| ApriV a întrebat:

Heeiiii TPU... problem. acum 2 ani m-am combinat cu cel mai bun prieten, am fost impreuna vreo 2 luni, si dupa i-am dat papucii pentru ca era prea cuminte pentru mine ( eu aia cu baietii rai rolling eyes ). Tipul e un baiat de nota 10 + se poarta foarte frumos si e suuper de treaba, dar totusi nu e de mine. Dar am ramas prieteni buni, tinem legatura. Insa ieri seara, am iesit la poarta sa-i dau o adeverinta. Am stat, am vorbit, si cand sa plec, a venit sa ma pupe pe obraz, si eu l-am pupat pe gura. Tin mult la el, dar nu stiu ce sa fac? sad Ptr ca totusi mi-e mai mult prieten decat iubit.

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca nu il vrei de ce il tot atatzi?!
Nu mi se pare corect!

Stai cu aia ''rai'' si lasa omul in banca lui!

| St3fU a răspuns:

Pai atunci de ce l'ai pupat pe gura?raised eyebrows

| DEBrown a răspuns:

Trebuie repetat...prietenia intre baieti si fete nu exista! La un moment dat, tot se va aprinde o scanteie intre voi, care va va pune in situatia sa alegeti sa fiti impreuna sau nu.

| mihaMGB a răspuns:

Pai totusi l'ai sarutat desi nu doreai nimic de la el? Esti foarte confuza! Nici tu nu stii exact ce vrei:il doresti strict ca amici si totusi l'ai sarutat, cand puteai ramane cu pupicul de noapte buna pe obrazhappy...Ai grija sa nu ii faci lui rau, pentru ca daca el te place iar tu te joci cu sentimentele lui il faci sa sufere, iar daca iti este prieten adevarat presupun ca nu doresti acest lucru.Eu spun sa nu mai pui paie pe foc daca nu doresti sa aprinzi o flacara...happyramai strict la stadiul de amic, pastreaza o distanta amicala cu respectuvul cel mai bine daca nu il doresti ca iubithappy

| Alex_1359 a răspuns:

Intreaba-l daca-i place situatia dintre voi doi cum este acum, daca raspunde da..., mai iesiti, pupati-va, faceti-va de capbig grin.In rest fiecare poate avea iubitu/a lui

| St3fU a răspuns (pentru Alex_1359):

"friends with benefits", a?smug

| Alex_1359 a răspuns (pentru St3fU):

smug asa e frumos, daca ea vrea, nu vrea, vrea nu vrea...happy

| St3fU a răspuns (pentru Alex_1359):

Problema e ca acest concept de "friends with benefits" presupune ca niciunul dintre ei sa nu aiba sentimente fata de partener.iar baiatul ala o place sigh laughing

| Alex_1359 a răspuns (pentru St3fU):

Pai ai dreptate, dar daca baiatu' o doreste atat de mult poate accepta propunerea si o va mintii spunandu-i "da, hai sa ne lingem" laughing si totu' e frumos o are si pe fata si are si o iubita

| Annim a răspuns:

Pff... asta deja nu-i prietenie, tu il saruti frantuzeste si il consideri totusi prieten? trecutul nul stergi cu radiera, el t-e mai iubeste posibil, iar tu il socoti de prieten adevarat, e absurd,
Prietenie intre baieti si fete nu exista happy te vei convinge singura... fa alegerea corecta prieten sau prieten iubit happy

| anamaria0974 a răspuns:

Daca il placi cu adevarat merita sa fiti impreuna dar daca totusi nu te atrage si il consideri decat prieten bun eu zic sa nu te bagi...dar totusi gandeste-te bine inainte sa faci urmatorul pas. Bafta!

| andreiemil a răspuns:

Poate fi semiamic sau semiiubit

| Floryna_Pysycutza_1992 a răspuns:

Asta e dragoste fato... si iti consiliu sa lesi baieti rai ca acusi o sa plangi mult...