| anonim_4396 a întrebat:

Heeey. m-am indragostit de prietenul meu cel mai bun si el de mine. el mi-a spus primul si am inceput sa pang. toate bune, frumoase pana am inceput amandoi sa suferim din cauza distantei dintre noi. tin sa mentionez ca nu suntem impreuna dar toata lumea crede asta si ne iubim mai mult decat un cuplu care se vede zilnic. ma apara de toata lumea si e gelos ceea ce mi se pare dragut. dar am cateva probleme :
1. el aproape niciodata nu incepe conversatia cu mine in online
2. uneori fac anumite prostii si spune ca nu-i pasa si dupa devine putin suparat si cand ii spun ca am rezolvat incepe sa-si revina. oare doar vrea sa pasa ca nu-i pasa
3. a plans in fata mea(apel video) si chiar cred ca ma iubeste foarte mult, dar nu vrea sa fim impreuna oficial din cauza ca crede ca eu as suferii mai mult asa. dar peste tot, apar chestii dragute cu noi si asa stie toata lumea : ca noi suntem impreuna. voi ce parere aveti despre toata chestia asta? va rog nu raspunsuri gen: vorbeste cu el pentru ca am incercat si evita subiectul. ne iubim si suntem foarte fericiti dar am aceste mici nelamuriri. va multumesc :*:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu de ce fortezi lucrurile.
Te simti bine si esti fericita?
Atunci savureaza ceea ce se intampla intre voi,pentru ca momentele bune in viata sunt extrem de rare!
Si,daca el refuza discutia,n-o deschide niciodata nici tu, conversati-va pe oricare alta tema si lasa deoparte acele "de ce"-uri ale tale.
Esti mai putin fericita pentru ca nu stii tot sau pentru ca nu va declarati impreuna in fata celorlalti?
Nu cred.
Nu forta situatii, invata sa ai rabdare si, mai ales, sa stii sa te bucuri de ceea ce ti se ofera!
happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Curata tragedie.

| Alcyon a răspuns:

Eu cred ca mai mult tu te-ai indragostit de el, nu si invers. Daca te-ar fi iubit, n-ar fi refuzat sa fiti impreuna. Mai e si problema distantei. Cine stie daca n-o avea si alte "prietene", de care tu nu ai habar.

| CIICriss a răspuns:

Poate are dreptate si asa e mai bine.Lasa totul sa vina de la sine si nu iti mai face atatea probleme.

| gabriela2012 a răspuns:

Buna in primul rand cati ani ai? si daca el evita sa vorbeasca despre asta inseamna ca are un motiv bun intemeiat incearca sa bati apropouri despre asta si daca nu merge habar n-am... sper ca te-am ajutat fundita:*