| HoneyCocaineee a întrebat:

Heei! happy Voi ce parere aveti despre distanta..despre relatiile la distanta mai exact. big grin

Răspuns Câştigător
| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Relatiile la distanta pot rezista si pot fi unele chiar foarte frumoase. Dar au avantaje si dezavantaje. Faptul ca nu il vezi foarte des pe celalalt te poate determina sa il apreciezi si sa iti lipseasca mai mult, facand momentele petrecute impreuna cu adevarat speciale. O relatie la distanta te scuteste de obiceiurile enervante ale celuilalt si iti permite sa te concentrezi asupra calitatilor. Telefoane in fiecare zi, nopti petrecute pe Internet, calatorii in partea celalalta a tarii - toate acestea pot ajunge sa scoata bani frumosi din buzunarele amandurora. Prin urmare, chiar daca lucrurile pot merge foarte bine intr-o astfel de relatie, costurile pe care le implica te-ar putea determina sa ii pui punct mai devreme decat ti-ai fi gandit initial. Asadar, ca o relatie la distanta sa reziste este nevoie de FOARTE, FOARTE MULTA IUBIRE, INTELEGERE SI NU IN ULTIMUL RAND INCREDERE. Nu este adevarat ca '' Ochii care nu ve vad se uita'', NU ''Ochii care nu se vad se asteapta'', deci orice in viata este posibil daca ne dorim cu adevarat!

| caterinasmile a răspuns (pentru AlinnaAly):

Adevarat! Orice in viata este posibil daca ne dorim cu adevarat!

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Superficiale.

| Aeri a răspuns:

Nu merg, pentru că niciodată nu poți știi ce face partenerul tău cu adevărat.
Deși sunt multe cazuri în care relațiile la distanță merg, este pentru că persoanele respective se iubesc foarte mult și sunt compatibile.

| RAY a răspuns (pentru Aeri):

Ai dreptate, da-mi facebookul sasi dau like

| neutrino a răspuns:

Acest tip de relatii nu exista, exista doar iluzii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ochii care nu se vad se uita"

| Demonull a răspuns:

Ah mi a scapat.
Totusi si cele la distanta si cele „normale"se sfarsesc.deci stai pe tușă! laughing

| unknøwn a răspuns:

Nu există.
Sunt doar nişte iluzii.
Câte chestii dintr-o relaţie normală le găseşti şi într-o relaţie la distanţă? Destule încât să declari relaţia la distanţă fiind ca o relaţie handicapată, cu multe lipsuri.

| iDangerous a răspuns (pentru unknøwn):

Câtă lume urâcioasă şi comentarii fără rost. Nu ştiţi decât să comentaţi aiurea deşi nu aveţi dreptul. Ţi s-a cerut părerea nu să jigneşti o astfel de relaţie, ca mulţi alţii. Nu aţi avut niciunul dintre voi o relaţie virtuală, dar voi v-aţi născut deştepţi de ştiţi totul fără ca măcar să fi încercat. Crede-mă că o relaţie reală are mai multe lipsuri decât cea la distanţă, în primul rând lipsul comunicării care este esenţială. Nu are rost să explic unor oameni fără inimă, care stau toată ziua bună ziua pe acest site şi tot ce fac este să răspundă doar ca să aibă un comentariu în plus.

| unknøwn a răspuns (pentru iDangerous):

Acceptă chestia asta dacă eşti bărbat.
Relaţiile la distanţă NU EXISTĂ!
O relaţie normală are lipsul comunicării? Hai că asta-i bună. Dacă tu faci să aibă acest lips e şi normal.
Hai salut. Nu am timp de intrat în polemici despre relaţiile la distanţă. Nu vrei să înţelegi, ok. Dar asta e părerea mea şi a tuturor oamenilor care n-au o relaţie la distanţă.

| iDangerous a răspuns (pentru unknøwn):

Sunt chiar fată, şi pot spune că o relaţie la distanţă mi-a adus mai multă fericire pe cât mi-ar fi putut aduce una reală. Ideea era să nu mai judecaţi o carte după copertă.

| unknøwn a răspuns (pentru iDangerous):

