| Mariaciocolata a întrebat:

Heei, am nevoie de ajutor... Ieri am fost la o petrece cu o prietena și ea s-a întâlnit cu prietenul ei care venise cu încă 2 băieți. Unul dintre ei a spus ca mă place și dintr-o data a început sa mă sărute iar eu m-am dat la o parte. După aceea am mai stat puțin și iar m-a sărutat dar de data asta nu m-am dat înapoi. Și nu știu cum, am ajuns împreună. Faza e ca eu nu mă simt confortabila cu situația, mă simt ciudat, aceasta fiind prima mea relație ( am 14 ani ). As vrea sa ne despărțim doar ca prietenii lui spun ca s-a îndrăgostit rău de mine și eu nu vreau sa-l fac sa sufere. Chiar nu știu ce sa fac! Ajutor sad

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-ti consulti atat constiinta, convingerile tale si ratiunea cat si inima si sa actionezi in continuare in functie de concluzia la care ai ajuns. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu il vrei, nu te obliga nimeni sa ai o relatie cu el.

| seth2016 a răspuns:

Buna,

>> prietenii lui spun ca s-a îndrăgostit rău de mine
Dar tu ce spui? Simti asta?

>> nu vreau sa-l fac sa sufere
Fa-l sa sufere mai putin. Spune-i ce iti doresti clar. Daca e nu, sa fie nu.

Altfel o sa vina pe aici o sa spuna ca sufera si o sa intrebe daca i-ai spus nu sau da rolling on the floor.

| ambicio a răspuns:

Dacă nu te simți bine nu mai continua, important e să fii tu fericita!