| sakura1234 a întrebat:

Heey allkiss va rog sa-mi dati niste sfaturi...am fost prietena cu un baiat un an de zile apoi ne-am cuplat acum avem 4 luni impreauna m-am culcat cu el,dar el nu mi-a cerut nici odata asta nu m-a inselat,nu mi-a batut apropouri,plange atunci cand vreau sa ma despart de el si-a facut tatuaj cu numele meu pe mana si nu stiu daca sigur este iubire intre noi, are planuri cu mine sa ne mutam impreauna, sa ma ajute sa termin scoala pentru ca nu am o situatie prea buna la invatatura...dar eu nu stiu parca ma satur uneori de el si caut motive de cearta si nu stiu de ce dar asa imi vine mie va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac pe viitor si ce nu.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Hei. Faptul ca tu ai ales sa te culci cu el a fost doar alegerea ta si cand spui ca nu ti-a cerut niciodata asta este clar ca tine la tine si fara. Ii era indiferent daca tu vroiai sau nu, ceva de genu : " Maine sau peste 2 ani este tot acelasi lucru." Trebuie sa iti spun ca esti o fata norocoasa pentru ca nu multi baieti mai sunt asa, toti cer chiar dupa o saptamana de relatie. In fine. Nu ar trebui sa cauti mereu cearta cu el, incearca sa il pastrezi langa tine nu sa te certi mereu ca sa il indepartezi ca poate o sa ajungi la stadiul in care tu o sa il mai vrei atunci cand el e deja satul de cearta si nu o sa mai dea nici o sansa relatie dintre voi. Daca spune ca vrea sa va mutati impreuna si sa te ajute sa termini scoala este un lucru bun, are planuri de viitor alaturi de tine. Ar trebui sa ii dai o sansa relatiei si in sunsul ca : " Parca ma satur uneori de el " inseamna ca nu il iubesti suficient dar te-ai culcat cu el si de atunci baiatul te iubeste mai mult. Da-i o sansa. Daca vezi ca dupa un timp tot " te plictisesti de el " explica situatia si ramane-ti prieteni. Ma bucur daca te-am ajutat si daca ai inteles ceea ce am vrut eu sa ii spun. :*

| sakura1234 explică (pentru AnaRadu):

Multumesc pentru sfat am luat decizia cea corecta datoriita voua care m-ati ajutat cu un sfat si nu a celor care stiu doar sa judecewinking

32 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ce iti poti dori mai mult decat un baiat care sa-ti fie alaturi, sa te sprijine, sa-ti ofere atentie? Vedeti...cand lumea e prea buna nu va convine si va bateti joc.Invatati sa apreciati ce aveti langa voi, doar cand pierzi realizezi ce ai avut langa tine. Daca nu ti-a cerut sa te culci cu el si a fost decizia ta, respect pentru baiat, nu prea vezi asta in ziua de azi.Invata sa apreciezi ce ai langa tine, ce ti-ai dori? Unul care sa te cauta o data la cateva zile? Spune-i doar ca ai nevoie de mai mult spatiu, ca este prea sufocant uneori.Si baiatul te iubeste, se gandeste la un viitor impreuna cu tine, la ceva serios, tu te gandesti cum sa scapi de asa ceva? Cred ca ai nevoie de un bataus langa tine, sa apreciezi iubirea.

| sakura1234 explică (pentru lolly):

Lolly ai dreptate de ce sa mint ca eu sunt fata care nu este asa.da adevarul este ca daca vad pers respectiva ca tine la mine ma sictiresc dar acum multumita sfaturiilor voastre am luat decizia de a ma muta cu el si sa nu ii dau cu picioru aiurea multumesc!

| HolyPotato a răspuns:

Din tot ce ai spus reiese că e un băiat de treabă, minunat, cu intenții serioase, nu un bădăran care să te țină c*rva lui.
El chiar ține la tine, păcat că tu nu ții îndeajuns de mult încât să realizezi că ai pierde un om extraordinar, un băiat cum rar mai găsești. E decizia ta, dar gândește-te bine.

| sakura1234 explică (pentru HolyPotato):

Multumesc mult pentru sfat si datorita tie si celorlalti am hotarat ca nu trebuie sa dau cu picioru mai ales ca am aflat ca sunt si gravida si il pastrez pentru ca a spus ca sa-l pastrez

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Scuze, ai citit si ce a scris mai jos despre respectivul? a lasat o fata insarcinata, vezi domne ca era beata si aia i-a intins capcana deoarece este este tiganca, mi-e lehamite

