| buterfllymiley a întrebat:

Hei! Am 13 ani iar prietenul meu are 15 si e cu mine in scoala.Ieri m-a intrebat daca vreau sa facem sex.Il iubesc mult si el pe mine dar nu stiu ce sa-i zic.Am foarte mare incredere in el dar soncer nu stiu ce sha fac!

17 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Daca ai incredere faceti sex, nu vei regretalove struck te va preagti pentru viata love struck

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru elasexygagica):

Tu esti constienta de ce ai spus?
Cum dracu ma fato, sa isi inceapa viata sexuala la 13 ani!? Tu esti nebuna?
Daca tu vrei sa ajungi c*u*r*v*a lumii,n-ai decat,dar nu mai incuraja fata, ca pe viitor sa ii para rau, ma crede-ma ca si un copil de 12 ani gandeste mult mai bine decat tine, de fapt tu cati ani ai?
Am citit intrebarile postate de tineoh go on, cred ca esti oh go on vai de capul tau.In fine, succes la prins barbati.oh go on

| buterfllymiley explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

U esti proasta hellenne? ma cine te pune ma pe tine sha commentezi la ce am scris eu.n-am 13 desteptiilor am17 da intrebare aia era pentru o prietena asa ca guratongue

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru buterfllymiley):

laughing),da am inteles, poate ca ai tu 17 ani (POATE) dar ar trebui sa mai pui mana sa citesti ceva : sha commentezi?
Si proasta nu sunt, crede-ma!laughing
Asa ca gura? laughing, mda ...bine.

| Picasso a răspuns:

Salut seniorita!
Pai ar fi cazul sa o lasi balta, e prea tzaran daca ti-a cerut asta, si oricuym o sa fie naspa laughing la ce minte are! Hmmm nu e prea frumos ca un baiat sa iti ceara sa faci asta cu el, nu te iubeste, e doar obsedat de dorinta de a ajunge si el sa faca,nu stiu cum sa ii zic dar nici sex nici dragoste nu se numeste, si eu credeam k voua, va place dragostea nu sexul, cred ca e o diferenta intre astea, sex faci cu traseistele etc, si dragoste cu iubita, iubitul tau, adica sunt si ceva sentimenteintre voi! Hmm si inca ceva inainte de a ajunge sa faci, astia mai tzarani nu stiu ce este ala preludiu, asa ca sfatul meu este sa nu incerci asta de pe acum! Nu zic asta ca asa zic doctorii, k nu este bine de la o varsta atat de frageda, poate esti mai maturizata fata de "alte fete", orice fata este atragatoare, fata se dezvolta mai repede, de la o varsta frageda, insa nu cred ca ar fi mom sa ai o viata sexuala de pe acum, repet nu stiu daca si doctorii si-au incept viata sexuala la 13 ani...cine stie, insa nu este recomandat. si data aviatoare ia-ti un prieten mai gentil si care stie ce este aia fata! succes si ai grija de tine

| Paula007 a răspuns:

muriti de nerabdare sa va bagati ceva intre picioare? de ce Doamne iarta ma nu puteti sa va apreciati copilaria si sa o traiti din plin? credeti ca mai aveti parte de alta? o sa va maturizati si o sa plangeti, ca v-ati desfacut picioarele si ati renuntat la inocenta pentru moda, acceptul gastii sau curiozitate prematura.

ah, v-as institutionaliza, daca as putea laughing)

spalare pe creier in masa cu sexul asta de la varste fragede, cand multi dintre voi nici nu stiti sa scrieti, daramite sa va protejati.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

straight face
Hei,13 ani!?
Nu,te sfatuiesc sa nu o faci.
Nu te inteleg,ai toata viata inainte,ai tot timpul din lume sa iti incepi viata sexuala,inca esti copil, crede-ma.
O sa iti para rau, chiar foarte rau mai tarziu.Si gandeste-te la consecinte straight face, parintii daca vor afla se vor supara, nu esti dezvoltata asa de tare la 13 ani, si gandeste-te ca sanatatea ta o poti pune in pericol!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Http://www.libertatea.ro/......83233.html
Mai citeste si tu, informeaza-te!

| MarTZius a răspuns:

Cum sa o faci la 13 ani? nici nu ar trebui sa te gandesti la asta.parerea mea este clara, nu face nimic pana la 16-17 ani.

| eelenaly a răspuns:

Eu sincer zic ca esti prea micuta.Iar momentul cand voi doi o sa faceti dragoste nu se stabileste acel moment vine de la sine. Avand in vedere ca e prima data pentru tine ar trebui ca el sa aiba grija si sa fie dragut cu tine.Eu nu pot sa iti spun zi Da sau zi Nu pentru ca la sfasit tot tu vei lua hotararea, dar parerea mea e ca ar trebui sa mai astepti un pic esti prea micuta si mai tarziu vei regreta.Ai grija, pupici :* happy

| Lonelygirl a răspuns:

Sa nu faci asa ceva, ai doar 13 ani, si toata viata inainte. Nu o face, ca sa nu-ti para rau mai tarziu.

| Lonelygirl a răspuns:

Sa nu faci asa ceva, ai doar 13 ani si toata viata inainte. Nu o face, ca sa nu-ti para rau mai tarziu.

| maryanaa a răspuns:

Dar ce ar fi sa mai astepti? ai numai 13 ani ai tot timpul inainte sa faci iar daca el nu intelege nu te iubeste! gasdestete ft bine inainte sa faci vreo prostie

| SufletelTristSiMereuRanit a răspuns:

Bai frate treziti-va oameni buni odata la realitate? Numai sex sex sex. Da-l dracu ca viata nu inseamna sex. Daca tu ti-o tragi de la varsta asta mai incolo ce ai sa faci? Baietii astea de 13-16 ani cauta si ei experienta sexuala si gasesc niste proaste ca voi care accepta. Vezi-ti mai de scoala si lasa sexu ca o sa ai o viata intreaga la dispozitie vere sa o tot faci.
Eu am 15 ani si nici prin cap nu-mi trece sa fac asa ceva, doar dupa nunta. Eu invat pe branci pentru a realiza cv in viata.
Ba copii vede-ti-va de scoala si de copilarie ca nu va veti mai intalni cu anii copilariei. Maturi o sa tot fiti dar copii niciodata nu veti mai fi si cand o sa va maturizati o sa va para rau de prostiile pe care le-ati facut.
Iar daca asa zisu tau iubit te iubea cu adevarat nu te intreba idiotenia asta.
Fa ce vrei draga dar viitorul tau il strici nu pe al altcuiva

| ToldTou a răspuns:

Daca iti incepi viata sexuala la varsta de 13 ani sansa de a face cancer de coluterin este de peste 90%... pana la 17 18 ani nu ai voie. i-ar prietenul tau este un nemernic doar ca sa faca sex cu tine vreawinking sper ca te-am ajutat >big grin

| danyella12 a răspuns:

Doamne ce aveti mai fetelor? eu zic nu cu toata gura fatoo esti mica.si eu am 13 ani.dar totusi nu ma gandesc la asta.si daca pr meu ar zice asta ia-s zice in fata ca e nesimitit vrea sa iti incepi viata sexuala de la o varsta atat de fragedaa? nu e bine.treaba ta oricum nu e treaba mea. popici ai grije de tine

| LiviuDeLaBals a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai astepti un pic referitor la sex