| mariaaa674 a întrebat:

Hei.
Acum o lună am iesit cu un baiat (eram prieteni si il cunosteam de multi ani ) si a fost ok iesirea. Erau momente cand se uita in ochii mei, ma ciupea, si imi dadea cu pumnul in umar (din gluma). Eu îl plac foarte mult pe el, dar nu stiu daca el ma place pe mine. Nu prea ma baga in seama pe facebook. Dar cand ii trimit eu mesaj vorbim foarte mult si imi raspunde foarte repede la mesaje. Am vorbit cu el si mi.a zis ca vine acasa de la liceu, dar nu mi.a zis ca vrea sa ne vedem. ( Ii spusesem eu ca imi datoreaza o iesire si cred ca a tinut minte ). Nu mi.a spus ca ma place. Eu astept sa faca el primul pas ca dupa daca il fac eu si el nu vrea ma simt naşpa.
Cum imi dau seama daca ma place?
Daca vrea sa ma sarute cand iesim cum sa reactionez?
Funda.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

"Cum imi dau seama daca ma place? Daca vrea sa ma sarute cand iesim cum sa reactionez? " Transmite-i pe Facebook cu prima ocazie ca astepti sa-l revezi cat mai curand fiindca ti-ar face placere sa discutati in mod real, pe viu si efectiv sa va petreceti o dupa masa in 2. Cat despre sarut nu se poate da un sfat universal valabil. Depinde de la caz la caz, insa din cate se stie/se pare, nicaieri in anale sau in lume nu s-a inregistrat vreun caz in care sa fi murit vreo fata sau de ce nu un baiat, dintr-o simpla sarutare. happy Succes!

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Eu zic sa faci tu primul pas. Nu pierzi nimic.
Din cate ai spus, mi se pare ca e un tip cam timid.
Faptul ca iti raspunde repede la mesaje si atunci cand incepi o conversatie cu el vorbiti mult, m-a facut sa cred ca e putin interesat de tine, dar poate ii place sa comunice cu tine doar ca intre prieteni.
Repet, incearca sa vorbesti cu el. Sincer. Face-to-face
Daca va intelegeti bine, va intelege si lucrul asta.

| SabineeZazz a răspuns:

1. Eu iti spun sincer... daca te ciupea, te atingea "din greseala" inseamna ca te place. 2. De obicei baietii, daca nu e cineva de care e interesat, nu raspund la mesaje sau raspund dupa miiiii si miiiii de ani. 3. Daca vrea sa te sarute, o sa te ia prin surprindere.