| anonima222 a întrebat:

Heey TPU! Am nevoie urgent de ajutorul vostru. Va rog eu din tot sufletul sa cititi pana la capat, e foarte important pentru mine puppy dog eyes!

Deci vorbesc cu un baiat cam de o jumatate de an...mai intai am vorbit ca amici ( pe mess, facebook), dar apoi parca ceva s-a schimbat... uneori vorbim ca si cum am fi impreuna. El imi pune mereu ":*" si o data am zis sa termine ca poate ma indragostesc de el pana la urma.iar el a pus ":*" din nou .sau..de o vreme imi zice piticot, iar eu am zis sa inceteze pentru ca doar iubitii mei pot sa imi suna asa. si el mi-a zis din nou piticot.in fine, par chestii banale poate. dar chiar simt ca ceva s-a schmbat. adica vorbim non stop, de fiecare data cand intru pe mess sau pe facebook sare direct pe mine.

Ei bine, lucrurile nu ar fi atat de complicate daca el nu ar avea prietena. e frumoasa, mai mare cu un an decat mine, mai populara, si el pare sa o iubeasca cu adevarat.Chiar nu stiu ce sa mai cred..Si sa nu veniti cu chestii de genul " trezeste-te fetito, isi bate joc de tine " pentru ca il cunosc, nu e genu.

Si pe langa asta, recent a aparut si un al 2-lea tip in peisaj. am fost cu el mai demult si chiar am sperat ca ne vom impaca, candva... iar acum as putea face asta. dar sincer, nu pot pentru ca ma tot gandesc la celalalt. simt ca mor daca nu vorbesc o zi cu el, dau daca vad ca nu ma baga in seama. oricum, si el pare sa simta acelasi lucru.dar nu stiu ce sa zic, parca nimic nu e clar straight face

Voi ce credeti despre toate astea? Cum ati proceda sa aflati adevarul, ce ati face in lucul meu? FUNDA, promit! :*

Răspuns Câştigător
| Amidepsi a răspuns:

Gandeste-te ca si primul tip sa afla oarecum in situatia ta. Vorbiti tot timpul dar in acelasi timp exista prietena lui, o parte foarte importanta din trecutul lui. Poate ca inca nu e pregatit sa treaca peste ea.
Cred ca in primul rand ar trebui sa vezi daca tu esti pregatita sa treci peste trecutul tau.Incearca cu fostul tau prieten si o sa stii daca mai simti ceva sau nu.(Si asta nu ar trebui sa iti afecteze nici relatia cu tipu de pe mess din moment ce sunteti doar amici.)
Sigur, asta e doar o opinie si nu ar trebui sa faci nimic daca nu simti ca e ok.
Odata ca niciodata cineva a spus: "Daca esti indragostit de doua persoane alege-o pe a doua pentru ca daca ai fi iubit-o intr-adevar pe prima nu te-ai fi indragostit niciodata de a doua."
Bafta!

3 răspunsuri:
| LittleDrop a răspuns:

Daca as fi in locul tau as incerca sa vorbesc cu el, primul tip. Sa lamuriti o data lucrurile. Spune-i ce simti pentru el. Ca apoi sa stii daca poti sa-ti iei gandul de la el sau daca mai poti spera la ceva. Vorbiti deschis.

Bafta! :*

| erema a răspuns:

Cum te-ai simţi dacă ai fi în locul prietenei lui? Ai grijă... Ce ţie nu-ţi place, altuia nu-i face. Sfatul meu este să aştepţi-în felul acesta, vei fi sigură de sentimentele tale. Mai mult, dacă acel băiat simte la fel pentru tine, se va despărţi de actuala pentru tine. Nu încerca să fii a cincea roată de la căruţă. Ai răbdare şi lucrurile se for rezolva.
Înţeleg că eşti nerăbdătoare, dar nu crezi că acel băiat ar face ceva dacă ar simţi nevoia? Poate nu este încă timpul.

| tuttyFresh a răspuns:

Deci, exista cateva variante 1. risti tot 2. astept. incepem cu 1.risti tot insemnand ca te duci si ii spui ca il placi i o sa ti zica ce simte. uite ce prevad eu ca o sa zica : Si eu te plac dar am o iubita! Stiu ca si tu crezi asta dar daca EL tine cu ADEVARAT LA tine o lasa pe aia si te ia pe tine.App aceeasi chestie am si eu.ma inteleg ff bine cu o colega si imi place de ea dar m-a refuzat. acum suntem FFF buni prieeteni ne imbratisam si dasteae noi ne numim Frate si Sora. dar nu stiu daca ne placem