Ţi-a adus mai multă fericire pentru că nu eşti capabilă de o relaţie NORMALĂ.
Ci trăieşti într-o continuă iluzie.

| iDangerous a răspuns (pentru unknøwn):

Prefer acea "iluzie" cum o numeşti tu, decât o relaţie cu un dobitoc care schimbă iubitele odată la 2 săptămâni, cam asta e realitatea. Puţini mai ţin la tine.

| unknøwn a răspuns (pentru iDangerous):

Asta pentru că nu dai de persoana potrivită. Şi te interesează doar băieţii care schimbă iubitele odată la 2 săptămâni.
Eşti fericită pentru că o iluzie d-asta oricum e mai bună decât singurătate, right?

| iDangerous a răspuns (pentru unknøwn):

Sunt fericită că mă iubeşte şi că îl pot vedea şi în realitate din când în când, personal îmi este de ajuns.

| g4mma a răspuns:

Naspa.

| JustRoxanne a răspuns:

Eu am o astfel de relatie si totul merge bine, abia astept pana in decembrie cand o sa-mi vad iubitul! happy
In concluzie, daca doua persoane se iubesc cu adevarat nu ii poate desparti nici o distanta!

| caterinasmile a răspuns:

Relatiile la distanta sunt grele dar se poate!
Cei doi trebuie sa se cunoasca destul de bine si sa aiba incredere unul in altul. Comunicarea este foarte esentiala ca si rabdarea, dorinta, vointa, puterea si amandoi ca si intr'un cuplu normal, care nu este la distanta, trebuie sa'si doreasca acelasi lucru pentru viitor.
Nu este adevarat ca "ochii care nu se vad se uita"! Distanta nu conteaza atunci cand exista dragoste adevarata! E adevarat ca e altceva cand iti simti iubitul lipit de corp dar asteptarea face ca revederea sa fie atat de dulce! Pentru un cuplu in care exista iubire distanta e doar un o incercare a vietii peste care dragostea adevarata trece fara probleme. Asta nu inseamna ca daca relatia se termina in 2-3 luni chiar mai mult, nu a existat dragoste adevarata. Daca stam sa ne gandim si cei ce sunt aproape se despart pentru lucruri banale in cateva luni chiar daca se iubesc. Deci o relatie la distanta te poate maturiza, sa-ti dai seama ce vrei de la viata de cuplu si sa stii sa apreciezi mult mai mult pe cel/cea de langa tine. Cand esti implicat intr'o relatie la distanta si vezi un cuplu care se cearta ca unul a vede verde si altul albastru tu iti spui in gand ca ei nu stiu ce pierd si lasa lucrurile banale sa le fure din timpul petrecut impreuna si nu stiu sa se bucure unul de altu. Deci cum am zis aceste relatii te invata sa apreciezi mult mai mult persoana de langa tine!
Eu vorbesc din propia experienta si din punctul meu de vedere!

| trance04 a răspuns:

Dupa parerea mea eu spun ca merg, sunt intr-o astfel de relatie de 2 ani si ceva iar la anul vom face si pasul cel mare happy. Daca ai capul pe umeri si incredere in partener, putina maturitate, relatia va rezista

| HoneyCocaineee explică:

Voi ati trecut prin asa ceva? Daca da, povestiti-mi va rog. big grin

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu am una. ne intelegem foarte bine..si ne iubim cu adevarat. numai la el ma gandesc tot timpul si la cum ar fi sa fim unul langa altul. e foarte frumoasa relatia. o avem de 2 luni

| HoneyCocaineee explică (pentru Andreeaaaaaaaaaaa):

Eu am avut-o de 4 luni.laughing tocmai ce..am zis papa..si..vroiam doar sa stiu si povestile altora.straight face

| costelpopa94 a răspuns:

Sunt un fel de bancuri, nu cred ca ar putea sa exista o relatie ( adevarata ) la distanta

| Radu_Loren_1998 a răspuns:

Sunt fericiti toti 4 happy

| annna69 a răspuns (pentru Radu_Loren_1998):

Bravo.
intr-o relatie la distanta sunt fericiti toti 4