| eMiiau a întrebat:

Heei TPU! Am si eu o problema... De cateva zile vorbesc pe facebook ori pe telefon cu un baiat. La inceput, cam 4-5 zile parea foarte interesat sa ma cunoasca, imi trimitea mesaje cu "buna dimineata" sau "noapte buna" si glumeam foarte mult. De trei zile nu mi-a mai trimis niciun mesaj, nimic. Azi, m-am gandit sa fac eu un pas, l-am salutat pe facebook si l-am intrebat ce face, dar mi-a raspus cam sec, apoi m-a intrebat ce fac si eu si asta a fost. Ce parere aveti? La inceput credeam ca e interesat de mine dar apoi s-a schimbat brusc si nu stiu de ce.Nu ne-am certat, chiar a fost ok.Credeti ca a vorbit cu mine asa, de plictiseala? sad Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea ai de unde sa stii ce s-a intamplat. Nu prea ai vorbit de foarte mult timp cu el ca sa iti dai seama.
Poate intr-adevar ai spus tu ceva ce nu i-a placut sau nu i s-a parut atragator. Mie mi s-a intamplat sa fiu data la o parte dintr-o data pentru ca nu aveam aceleasi preferinte literare si aceleasi perspective despre cum ar trebui sa functioneze societatea laughing). La patru, cinci zile nu prea ai o legatura puternica facuta cu cineva asa ca persoana respectiva poate decide sa nu mai doreasca sa vorbeasca cu tine, din motive chiar pueril, e.
De asemenea, poate s-a impacat cu vreo fosta, poate a primit atentie de la vreo fata pe care o place, poate are niste probleme.
Il poti intreba eventual, de ce s-a racit in ultima perioada. Este aproape singura optiune pe care o ai in momentul de fata.

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Poate e genul de baiat care vorbeste cu mai multe fete si a gasit pe una mai interesanta. Apropo cum va cheama pe voi pe facebook?

| SimoonaD a răspuns:

Poate e asa cum a zis si iLuis.Sau poate a avut niste probleme zilele trecute si de asta e asa.Intreaba'l daca e ok,daca s-a intamplat ceva si apoi, daca nu e nimic, de ce e asa distant cu tine acum; oare s-a plictisit de tine sau nu esti genul lui? Cel mai bine e sa abordezi problema direct, nu astepta sa faca el primul pas, ca poate el asteapta acelasi lucru si asa trece timpul si nici nu veti mai vorbi.In fond, nu ai nimic de pierdut.

| Cata674 a răspuns:

Poate are vreo probleme, intreaba-l daca s-a intamplat ceva, nu te descuraja! Bafta!

| GiaveleaCamelia a răspuns:

Numai el știe ce are în cap...se poate să îi fi zis tu ceva ce nu ia convenit și din cauza asta să nu mai vorbească cu tine sau poate acuma este doar ocupat și după te va cauta el. Așteaptă să te caute el iar dacă îl cauți să nu îi scrii la interval mai mic de 3 zile. Pune poză sau postează ceva să îi atragă atenția. Eu cam așa am făcut și a mers au trecut mai bine de doi ani de când am avut prima discuție și astazi suntem împreună. ...baftă!