Asculta-mahappy lasa innebunelile astea fii o fata cu capu pe umeri!happy

| Dement_Copil_1998 a răspuns:

Pai poti fii cu ambi... fara sa-i inseli...un sex in grup si va imprieteniti

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

E greu cand esti pusa in situatii de genu asta..sincer parerea mea e sa incerci sa'l uiti pe celalalt.o relatie lunga si o iubire adevarata este mai importanta decat o partida de sex happy