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, am văzut, însă cunosc cazuri în care persoanele aflate sub influența alcoolului chiar au făcut greșeli iremediabile, fără voia lor. Eu mi-am dat cu părerea și numai ea poate lua decizia corectă cunoscându-l pe respectivul.
Acum, chiar dacă face o greșeală nu e atât de grav, are 17 ani, va căpăta experiență. Important e, în cazurile de genul acesta să încerce să se detașeze puțin și să privească lucrurile obiectiv. happy

| HolyPotato a răspuns (pentru sakura1234):

Mă bucur că ți-am fost de un mic folos. Dacă ți-a spus să păstrezi copilul probabil că are intenții serioase. Ai grijă la decizile pe care le vei lua, numai bine!

| sakura1234 explică (pentru anonim_4396):

Asa sa faciwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Totusi... are un copil laughing

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta văzui acum...laughing dar dacă i-a spus să-l păstreze probabil că are intenții serioase. Nu știu ce să zic, e viața ei, ar trebui să se descurce, noi cel mult îi dăm un sfat, decizile le ia singură. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Hei, el a lasat gravida o "tiganca", care vezi doamne a profitat de el din cauza ca era beat laughing) sa mai taie din ele ca e de porc toata povestea ei, se face de ras fara sa vrea

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ai dreptate laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Nici un poate, am! ma nervez asa deoarece am si eu o nepoata care, culmea, nu umblan limba dupa baieti, cand imi prinde mess-ul deschis e prapad, injura pe cine crede ea de credinta ca trebuie dupa care le scrie "Fa ciufutelor " nenea e numai al meu rolling on the floor

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru HolyPotato):

Am uitat sa mai scriu, mereu vorbesc cu ea despre baieti si-mi da peste nas, auzi ba! toate la vremea lor, stai sa-mi fac eu iubit ca pe urma nu mai scapi de mine, la orice ora din zi si din noapte te sun

| HolyPotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cât de drăguț! laughing))

| LamentedSoul a răspuns:

Just don't lay eggs, please! happy

| h3r a răspuns:

A fost bun până la un moment dat. După ai dat de gust și te-ai săturat. Dacă tu continui așa, lasă-l că nu-l meriți.

| sakura1234 explică (pentru h3r):

Nu te supara pe mine dar tineti parerea pentru tine daca esti cu rautati nu e ca "am dat de gust si m-am saturat" sau cum spui tu problema este ca sufera mult la orice pas gresit il fac si mie mila cand il vad asa... oricum mz pentru sfat

| Felys a răspuns:

Baiatul asta merita toata stima ta, nu ii da cu piciorul doar pentru ca vrei sa il faci sa sufere, mai bine ai grija de relatia voastra pentru ca pare persoana potrivita tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti-a cerut el sa faceti sex, dar de ce a acceptat? ok, eu zic ca ar trebui sa stie si mama ta, fara mistouri fara nimic, inchipueti ce o sa se intample cand v-a afla ca de atat timp ai ascuns asta si in al doilea rand ea ar trebui sa-ti fie cea mai bua prietena caruia sa-i faci confidente ca si dansa a trecut prin asa ceva

| 7639781254 a răspuns:

Probabil ca problema voastra e ca ti-a adus pre multe dovezi de iubire si te-a coplesit. Esti norocoasa intr-un fel, dar cred ca a cam exagerat si probabil asta crezi si tu.

| NickName01 a răspuns:

Trebuie să fii foarte atentă în privinţa a ceea ce sacrifici şi a modului în care te implici, pentru că, e bine de ştiut...

- Căsătoria este scopul, şi urmează după doar câtiva ani. Casatoria înseamnă muncă, căsătoria e dură, căsătoria cere sacrificii, cere integritate. Oare ce i-a făcut pe unii să creadă începând cu anii "80 că sexul e gratis, că nu ar fi mare lucru, că pot să se culce cu cine vor şi... într-o zi să îşi pună o rochie albă sau un costum şi zâna magică a disciplinei va da nişte praf magic peste ei... şi atunci, vor putea să controleze ceea ce nu a încercat niciodată să controleze. Ar merge? Categoric Nu!

- Multe cupluri au experimentat durerea infidelităţii şi a adulterului. Se pot vedea peste tot familii rupte pentru că cineva nu a avut control! Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea. Respectul şi integritatea pe care le arăţi faţă de tine este un indicator foarte bun a ceea ce se poate aştepta mai tarziu...

Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea.

| AnaaMaria1995 a răspuns:

Pai in primul rand, cati ani avetihappy? Iar in al 2-lea rand, dupa ceea ce ai spus tu aici mi se pare ca esti cam plictisita de el. Asa se intampla uneori atunci cand vezi ca o persoana tine prea mult la tine. Eu zic sa analizezi foarte bine situatia si sa te gandesti ca este un baiat potrivit pentru tine deoarece nu ti-a cerut sa te culci cu el ci tu ai avut aceasta initiativa. Se vede clar ca te iubeste dupa tot ceea ce ai spus tu aici. Bafta!

| sakura1234 explică:

Stiu ca ma v-eti judeca acum..pentru ca eu am doar 16 ani si el 21 dar cum v-am spus el nu mi-a cerut niciodata nimic m-a ajutat cu bani, insista sa termin scoala ma apara mereu, iar alti baieti la 21 nu ar sta cu o copila..mai ales sa nu-i ceara nimic, iar mama mea stie deja de el stie ca m-am culcat cu el si a spus ca este alegerea mea si ca nu crede ca am facut o alegere proasta din moment ce suntem in permanenta impreuna, se cunosc parintii nostri mergem unul la celalalt acasa...va rog nu ma judecati stiu ca am doar 16 anisori dar am avut o situatie de asa natura in cat chiar asta am simtit ca este ok.el intr-o seara a baut foarte mult la o petrecere. unde acolo a cunoscut o fata care era tiganca si ea a profitat de faptul ca este beat asa ca s-a culcat cu el iar dupa 2 luni i-a spus ca a ramas cu el insarcinata si el nu prea a crezuto pentru ca ea era mai umblatoare si plus ca nu stia sigur ce si cum s-a intamplat in acea seara in fine. Vreau sa spun ca am suferit foarte mult cand am aflat am ajuns in spital... timp de o luna de abia daca am manacat iar el era in aceeasi situatie pentru ca nu stia daca poate face rost de banii necesari pentru a scapa de ea atunci mi-am dat seama ca il iubesc pana at am fost prieteni dupa ce a scapat de tot ne-am cuplat si asa am ajuns aici probabil sunt si la varsta la care nu constientizez foarte bine ca acest baiat imi vrea numai binele daca mai vreti sa-mi dati alte sfaturi sunt dispusa sa ascult multumesckiss

| anonim_4396 a răspuns (pentru sakura1234):

Naiva ai fost naiva o sa mori, da dovada de om las, de ce nu si-a a sumat pozitia de tata daca a lasat o fata gravida, asa o sa se intample si cu tine ca lupul isi schimba blana dar naravul ba, ti-am mai scris ceva mai sus

| sakura1234 explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare mie sau tu incerci cu tot din-adinsul sa influentezi omul aiurea. uite persoanele care mi-au dat sfaturi mi-au dat unele chiar foarte bine si le multumesc, nu inseamna ca daca a lasat-o pe ea care a fost gravida ma lasa si pe mine, pentru ca ea a profitat de faptul ca era la ziua unui prieten beat...iar ea era treaza iar fata nu cred ca mai era virgina din moment ce a cautat-o aiurea cu el si din prima zi.te rog tineti pareriile pentru tine, si afla ca sunt si insarcinata maine ma mut la el si va fi totul bine deci te rog nu mai insista pe niste chestii urate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sakura1234):

Nu te supara dar avem dreptul fiecare sa ne dam cu parerea, daca a lasat o fata insarcinata ( chiar daca era de alta etnie ) trebuia sa-si asume fapta, este un las si nimic mai mult, nu ai mai mult de 16 ani asa ca nu ma invata tu ce este aia viata, cum va treziti ca va zapaceste unul va credeti miezul pamantului ( sa-mi fie cu iertare, nu generalizez ) cand cineva te critica nu-ti place, iti place sa te minti singura, sa-ti fie de bine ca ce semeni aia culegi

| anonim_4396 a răspuns (pentru sakura1234):

O sa-l caut si-am sa-l dau pe mana politiei, corupere de minori si intretinerea de relati sexuale cu minori, la puscarie cu netrebnicul, sa vezi ce-am sa le fac si parintilor tai

| sakura1234 explică:

Bai frate du-te si lasa-ne ca dai de dovada de prostie pe bune acum te-am lasat in pace dar tu ti-o iei in cap, lasane cu din astea ca ne plictisesti si vezi ca faci aici chatwinking cauta pe net chat daca ai chef de vorba

| anonim_4396 a răspuns (pentru sakura1234):

Nu caut chat, ceea ce am postat eu este in conformitate cu ce ai postat tu, iar cu bai frate sa i te adresezi cui iti permite, mucoas-o! n-ai nici 17 ani si crezi ca sti cate in luna si stele