| Maria00Ioana a întrebat:

Heeei, sunt un pic confuza, am avut relatii sexuale neprotejate dar nu ejacula in mine, dar trebuia sa mi vina menstruatia pe 25 februarie si nu mi-a venit nici acum..pe 25 cand trebuia sa-mi vina, am avut scurgeri maronii uneori cu sange, sau cand s-a terminat cu scurgerile am avut o usoara sangerare. Atunci crezusem ca imi venise, dar a fost doar atunci pe moment de atunci, n-am mai avut scurgeri pana acum cateva zile. Am facut 3 teste pana acum, dar primul l-am facut prea repede si a iesit doar cu o linie, la al doilea n-am stiut ca nu trebuie cu urina foarte diluata si l-am facut, si al treilea -am facut ieri bineinteles ca n-am avut rabdare pana dimineata si l-am facut pe la 9 seara, dar cum luasem inainte un tratament de infectie, am avut urina verde, si iesise o linie rosie groasa dar a doua nu stiu daca era sau nu dar eu parca vedeam o umbra ca si cum la linie, dar nu colorata, ce credeti? Simptome nu am...adica am sanii un pic umflati dar nu durerosi, si mai am intepaturi la burta, ce ziceti sa mai iau un test? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul test de sarcina al carui rezultat nu poate fi interpretat si in plus este intotdeauna CORECT in proportie de peste 98%, este cel obtinut printr-o analiza de sange prin care se determina existenta sau lipsa hormonului de sarcina hCG in organism deoarece acest hormon poate fi prezent doar in cazul in care exista o sarcina. Analiza se efectueaza in orice laborator de analize medicale, costa in jur de 35-45 de lei, rezultatul se primeste in 24 de ore si cel mai important, niciodata nu trebuie repetat. Intarzierea se poate considera ca fiind ingrijorator de mare, DOAR in cazul in care ciclul tau menstrual este REGULAT si se poate datora existentei unei sarcini sau sa fie rezultatul unei dereglari hormonale deosebit de mari. Dar daca ciclul tau menstrual este de tip NEREGULAT atunci nu poate fi vorba de intarziere, si simptomele descrise s-ar putea sa fie de natura premenstruala, urmand ca menstruatia sa se produca la o data imposibil de a fi precizata. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Tu de punct (.) ai auzit?

| DumnezeuTatal a răspuns:

De ce ai face sex neprotejat daca nu vrei copii? thinking