| minarose a întrebat:

Hei,
Acum 6 luni am cunosc un baiat. O prietena de a mea il placea foarte mult. Pot sa spun ca eu si cu el ne-am apropiat enorm datorita incercarii mele de a-i "combina".Eu la inceput il vedeam doar un prieten caruia puteam sa-i spun orice.Se purta dragut cu mine si eram apropiati.Incet, incet mi-am dat seama ca intre amica mea si el nu putea fi ceva bun, ea era mult prea posesiva si obsedata(nu exagerez), dar totusi nu puteam fi cu el pentru ca mi-era teama ca ea sa nu inceapa sa ma urasca.Cand nu-l placeam ma comportam mult mai dragut cu el. Imediat ce au aparut niste sentimente m-am cam distantat. In momentul de fata suntem mult mai distanti decat eram atunci. Nu stiu ce sa fac, sa intru sa vorbesc cu el sau sa nu-l mai bag in seama? El practic a' renuntat' la mine (el e foarte orgolios si eu de asemenea).

Răspuns Câştigător
| PDM2000 a răspuns:

Cu orgoliul nu catigati absolut nimic doar distantandu-va. daca aveti sentimente unul pentru celalt de ce le irositi? Mai ales tu. pentru ca ti.e frica ca se va supara prietena ta? Ei bine daca ti.e asa buna prietena te va intelege daca nu, nu pana la urma nu o sa traiesti toata viata cu ea ci partenerul tau de viata. prietenii vin si se duc exact asa cum au venit. sper ca te.am ajutat

| minarose explică (pentru PDM2000):

Multumesc foarte mult pentru raspuns. Legat de prietena mea, de curand mi-a aratat ca nu am insemnat nimic pentru ea si ne-am certat.Acum regret enorm ca mi-am pierdut sansa de a fi cu el din cauza uneia ca ea. oricat de puternice ar fi fost sentimentele lui pentru mine cred ca s-au diminuat vazand cat de mult imi doresc eu sa fie cu ea.

6 răspunsuri:
| PDM2000 a răspuns:

Buna

| RAY a răspuns:

Comunicati ca de asta aveti gura, cu tupeu

| minarose explică (pentru RAY):

E usor sa zici

| RAY a răspuns (pentru minarose):

Te cred, stiu ca e greu, si mie mi-a fost, m-am trezit cand era casatorita

| R0R0 a răspuns:

Păi,tu ai luat decizia de a te distanta de el. Daca vrei sa fie ceva intre voi, scrie-i.Nu e vina ta ca va placeti. Prietena ta a avut sansa sa-l faca sa se indragosteasca de ea, dar nu a stiut cum sa profite.